Мета дослідження – встановлення основних якостей,притаманних «ідеальному чоловікові»,визначених на основі поглядів студентів.
Завдання дослідження
– Визначення поглядів студентів щодо віку ідеального чоловіка;
– Визначення поглядів студентів щодо зовнішності ідеального чоловіка;
– Визначення поглядів студентів щодо матеріального забезпечення ідеального чоловіка;
– Визначення поглядів студентів щодо рівня культури і виховання ідеального чоловіка;
– Визначення поглядів студентів щодо кола спілкування ідеального чоловіка;
– Визначення поглядів студентів щодо особистих якостей та рис характеру ідеального чоловіка.
Об’єкт дослідження: об’єкт дослідження – студентки та студенти вищих навчальних закладів м. Львова усіх напрямів та спеціальностей.
Час дослідження – лютий-березень 2014 року.
Предмет дослідження: хоча ми розуміємо, що людство постійно стикалося з такою проблемою як положення чоловіка в різні періоди розвитку суспільства і визначали його ідеал, але нас цікавить образ ідеального сучасного чоловіка. Тому предметом дослідження є встановлення образу ідеального чоловіка в наш час.
Інтерпретація основних понять
Ідеа́л (лат. idealis від грец. ίδέα -образ,ідея,пор.також ейдос)— вища цінність; якнайкращий, завершений стан того або іншого явища; зразок особистих якостей, здібностей; вища норма етичної особи.
Ідеальний чоловік – чоловік, якому притаманні лише позитивні риси характеру (з погляду інших людей), який не має жодних недоліків, негативних рис.
Гіпотези дослідження
Гіпотеза підстави: ідеальний чоловік - той, про кого мріють всі жінки. Для кожної жінки ідеальний чоловік має свій образ. Але багато в чому наші ідеали схожі. Створивши узагальнений образ ідеального чоловіка, він повинен подобатися більшості жінок.
Гіпотези-наслідки: основні моделі поведінки тих людей, які не відшукають свій ідеал чоловіка:
1. жінка зневіряється у пошуку ідеального чоловіка і знаходить чоловіка з недоліками, але з яким вона може влаштувати своє сімейне життя;
2. жінка у кожному чоловікові постійно шукає свій ідеал і тим самим не може влаштувати своє сімейне життя;
3.жінка не вірить у модель «ідеального чоловіка», і тим самим не хоче влаштовувати сімейне життя.
Метод дослідження
Це дослідження проводиться методом анкетного опитування. Отримані дані можуть допомогти підтвердити визначені гіпотези дослідження, розв’язати завдання та цілі, поставленні у дослідженні та досягти бажаної мети.
Розрахунок вибірки
Генеральна сукупність буде скінченою, оскільки ми знаємо заздалегідь приблизну кількість тих, хто бажає висловити свою думку щодо образу „ідеального чоловіка”. Ділити вибірку на частини немає необхідності, оскільки з позицій нашого дослідження склад генеральної сукупності є досить однорідним.
Отже, для забезпечення рівня репрезентативності 3% при довірчій ймовірності 0,954 треба описати 812 респондентів, використовуючи наведений опитувальний лист (анкету).
Анкета
Шановний студенте!
Ми – студенти Національного університету “Львівська політехніка”, просимо Вас взяти участь у соціологічному опитуванні, яке стосується Вашої думки про існування у реальному житті ідеального чоловіка. Анкета є анонімною, всі результати дослідження будуть представлені лише в узагальненому вигляді.
Просимо Вас детально ознайомитись з запитаннями і обвести ті відповіді на них, які найбільшою мірою збігаються з вашою думкою, або дописати свій варіант відповіді (просимо вибирати не більше двох варіантів відповіді).
Наперед дякуємо за співпрацю.
Анкета