Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Концепція ресторану та бару




Ознаки концепції Характеристика ознак
Тип Ресторан, бар  
Клас проектного закладу Вищий  
Кулінарне спрямування закладу   Українська кухня
Місце знаходження: м. Київ вул. Тростянецька 33  
- фактичне Окремий будинок
- знакове Навпроти парку партизанської слави  
Контингент споживачів Розосереджений (туристи, працівники державних та приватних установ, мешканці та гості району, міста ін.)  
Формат закладу Table, a la`carte  
Формат виробництва На напівфабрикатах різного ступеню готовності  
Філософія використання просторових ресурсів Виробництво продукції (національна піч) та подача десертів в залі  
Організація дозвілля Народні музики (жива музика)  
Форма обслуговування Офіціантами в національних костюмах  
Дизайнерський стиль Українська хата  

 

 

Додаток 2

 

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

Правила роботи закладів (підприємств) громадського харчування

Затверджено наказом Мiнiстерства економiки та з питань європейської iнтеграцiї України вiд 24 липня 2002 р. №219.

Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 20 серпня 2002 р. за №680/6968.

 

Загальнi положення

1.1. Цими Правилами регламентуються основнi вимоги щодо роботи суб'єктiв господарської дiяльностi (закладiв, пiдприємств) усiх форм власностi, що здiйснюють дiяльнiсть на територiї України у сферi громадського харчування.

1.2. У своїй дiяльностi суб'єкти господарської дiяльностi керуються актами законодавства України, якими регулюється дiяльнiсть у сферi громадського харчування.

1.3. У Правилах вживаються термiни в такому знач'еннi:

- громадське харчування - сфера виробничо-торговельної дiяльностi, в якiй виробляють i продають продукцiю власного виробництва та закупнi товари, як правило, призначенi для споживання на мiсцi, з органiзацiєю дозвiлля або без нього;

- заклад громадського харчування - органiзацiйно-структурна статистична одиниця у сферi громадського харчування, яка виробляє, доготовляє та продає кулiнарну продукцiю, булочнi, борошнянi кондитерськi вироби та закупнi товари. Заклад громадського харчування може розмiщуватись в окремiй капiтальнiй будiвлi або в спецiально обладнаному для продажу їжi примiщеннi iншої капiтальної будiвлi або у вагонах залiзничного, салонах авiа-, авто- та водного пасажирського транспорту;

- пiдприємство громадського харчування - заклад (сукупнiсть закладiв), який є самостiйним статутним суб'єктом господарської дiяльностi, має права юридичної особи i здiйснює свою дiяльнiсть з метою одержання прибутку;

- тип закладу громадського харчування - категорiя закладiв громадського харчування, об'єднаних за характерними ознаками асортименту кулiнарної продукцiї, контингентом споживачiв та формами органiзацiї їх обслуговування;

- клас закладу громадського харчування - сукупнiсть вiдмiнних ознак закладу певного типу, яка характеризує ступiнь надаваних споживачам зручностей, рiвень та умови продажу їжi, призначеної для споживання на мiсцi;

- технологiчний процес закладу громадського харчування - сукупнiсть операцiй, якi забезпечують виробництво кулiнарної продукцiї, булочних i борошняних кондитерських виробiв та їх продаж;

- продукцiя власного виробництва - продукцiя, яку виробляють заклади громадського харчування i продають як кулiнарну продукцiю, булочнi та борошнянi кондитерськi вироби (далi - продукцiя);

- страва - кулiнарний вирiб або харчовий продукт у натуральному виглядi, готовий до вживання, порцiонований та оформлений для подавання споживачам;

- кулiнарний вирiб - харчовий продукт (сукупнiсть харчових продуктiв), доведений до кулiнарної готовностi, але може вимагати незначного додаткового оброблення (охолодження, розiгрiвання, порцiювання та оформлення);

- кулiнарний напiвфабрикат - харчовий продукт (сукупнiсть харчових продуктiв), кулiнарко оброблений, але не доведений до кулiнарної готовностi, який використовується для подальшого виготовлення кулiнарних виробiв;

- кулiнарна продукцiя - сукупнiсть страв, кулiнарних виробiв та кулiнарних напiвфабрикатiв;

- закупний товар - товар, що його купує суб'єкт господарської дiяльностi сфери громадського харчування для подальшого перепродажу споживачам без видозмiнення (порцiювання, нарiзання, додаткового оформлення);

- фiрмова страва - страва (кулiнарний, борошняний кондитерський вирiб), що її готують у конкретному закладi (пiдприємствi) громадського харчування за оригiнальною авторською рецептурою iз присвоєнням їй фiрмової назви, на яку розповсюджується право захисту iнтелектуальної власностi;

- продовольча сировина - продукцiя рослинного, тваринного, мiнерального, синтетичного чи бiотехнологiчного походження, що використовується для виробництва харчових продуктiв.

1.4. Суб'єктами господарської дiяльностi здiйснюється дiяльнiсть у сферi громадського харчування пiсля їх державної реєстрацiї в установленому законодавством порядку. Роздрiбна торгiвля алкогольними напоями i тютюновими виробами в закладах (пiдприємствах) громадського харчування здiйснюється суб'єктами господарської дiяльностi за наявностi вiдповiдних лiцензiй.

1.5. Заклади (пiдприємства) громадського харчування подiляються за типами: фабрики-кухнi, фабрики-заготiвельнi, ресторани, бари, кафе, їдальнi, закусочнi, буфети, магазини кулiнарних виробiв, кафетерiї, а ресторани та бари - також на класи (перший, вищий, люкс).

Вибiр типу закладу (пiдприємства) громадського харчування та класу ресторану або бару здiйснюється суб'єктом господарської дiяльностi самостiйно з урахуванням вимог законодавства України.

Суб'єкти господарської дiяльностi у сферi громадського харчування для заняття торговельною дiяльнiстю можуть мати також дрiбнороздрiбну торговельну мережу (вiдкритi лiтнi майданчики, кiоски тощо).

1.6. Суб'єкти господарської дiяльностi у сферi громадського харчування при облаштуваннi закладу (пiдприємства) згiдно з обраним типом (класом) повиннi мати необхiднi виробничi, торговельнi та побутовi примiщення, а також обладнання для приготування та продажу продукцiї.

Вимоги, що пред'являються до виробничих, торговельних та побутових при-мiщень закладiв (пiдприємств) громадського харчування, обладнання, iнвентарю, перелiку послуг, технологiчних режимiв виробництва продукцiї, встановлюються законодавством України.

Вiдкриття закладу (пiдприємства) громадського харчування узгоджується з органами мiсцевого самоврядування, установами державної санiтарно-епiдемiологiчної служби в установленому законодавством порядку.

1.7. На фасадi примiщення закладу (пiдприємства) громадського харчування повинна розмiщуватися вивiска iз зазначенням його типу (класу), назви, найменування суб'єкта господарської дiяльностi та режиму робот.

Режим роботи закладiв (пiдприємств) громадського харчування встановлюється суб'єктом господарської дiяльностi за погодженням з органами мiсцевого самоврядування у випадках передбачених законом, а для закладiв (пiдприємств) громадського харчування, якi обслуговують споживачiв на виробничих пiдприємствах, в установах, навчальних, лiкувальних i оздоровчих закладах - за домовленiстю з адмiнiстрацiєю виробничих пiдприємств, установ, навчальних закладiв.

Режим роботи повинен додержуватися закладами (пiдприємствами) громадського харчування всiх форм власностi.

Суб'єктами господарської дiяльностi повинен забезпечуватися належний санiтарний стан виробничих, торговельних i складських примiщень вiдповiдно до вимог Санiтарних правил для пiдприємств громадського харчування, затверджених Мiнiстерством охорони здоров'я СРСР та Мiнiстерством торгiвлi СРСР вiд 19.03.91 №5777-91 (далi - Санiтарнi правила), а також прилеглої до пiдприємства територiї, упорядкування та озеленiння.

У закладах (пiдприємствах) громадського харчування повиннi використовуватися мийнi i дезiнфiкувальнi засоби, що дозволенi Мiнiстерством охорони здоров'я України, згiдно з iнструкцiєю, затвердженою в установленому порядку.

1.8. Засоби вимiрювальної технiки, що використовуються в громадському харчуваннi, повиннi бути у справному станi та мати чiткий вiдбиток перевiрочного тавра i проходити перевiрку в установленому законодавством порядку.

На торговельно-технологiчне обладнання, iнвентар та посуд, що пiдлягають обов'язковiй сертифiкацiї, суб'єкт господарської дiяльностi повинен мати сертифiкат вiдповiдностi, а тi їх види, що не пiдлягають сертифiкацiї, повиннi бути виготовленi з матерiалiв, дозволених Головним державним санiтарним лiкарем України.

1.9. Працiвники, якi займаються виробництвом, зберiганням, а також продажем харчових продуктiв i продовольчої сировини, зобов'язанi мати професiйну спецiальну освiту /пiдготовку/.

Усi працiвники, зайнятi в громадському харчуваннi, проходять медичне обстеження в установленому законодавством порядку, результати якого вiдображаються в їх особових медичних книжках. Особова медична книжка пред'являється для контролю на вимогу представникiв установ державної санiтарно-епiдемiологiчної служби.

Суб'єкти господарської дiяльностi зобов'язанi мати Правила роботи закладiв (пiдприємств) громадського харчування, Санiтарнi правила, санiтарний журнал, особовi медичнi книжки працiвникiв, журнали реєстрацiї вступного iнструктажу з питань охорони працi та реєстрацiї iнструктажiв з питань охорони працi, а також книгу вiдгукiв та пропозицiй. Суб'єкти господарської дiяльностi можуть мати також журнал реєстрацiї перевiрок.

1.10. Вимоги щодо якостi продовольчої сировини, закупних товарiв, харчових продуктiв та напiвфабрикатiв, їх упаковки, маркування, транспортування, приймання, умов реалiзацiї, строкiв придатностi до споживання чи дат закiнчення строкiв придатностi до споживання, методiв лабораторного контролю регламентуються законодавством України.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 933 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2254 - | 2095 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.