Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Траншування страв в присутності відвідувачів. Організація робочого місця та правила траншування риби, м'яса, птиці




Траншування – це порціонування страв з риби, м'яса, домашньої птиці та дичини, приготовлених цілими,у присутності відвідувачів

Для траншування необхідні слідуючі умови:

• Зал повинен бути великий, з вентиляцією для видалення запахів при траншуванні.

• Офіціант повинен мати у своєму розпорядженні спеціальні прилади (ніж і виделку) для нарізання чи гострий кухонний ніж і столову виделку.

• Необхідна спеціальна дошка з жолобками для стікання соків, що виділяються при нарізанні м'яса. Крім того, необхідні різні види приправ, спиртівка для нагрівання відрізаних порціонних шматків і спиртівка для нагрівання соусів і гарнірів, підсобний столик (або приставний столик) чи пересувний візок для переносу усього необхідного при траншуванні.

На візок ставлять блюдо, а також необхідні набори для траншування, тарілки, гарніри і соуси. Траншування проводить шеф – кухар або метрдотель (або офіціант). Важливою умовою порціонування є вміння поводитись з наборами. Траншування риби. Відокремити шматочки риби від кісток легко – складніше подати їх цілими. У деяких риб щільна шкіра, яку слід зняти, в інших – відразу вийняти кістки. При траншуванні риби важливе значення має розміщення кісток: у більшості риб вони розташовані перпендикулярно до хребетної кістки, в інших – горизонтально.

Спочатку видаляють плавці і знімають шкіру, трохи надрізавши їх біля голови та хвоста уздовж хребта. Рибу пластують і видаляють хребетну і реберні кістки. Філе нарізають за допомогою ножа і виделки на тонкі скибочки поперек волокон, розкладають на тарілки, гарнірують, прикрашають овочами, фруктами й зеленню. Траншування птиці та дичини, приготовлених як другі страви. Курку, індичку і фазана траншують однаковим способом. Блюдо з підготовленою для траншування птицею ставлять на столик або візок справа від дошки для траншування, а зліва – тарілки, на які розкладають порційні шматки. Птицю перекладають з блюда на дошку за допомогою ножа та виделки і кладуть на спинку. Виделкою притискають шийку до дошки, а ножем відрізають обидві ніжки. При нарізанні вістря ножа спрямовується уздовж кістки, щоб легше було відокремити ніжки. Після цього відрізають крильця і відокремлюють передню частину тушки від задньої в повздовжньому напрямку. Кістки грудної клітки і хребта за допомогою виделки складають на тарілку. Виделкою притискають ніжку, а ножем зрізують м’ясо, щоб відокремити кістки. Відділене від ніжок і передньої частини м’ясо нарізають поперек волокон і кладуть на блюдо. У цей час на одній зі спиртівок розігрівають гарнір, а на іншій – соус. Після цього на цю саму спиртівку ставлять м’ясо. Поки воно розігрівається, дошку і столик прибирають, потімі розкладають м’ясо по тарілках. На тарілки з порціями м’яса кладуть гарнір, підливають соус і на вимогу відвідувача додають різні приправи та відпускають. Тарілку з кістками відносять разом з використаним посудом.

Траншування качки здійснюється в цій же послідовності, при чому офіціант повинен враховувати деякі особливості цієї птиці, а саме: її лапки коротші і суглоби знаходяться ближче до спинки, грудна кісточка рівна і має коритоподібну форму, біле м’ясо знаходиться з двох боків, тому її не слід перерізати. Перед траншуванням видаляють шкіру.

Правила споживання їжі згідно правил етикету: холодних закусок, І та ІІ страв, десерту.

Етикет – це норми і правила поведінки, прийняті в суспільстві. Правила етикету передбачають, зокрема уміння тримати себе за столом, правильно користуватися столовими наборами і таке ін..

Кожна страва має свої особливості вживання

Холодні закуски

Ікру зернисту кладуть лопаткою на тарілку. Лопатку залишають в ікорниці. На край цієї ж тарілки кладуть масло, потім на шматок хліба намазують масло й ікру, притримуючи його на тарілці двома руками.

Бутерброди, сенгвічі їдять за допомогою ножа та виделки.

Рибні і м’ясні делікатеси переносять на закусочну тарілку виделкою, їдять за допомогою ножа та виделки

Салати їдять виделкою, тримаючи її в праві руці. Шматочком хліба в лівій руці можна підсунути салат на виделку.

Перші страви

Бульйон, пюре їдять бульйонною або десертною ложкою, притримуючи в лівою рукою ручку чашки. Бульйон у чашці можна допити ковтками з чашки.

Суп їдять, черпаючи ложкою від себе. Галушки, локшину, картоплю за необхідності розламують ложкою.

Другі страви

Рибні гарячі страви вживають за допомогою рибного прибору (виделки і ножа). Виделкою відокремлюють м’якоть риби від кістки, притримуючи ножем. Рибу ножем не ріжуть. За відсутності рибного набору рубу їдять двома виделками: виделкою в правій руці відокремлюють м’якоть від кістки, виделкою в лівій – кладуть шматочок в рот. Іноді на стіл ставлять невелику тарілочку для кісток.

Страви з птиці та дичини слід вживати за допомогою виделки та ножа, а коли м'ясо було зрізане до кістки, можна взяти її рукою і доїсти м'ясо, яке залишилося.

Довгі макарони слід розділяти виделкою.

Пельмені наколюють на виделку і кладуть цілими до рота, щоб не витікав сік.

Десерти

Морозиво їдять чайною ложкою або спеціальною ложкою для морозива.

Тістечка з м’якою консистенцією їдять за допомогою десертної виделки. Тістечка які кришаться їдять тримаючи у руці.

Яблука і груші кладуть на десертну тарілку, розрізаючи фруктовим ножем на чотири чи вісім частин. Потім їх очищають від шкірочки і видаляють серцевину. Скибочки беруть рукою або виделкою.

Персики і абрикоси великих розмірів надрізають і розламують навпіл, видаляють ножем кісточку. Половинки персика їдять за допомогою ножа і виделки; половинки абрикоса їдять не розрізуючи.

Мандарин очищують від шкірки рукою і скибочки беруть руками.

Банан беруть у ліву руку, підрізають його верхню частину, щоб легше було зняти з нього шкірку. Аби банан не зламався його очищують до половини і їдять, тримаючи в правій руці.

Кавун нарізаний на сегменти зі шкірочкою, кладуть на тарілку шкіркою вниз. Потім, користуючись фруктовим ножем і виделкою, відрізаючи по шматочку і їдять за допомогою виделки, попередньо ножем видаливши насіння.

 

Білет№20





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 3365 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2467 - | 2202 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.