Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості обслуговування прийомів. Дипломатичні прийоми, їх класифікація, характеристика. Підготовка до прийому: складання меню, сервіровка




В дипломатичній практиці організовують різноманітні прийоми згідно дипломатичного протоколу. Дипломатичні прийоми мають завжди політичний характер, тому що на них відбувається контакт різних держав через їх представників.

Дипломатичні прийоми класифікують за різними ознаками:

1. на ознаменування якихось подій

2.Дипломатичні прийоми на честь окремих осіб або їх гурту делегацій

3. як повсякденна дипломатична праця

4.за ступенем офіційності (офіційні, неофіційні)

5.за часом влаштування (денні, вечірні)

6. форма розміщення гостей за столом (прийом із розсаджування та без розсаджування)

7. форма розміщення гостей за столом (розосереджена, зосереджена)

8.кількість функціональних приміщень (аванзал(зал аперитиву), бенкетні зали 1до 3,гостинна(чайні або кавові зали))

Денні прийоми мають менш офіційний діловий характер влаштовують з12 до15год. до них відносять: сніданок, діловий сніданок, бокал шампанського, бокал вина, бокал вина з сиром.

Вечірні прийоми мають більш офіційних та урочистий характер влаштовують з16до23год.відносять: чай, коктейль, фуршет, обід, вечеря.

У дипломатичній практиці також влаштовують такі прийоми як: Жур-фікс, Раут, літературно-художні вечори, вечори дружби, шашлик (барбекю),пікнік.

Прийом Жур фікс (фр. Jour fixe - певний день) зазвичай влашто­вується дружиною міністра або іншої офіційної особи (у закордонній дипломатичній практиці) або дружиною Президента (у вітчизняній). Влаштовується регулярно, один раз на тиждень у певний день, об одній і тієї ж годині протягом усього осінньо-зимового періоду. Прийом схожий на Чай. Іноді цей прийом трансформується в літературно-художні вечори, прем'єри вистав, салонів, арт-галерей тощо. Запро­шення розсилаються на початку сезону і діють увесь сезон.

Прийом Раут (англ.rout) - святковий званий вечір, часто має політичне значення. Запрошується вітчизняна та іноземна політична, ділова, наукова еліта суспільства. Організатори прийомів-раутів можуть бути одягнені в національне вбрання.

У системі Державного протоколу України, який покликаний створити належні умови для діяльності Голови держави у галузі зовнішніх відносин, особливе місце відводиться протоколу дружини Президента як самостійного та повноправного учасника міждержав­ного спілкування. Схема обов'язкових офіційних заходів від імені дружини Президента є практично незмінною. Зазвичай вона включає також і прийом Чай, на який запрошується дружина Голови держави (уряду), дружина посла країни гостя в Україні, дружина посла України в країні гостя, інші офіційні особи та перекладачі.

Келих шампанського (Couple de champagne)

Влаштовують цей прийом із нагоди національного свята, приїзду делегації, остаточного від'їзду посла тощо. Початок - о 12.00 дня, тривалість — не більше години.

Під час прийому подається лише шампанське, але можна окремо організувати бар або подавати на тацях віскі, джин, горілку, вина, соки, мінеральну воду тощо. Закускою можуть бути канапе, сандвічі, тарталетки, воловани, профітролі з різними наповнювачами тощо, горішки солоні в асортименті, чіпси, фрукти, цитрусові тощо.

Келих вина (Vin d Honner)

Прийом головним чином нагадує попередній. Влаштовують його також із нагоди відкриття виставок, фестивалів тощо. Час влашту­вання-о 12.00.

Із напоїв подають переважно вина, із закусок - різні види твер­дого та м'якого сиру, фрукти та закуски з них, маслини, оливки фаршировані, солоні горішки, канапе, сандвічі, тарталетки, воловани, профітролі з різними наповнювачами тощо. На цей та попередній прийоми є можливим запрошення гостей з дружинами. Особливість цих прийомів полягає також у тому, що вони не вимагають складної та тривалої підготовчої роботи, столів і стільців не розставляють, за винятком столів для тютюнових виробів і паління.

Келих вина з сиром

Особливістю є поєднання різних видів сирів і вина. Крім сиру також пропонують деякі страви: хлібці з маслом, паштетом, фаршировані яйця, фрукти. Якщо сир є єдиною закускою, то його пропонують з розрахунку 200г на людину. Влаштовують в 12 год.

Шашлик (барбекю)

Це не офіційний прийом який проводять на свіжому повітрі. На відкритому вогні перед гостями смажать м'ясо до якого подають відварені або печені овочі. Перед подаванням м'яса пропонують напої, пиво, вино, кока-колу, мінеральну газовану і негазовану воду а також солене печиво, горішки, сирі овочі з сметанним або гірчичним соусом. На десерт найчастіше фрукти.

Пікнік

Це неофіційний прийом який проводять на свіжому повітрі. Страви готують заздалегідь і ретельно упаковують для доставки на місце пікніку,куди також доставляють розкладені стільці та столи, великі парасолі. Іноді роблять настил підлоги. Гостя пропонують холодні закуски, холодний або гарячий суп відповідно до сезону, головну страву, яловичу вирізку або запечену свинину. На десерт фрукти або тістечка.

 

Правила подачі гарячих напоїв, посуд для подачі, температура подачі. Визначити асортимент гарячих для напоїв, підібрати посуд подачі і визначити спосіб подачі. Продемонструвати подачу чаю.

Чай, кава, какао, шоколад належать до групи гарячих напоїв, які подають при температурі 75°С. Каву та шоколад можна подати і холодними при температурі від 12 до 14°С.

Чай подають у чайних чашках із блюдцями. На блюдце кладуть ложку ручкою вправо, ручка чашки повинна бути звернена вліво (допускається і вправо). Зелений чай заварюють і подають в однім чайнику і наливають його в піали. Чай у склянках із підсклянниками подають у вагонах-ресторанах.

Чай до столу може бути поданий у двох чайниках: заварному і доливному або в самоварі. Гаряче молоко і вершки до чаю подають у молочнику. Для одного гостя цукор, мед, варення, джем, лимон подають на окремих розетках, для групи гостей - у вазочці на підставній тарілці. Справа кладуть ложку для розкладання меду (варення) або виделку для лимона; грудковий цукор подають у цукорниці, для його розкладання використовують щипці.

Подавання кави залежить від способу її приготування. Чорну каву подають у чашках із блюдцями місткістю 75-100 мл. До неї подають цукор у цукорниці або розетці. На блюдце перед кавовою чашкою кладуть кавову ложку.

Для групи гостей або при обслуговуванні в номерах готелю каву можна подати в 2-4-порційііих кавниках. Перед кожним гостем у цьому випадку кавову чашку з блюдцем ставлять справа від десертної тарілки.

При подаванні кави з молоком або сливка ми рекомендується користуватися кавниками, у яких подають каву, і молочниками для розігрітих вершків і молока, щоб гості могли приготувати напій, використовуючи компоненти в будь-яких пропорціях. Для їх подавання краще використовувати чашки місткістю 200 мл із блюдцями і чайні ложки. Цукор подають у цукорниці або на розетці. Для розкладання цукру з цукорниці використовують щипці.

Каву по-східному готують у турочках – металевих каструльках із ручкою. Якщо турочка багатопорційна, то чайною ложкою підрізається і розкладається пінка по чашках місткістю не більше 100 мл, а потім уміст турочки розмішують і виливають у чашки. Кавову ложку не подають, тому що каву готують солодкою. Окремо в склянці подають охолоджену кип'ячену воду.

Кава зі збитими вершками і по-варшавськи, какао і шоколад подають у склянках із підсклянниками або в чашках місткістю 200 мл із блюдцями.

Техніка подавання гарячих напоїв залежить від виду використаного посуду: їх можна подати в чашках із блюдцями або в багатопорційних кавниках, чайниках, молочниках, самовара. У першому випадку до гостя підходять справа і правою рукою ставлять перед ним чашку з блюдцем. При подаванні напоїв у багатопорційному посуді гості обслуговують себе самі або за їхнім проханням це робить офіціант. Офіціант наливає напої в чашки на підсобному столі або в обнос. При подаванні чаю в обнос офіціанти працюють у парі: один наливає заварку з заварного чайника, другий - окріп з долинного чайника. При цьому до гостя офіціанти підходять справа. Аналогічно в обнос подають кану. При використанні самовара на підсобному столі поряд з ним розміщують стопки блюдець, чашки, чайні ложки. Офіціант наливає в чашку заварку з заварного чайника, окріп із самовара, ставить чашку на блюдце ручкою вліво, кладе на блюдце чайну ложку ручкою вправо, підходить до гостя справа і правою рукою ставить перед ним напій.

Каву і какао можна подати її охолодженими з морозивом. Напій спочатку охолоджують до 8-10°С, наливають у конічну склянку, зверху кладуть кульку морозива. Подають на підставній тарілці із соломинкою і чайною ложкою.

 

 

Білет№17





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1890 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2457 - | 2338 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.