Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Формування антигітлерівської коаліції. Декларація ООН




І Світова – поч. формуватись обєднання держав, що протистояли нацистській агресії. Перші учасники – Польща, Фр, ВБ та її домініони. Квітень 1940 – приєдналась Норвегія, з травня – Голландія, Бельгія, Люксембург. Після окупації цих країн у Лондоні були утвор еміграційні уряди.

Окупація Фр в червні 1940 значно послабила антигітлер коаліцію, до неї в цей час входили лише ВБ, її домініони та еміграційні уряди. Всі вони підпор британському головному командуванню.

У квітні 1941 приєднались Югославія і Греція. Антигітлерівську коаліцію підтримували США, які з прийняттям 11 березня 1941 закону про ленд-ліз фактично перетворювались у невоюючого союзника і неформального члена антигітлер коаліції.

СРСР на 1му етапі війни виступав як партнер Нім,здійснював з нею розподіл «сфер інтересів», але з початком рад-нім війни переорієнтувався. Вечером 22 вересня 1941 брит прем’єр Черчіль заявив, що ВБ готова надати допомогу СРСР у війні з Нім, наступного дня подібну зяу зробив уряд США. Першим кроком на шляху оформлення військової співпраці СРСР з коаліцією – рад-англ угода 12 липня 1941 про спільні дії проти Нім. Прояв співпраці – спільна окупація Ірану. Впродовж місяця СРСР уклав угоди з еміграційними урядами Польщі, Чехослов, Бельгії, Норвегії та Югославії. 26 вересня 1941 СРСР визнав «вільну Фр» як еміграц уряд і союзника.

Вел роль у зміцненні коаліції – Атлантична хартія(серпень 1941 – черчіль і рузвелт): спільна англо-америк угода. У 8ми пунктах: не прагнути до терит надбань, не погоджуватись на територіальні зміни без згоди народів, яких воно стосується; поважати право кожного народу вільно вибирати для себе форму правління; забезп між нар екон. співпрацю; У вересні 1941 на конфер в Лондоні хартію підписали Польща, Югославія,Греція, Голландія та СРСР.

Важливим кроком – пілписання 1 січня 1942 Декларації ООН (26 країн) – опрацьована на Вашингтовській конф (22.12.1941 – 14.01 - 1942) – містила основні принципи ведення війни з агресорами і співпраці між союзниками, які назвали себе Обєднаними Націями. Підтверджувала основні принцпи Атлантичної хартії і підкреслювала, що головні зусилля будуть спрямовані на розгром Нім. Зобовязувался використати всі свої воєнні і економічні ресурси проти агресорів. З прийняттям декларації завершилось формування коаліції. Ядро – США, ВБ з домініонами і СРСР.

55. Злам у ході війни на користь держав антигітлерівської коаліції (1942 – 43 рр.)

Весна-літо 1942 – розширення окупованих територій – цей рік започаткував реалізацію військових і матеріальних переваг антигітлерівської коаліції і поклав початок перелому в ІІ Світовій.

Перша перемога в 1942 здобута американцями в повітряно-морських битвах 7-8 травня у Кораловому морі і 3-5 червня біля Мідуей. (Японія змушена перейти до стратегічної боротьби.

У Пн.Африці вирішено провести операцію на Сх.фронті з метою витіснення італо-німецьких військ з континенту і досягнення повного панування в Середземному морі. 8-ма британська армія мала значну перевагу над противником. Наступ британських військ розпочався з-під Ель – Алаймена 23 жовтня 1942 р і завершився відступом італо-німецьких військ.

У період успішного наступу британських військ на Тріполітанію і Кіренаїку 8 листопада 1942 почалась висадка десантних частин союзників в Алжирі і Марокко. Щоб нейтралізувати французькі війська напередодні з ними було проведено таємні переговори. Після зайняття Алжиру і Марокко американські війська розпочали наступ на Туніс. 3 грудня 1942 р в Тунісі розпочалася позиційна війна.

На Східному фронті влітку 1942 стратегічне становище погіршувалося. Після втрат під Харковом радянська армія продовжувала відступати. А в липні-серпні 1942 р – нім командування спрямувало основний удар на Сталінград.

З 19 листопада розпочався контрнаступ Червоної армії військами трьох фронтів: Пд-західного, Донського і Сталінградського. 23 листопада військові частини Пд-Зх і Сталінградського фронтів зєднались в р-ні м.Калач і після тривалих боїв 2 лютого 1943 р оточені гітлерівські війська капітулювали. Ця перемога змінила стратегічну ситуацію на Сх фронті.

Успіхи союзників у боях на тихому океані на початку літа 1942 р, успішні наступальні операції у Пн.Африці і перемога на Волзі – яскраві свідчення перелому в сторону антигітлерівської коаліції.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 596 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2337 - | 2136 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.