Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Пристрої безперервного транспортування вертикального і змішаного переміщень




Елеватори. Елеватор (рис.­­­­ 5) складається з нескінченої стрічки або ланцюга 2 (відповідно стрічковий або ланцюговий елеватор), на якій закріплені ковші 3. Стрічка (у випадку стрічкового елеватора) огинає два барабани 1 і 6, які розташовані один у верхньому, інший – у нижньому кінцях елеватора (верхній барабан приводний, нижній – натяжний). Ланцюги (у випадку ланцюгового елеватора) огинають дві зірочки, які розташовані також у верхньому і нижньому кінцях елеватора. Вал верхнього барабана (чи зірочки) обертається в нерухомих підшипниках, тоді як вал нижнього барабана (чи зірочки) встановлений у рухомих підшипниках, які за допомогою гвинта 5 можна переміщати по вертикалі, чим і досягається натягування стрічки чи ланцюга. Весь пристрій розміщений у кожусі 4. У нижній частині кожуха міститься лійка 7, через яку завантажується переміщуваний матеріал. Далі матеріал захоплюється ковшами і піднімається нагору; при переході через верхній барабан ковші перекидаються, і матеріал під дією відцентрової сили та сили тяжіння висипається в приймальний жолоб 8. Таким чином, усі ковші елеватора, що піднімаються, рухаються навантаженими, а усі ковші, що опускаються, - порожніми.

Елеватори застосовуються для вертикального підйому порошковоподібних і кускових матеріалів на висоту до 40 м. Швидкість руху стрічки чи ланцюга приймається від 0,9 до 1,5 м/с.

Стрічкові елеватори застосовуються для підйому дрібного і легкого матеріалу на невелику висоту; для підйому вертикального і важкого матеріалу на велику висоту застосовуються ланцюгові елеватори.

Рис. 5. Елеватор:

1 – привідний барабан; 2 – стрічка; 3 – ковш; 4 – кожух; 5 – гвинт;

6 – натяжний барабан; 7 – лійка; 8 – приймальний жолоб

 

Для важких крупнозернистих і стираючих матеріалів застосовуються тихохідні елеватори зі швидкістю руху 0,4-0,6 м/с. При такій малій швидкості вивантаження матеріалу відбувається не під дією відцентрованої сили, а під дією однієї сили тяжіння. Щоб матеріал не падав назад у кожух елеватора, а надходив у приймальний жолоб, ковші розташовують впритул один до одного (лукаті елеватори); у цьому випадку матеріал при розвантаженні ковзає по задній стінці нижче розташованого ковша. Для полегшення розвантаження тихохідних елеваторів їх часто встановлюють похило, під кутом 45-700 до горизонту.

Транспортер з зануреними скребками. Транспотери такого типу є різновидом скребкових транспортерів і відрізняються від них тим, що ланцюг зі скребками рухається всередині закритого жолоба і скребки занурені в транспортуючий матеріал, що рухається суцільним потоком.

Транспортери з зануреними скребками можуть переміщувати матеріал складним шляхом (крива чи ламана лінія) у горизонтальному, похилому і вертикальному напрямках без перевантаження в місцях перегину шляху, причому завантаження і розвантаження транспортерів можуть здійснюватися в багатьох його точках.

Габарити цих транспортерів є меншими від габаритів стрічкових, пластинчатих, скребкових і гвинтових транспортерів. Витрата енергії значно менша, ніж у випадку скребкових і гвинтових транспортерів.

До недоліків транспортерів з зануреними скребками відноситься значне зношення робочих деталей при переміщенні стираючих матеріалів. Для транспортування липких і грудкоподібних матеріалів ці транспортери непридатні.

Пневматичний транспортер. Пневматичний транспортер приводиться в дію за допомогою повітря, що рухається в трубопроводі, і відбувається захоплення переміщуваного сипкого матеріалу. Переміщуваний матеріал вводиться у трубопровід через завантажувальні пристрої, захоплюється струменем повітря, що рухається, і транспортується до місця розвантаження.

В залежності від концентрації переміщуваного матеріалу в його суміші з повітрям розрізняють пневматичний транспорт у зрідженій фазі (мала концентрація матеріалу в суміші з повітрям) і пневматичний транспорт у щільній фазі (висока концентрація матеріалу в суміші).

Пневматичний транспортер у зрідженій фазі функціонує за таких швидкостей повітря, при яких частинки матеріалу захоплюються разом з повітрям. В залежності від розмірів частинок і густини переміщуваного матеріалу затосовуються швидкості повітря від 8 до 35 м/с. Концентрація матеріалів у суміші з повітрям складає від 1 до 35 кг матеріалу на 1 кг повітря (звичайно 10-25 кг/кг).

На рис. 6 показана схема всмоктувальної пневматичної установки. У трубопроводі 2 створюється розрідження і повітря всмоктується в нього разом з переміщуваним матеріалом. Всмоктування відбувається через приймальне сопло; далі суміш повітря з матеріалом трубопроводом 2 надходить у розвантажувач 3, де повітря відокремлюється від матеріалу, що надходить потім у приймальний бункер 6. Розвантажувачі будуються у вигляді циклонів. З розвантажувача повітря надходить у фільтр 4, де від повітря відокремлюються невилучені в розвантажувачі частинки матеріалу. З фільтра повітря відсмоктується вакуум-насосом 5, який створює необхідне розрідження в системі.

Рис. 6. Схема всмоктувальної пневматичної установки:

1 – приймальне сопло; 2 – трубопровід; 3 – розвантажувач; 4 – фільтр;

5 – вакуум-насос; 6 – приймальний бункер

 

Всмоктувальні пневматичні установки застосовуються для переміщення матеріалу на відстань до 100 м з різних місць до однієї точки розвантаження. Установки застосовуються при розрідженнях не більше 0,5-0,6 ат.

Для переміщення матеріалу на великі відстані (до 300 м) з одного місця в різні напрямки застосовують нагнітальні пневматичні установки (рис. 7).

Компресор 1 нагнітає повітря в трубопровід 2, в який через спеціальний живильник 3 подається переміщуваний матеріал. Суміш повітря з матеріалом трубопроводом 2 надходить у розвантажувач 4, де відбувається відокремлення матеріалу, після чого повітря через фільтр 5 виводиться в атмосферу. Надлишковий тиск повітря в нагнітальних установках досягає 3-4 ат.

Рис. 7. Схема нагнітальної пневматичної установки:

1 – компресор; 2 – трубопровід; 3 – живильник; 4 – розвантажувачі;

5 – фільтри; 6 – приймальний бункер

 

Для переміщення матеріалу на великі відстані з різних місць до однієї точки застосовують змішані пневматичні установки (рис. 8). Матеріал засмоктується разом з повітрям через сопло 1 і трубопроводом 2 надходить у розвантажувач 3. Повітря з розвантажувача 3 через фільтр 4 всмоктується компресором 5 і нагнітається в трубопровід 6, куди подається матеріал з розвантажувача 3. Далі суміш повітря з матеріалом надходить у розвантажувач 7, звідкіля повітря направляється у фільтр 8. Переваги пневматичного транспортера полягають у простоті, надійності, повній герметичності і компактності установки.

Основними недоліками пневматичного транспортера є підвищена витрата енергії (порівняно з витратою для механічного транспортера), а також зрошення трубопроводів при переміщенні стираючих матеріалів. Пневматичний транспорт застосовується при переміщенні сухих порошковоподібних і дрібнозернистих матеріалів. Для переміщення вологих, липких і крупнозернистих матеріалів пневматичний транспортер непридатний. Пневматичний транспорт у щільній фазі здійснюється в так званих пневматичних підйомниках при малих швидкостях повітря (менше 10 м/с) і високих концентраціях матеріалу, що переміщується, у суміші з повітрям (120-250 кг/кг).

 

Рис. 8. Схема змішаної пневматичної установки:

1 – приймальне сопло; 2 – всмоктувальний трубопровід; 3, 7 – розвантажувачі;

4, 8 – фільтри; 5 – компресор; 6 – нагнітальний трубопровід

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 575 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2443 - | 2129 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.