Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристика аудиту системи екологічного менеджменту




Аудити системи екологічного менеджменту повинні здійснюватися періодично, щоб встановити, чи її функціонування узгоджується із запланованими за­ходами, чи належним чином впроваджена система і чи належним чином підтримується її функціонування.

Аудити системи екологічного менеджменту можуть здійснюватись пер­соналом організації або зовнішніми сторонами, які є або вибраними організацією, або мають на це незалежні від неї повноваження. У будь-якому випадку, особи, що здійснюють аудит, повинні бути спроможні виконувати його об'єктивно і неупереджено та мати належну підготовку.

Періодичність аудитів повинна визначатися характером діяльності організації з урахуванням екологічних аспектів та їх можливих впливів. Під час встановлення періодичності слід враховувати результати аудитів, що здійснювалися раніше.

Звіт про аудит системи екологічного менеджменту повинен надаватися згідно з планом аудиту.

В подальшому використовуються такі терміни і визначення:

Висновок аудиту - професійне судження чи думка, висловлені аудитором стосовно предмета аудиту, основою і обмеженням яких є міркування аудитора з приводу даних, отриманих під час аудиту.

Критерії аудиту - політика, практика, методики чи вимоги, керуючись якими аудитор зіставляє зібрані під час аудиту докази стосовно предмета аудиту. До вимог можуть належати, але не обмежуватися ними, вимоги стандартів, настанов, ус­тановлені організаційні вимоги, а також вимоги законодавчих та/чи нормативних актів.

Доказ аудиту - інформація, протоколи чи інші констатації фактів, які можуть бути перевірені. Доказ аудиту, який може бути якісним чи кількісним, використовується аудитором для визначення того, чи задовольняються критерії аудиту. Доказ аудиту, як правило, збирається шляхом інтерв’ю, вивчення документів, спостере­жень за діяльністю та ії умовами, отримання наявних даних результатів вимірювань та випробувань чи іншими способами в межах сфери поширення аудиту.

Дані аудиту - результати оцінювання зібраних доказів аудиту, зіставлені з погодженими кри­теріями аудиту. Дані аудиту є основою звіту про аудит.

Аудиторська група - група аудиторів чи один аудитор, призначені для здійснення певного аудиту. До складу аудиторської групи можуть входити технічні експерти і аудитори-стажисти. Один аудитор зі складу аудиторської групи виконує функцію провідного (головного) аудитора.

Об’єкт аудиту - організація, що підлягає аудиту.

Аудитор з екології - особа, кваліфікована для здійснення екологічних аудитів.

Замовник - організація, яка доручає здійснення аудиту. Замовником може бути або сам об’єкт аудиту,або будь-яка інша організація, яка має на це встановлене законом чи нормативним актом право, або яка мас право доручати здійснення аудиту іншій організації на контрактних умовах.

Екологічний аудит - документально оформлений систематичний процес перевірки, який включає збирання і об’єктивне оцінювання доказів аудиту для встановлення відповідності визначені них видів діяльності, заходів, умов, системи екологічного менеджменту та інформації з цих питань критеріям аудиту, а також який включає передавання результатів перевірки замовникові.

Провідний (головний) аудитор з екології - особа, кваліфікована для здійснення екологічних аудитів і виконання відповідних функцій управління.

Організація - компанія, корпорація, фірма, підприємство, орган влади чи Інша установа, їх підрозділи чи їх об’єднання, з правами юридичної особи чи без них, громадські чи приватні або з іншими формами власності, які виконують самостійні функції і мають адміністрацію.

Предмет - установлена екологічна діяльність, захід, умова, система екологічного менеджменту і/чи інформація з цих питань.

Технічний експерт - особа, яка надає конкретну допомогу аудиторській групі, використовуючи власні знання чи досвід, але не бере участі в її діяльності як аудитор.

Екологічний аудит повинен бути спрямований на чітко визначений і документально оформлений предмет. Сторона, відповідальна за цей предмет, також повинна бути чітко ідентифікована, а її статус документований.

До здійснення аудиту слід приступати тільки за умови, якщо, після консультації з замовником, провідний аудитор підтвердив, що:

· є достатня і належна інформація про предмет аудиту;

· є адекватні ресурси для здійснення процесу аудиту;

· є об’єкт аудиту готовий сприяти процесу аудиту.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 352 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2201 - | 2126 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.