Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Формула повної ймовірності. Формула Байеса




 

Нехай А – деяка подія, яка може відбутись або не відбутись одночасно з однією з подій Н1, Н2,...Нn, що утворюють повну групу несумісних подій . Події Н1, Н2,...Нn називають гіпотезами. Ймовірності всіх гіпотез відомі Р(Ні) (і= ), а також відомі умовні ймовірності події А при кожній гіпотезі, тобто дано: .

Тоді ймовірність події А визначається теоремою.

Теорема 1. (формула повної ймовірності). Ймовірність події А, що може відбутись разом з однією з гіпотез Н1, Н2,...Нn, дорівнює сумі добутків ймовірності кожної з гіпотез на відповідну умовну ймовірність події А:

. (1)

Доведення. Так як гіпотези Н1, Н2,...Нn утворюють повну групу подій, то подію А можна записати як: , а оскільки несумісні, то:

.

Теорема доведена.

До цих пір розглядалася ймовірність події до випробовування, тобто в комплексі умов не був присутній результат проведеного випробовування.

Тому поставимо тепер наступну задачу. Є повна група несумісних гіпотез Н1, Н2,...Нn. Відомі ймовірності кожної з гіпотез . Проводиться випробування і в його результаті відбувається подія А, ймовірності якої по кожній гіпотезі відомі, тобто .

Виникає питання, які ймовірності мають гіпотези Hi в зв’язку з появою події А? Тобто були відомі ймовірності апріорні (від латинського a priori – до випробовування). Якщо ж подія А відбулася, то чи можна переоцінити ймовірності кожної з гіпотез ? Ці нові ймовірності будуть вже апостеріорними ймовірностями гіпотез (від латинського a posteriori – після випробовування).

Відповідь на це питання дає теорема Байеса.

Теорема 2. Ймовірність гіпотези після випробовування рівна добутку ймовірності гіпотези до випробовування на відповідну їй умовну ймовірність події, яка відбулася в результаті випробовування, поділеній на повну ймовірність цієї події:

. (2)

Доведення. З аксіоми множення ймовірностей випливає:

Звідки

Теорема доведена.

Приклад 1. До магазину надходять вироби з двох заводів, причому з першого 150 штук, а з другого 250. Перший завод випускає в середньому 0.5% бракованої продукції, другий – 0.2%. Яка ймовірність купити в магазині бракований виріб?

Рішення. Нехай подія А є купівля бракованого виробу, гіпотеза Н1 – виріб, випущений першим заводом, гіпотеза Н2 – другим заводом. Тоді

По формулі повної ймовірності:

Приклад 2. Спеціалізована лікарня приймає в середньому 50% хворих, що мають захворювання Н1, 30% - захворювання Н2 і 20% - Н3. Статистика свідчить, що ймовірність повного виліковування хвороби Н1 дорівнює 0.9, для хвороби Н2 – 0.7 і для хвороби Н3 – 0.8. Яка ймовірність того, що пацієнт, виписаний з лікарні цілком здоровим (подія А), був хворий на хворобу Н2?

Рішення.

Згідно формули Байеса





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 542 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2241 - | 2160 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.