Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вимоги до якості сухих кормових дріжджів




На кормові дріжджі затверджений ГОСТ 20083, у відповідності з яким перед­бачено випуск їх у гранульованому або порошкоподібному вигляді. У залежності від показників якості дріжджі поділяють на чотири групи: вищу, І, II, III.

Основні вимоги до кормових дріжджів усіх груп такі: зовнішній вигляд - по­рошок, луска або гранули, колір - від світло-жовтого до коричневого, відсутність стороннього запаху, вологість не більше 10%, вміст золи у дріжджах мелясно-спир­тових заводів до 14% (у перерахунку на АСД), у дріжджах зерно-картопляних заво­дів до 10%. Діаметр гранул дріжджів 13 мм. Довжина гранул не більша 26 мм, прохід через сито з отворами діаметром 3 мм не більше 5%.

У перерахунку на абсолютно сухі речовини сирого протеїну повинно бути не менше (%): у дріжджах вищої групи 56,0; 1-51,0; II-46,0; III-43,0.


Вміст феромагнітних домішок з розміром частинок до 2 мм включно повинен бути не більшим 20 мг в 1кг дріжджів вищої та І групи і не більшим ЗО мг у дріж­джах II і III груп.

УПАРЮВАННЯ МЕЛЯСНОЇ БАРДИ

На більшості спиртових заводів, які переробляють мелясу, первинну і вторин­ну барду скидають на поля фільтрації. Якщо кількість барди значна (12 м3 на кожні вироблені 100 дал умовного спирту-сирцю), стає неможливим використання вели­ких площ родючих земель для вирощування сільськогосподарських культур; крім того, навколишнє повітря отруюється продуктами розкладу органічних сполук.

Одним із розроблених УкрНДІСП способом утилізації мелясної барди є її упа­рювання. Хімічний склад упареної післяспиртової барди наведений у табл. 12.1.

Табл. 12.1 Хімічний склад, %

 

Речовини Меляса Барда
Сухі   53,20
Органічні 61,72 33,52
У тому числі:    
загальний азот 1,02 2,57
білковий азот 0,21 0,38
протеїновий еквівалент 6,34 16,97
білок 1,31 2,37
жир - 0,89
Безазотисті екстрактивні    
у тому числі цукри 47,55 1,04
Зола 8,24 19,68
У тому числі    
Калій 2,81 9,15
Натрій 0,61 1,43
Магній 0,15 0,14
Кальцій 0,74 0,56
Фосфор 0,01 0,02
Сірка 0,07 0,11
Хлор - 3,78

Органічні кислоти, гліцерин і другі сполуки, які в упареній мелясній барді містяться у малих кількостях, не становлять практичного значення.

Барвні речовини барди, які мають поверхнево-активні властивості, зумовлюють її використання як розріджувача і пластифікатора у виробництві цементу і бетону.

АзотомІсткі речовини, колоїди і солі калію визначають придатність упареної післядріжджової барди як добрива, особливо в суміші з суперфосфатом. На Лужан-ському експериментальному спиртовому заводі організовано виробництво з упаре­ної післядріжджової барди гранульованих органо-мінеральних добрив (ГОМД).


Упарену барду можна транспортувати на значні відстані - до 2 тис.км. Для упарювання мелясної барди розроблені різні схеми випарних станцій і конструкції випарних апаратів.

Барду упарюють на 3...4-корпусних випарних апаратах -з багаторазовим викори­станням пари. Барда послідовно проходить через декілька апаратів або корпусів. Грі­ючу ("гостру") пару подають тільки у перший корпус. Далі кожний наступний корпус обігрівається вторинною парою з попереднього. Температуру у кожному наступному корпусі знижують за рахунок зменшення тиску, при якому кипить барда.

Вторинну пару з останнього корпусу спрямовують у барометричний конден­сатор, а гази, які не конденсуються, відкачують вакуум-насосом, що створює розрі­дження до 84 кПа.

Максимальна температура при упарюванні барди не повинна перевищувати 140...142° С, інакше відбувається розпад (карамелізацІя) цукрів І амінокислот. При високих температурах руйнуються також вітаміни. Внаслідок цих процесів знижу­ється біологічна цінність упареної барди.

Барда, сокові пари і конденсати - агресивні середовища, тому випарні станції виготовляють Із нержавіючої сталі. Випарні установки первинної або вторинної мелясної барди експлуатувалися на ряді спиртових заводів (Л ох в и ць кому, Лужан-ському, Чернівецькому).

Внаслідок повторного використання конденсатів парів барди для технологіч­них потреб скорочується кількість стоків на спиртових заводах, які мають установ­ки для упарювання барди. Хімічний склад конденсатів парів первинної і вторинної мелясної барди наведений у табл. 12.2.

Табл. 12.2 Характеристика конденсатів парів

 

 

Показник Конденсат парів барди
первинної вторинної
рН 4,06...4,96 4,35...8,2
Загальний вміст кислот у перерахунку на оцтову, мг/л 510...820 18...348
Леткі кислоти у перерахунку на оцтову, мг/л 440...750 12...99
Бісульфатзв'язуючі речовини у перерахунку на оцтовий альдегід, мг/л 200... 220 0...51
Альдегіди у перерахунку на оцтовий, мг/л 18...66 2,6...25,4
Складні ефіри у перерахунку на оцтово-етиловий, мг/л 70,4...110 8, 8...96,8
Сивушне масло у перерахунку на Ізоаміловий спирт, мг/л 12,3...15,4 41,3... 101,3
Азотисті речовини у перерахунку на аміак, мг/л 5,42...16,56 1,33,..164,8
Фурфурол, мг/л 0,20...1,75  
Метиловий спирт, мг/л    
Окислюваність, мг КМпО4 658...966 64...575

Конденсат парів первинної барди містить більше летких органічних кислот, альдегідів І інших речовин., ніж конденсат парів вторинної барди.

Лабораторні досліди і виробничі випробування на Лужанському експеримен­тальному спиртовому заводі показали, що при тривалому використанні конденса­тів парів первинної і вторинної мелясної барди для розбавлення меляси не знижу­ється вихід і якість спирту.

ГОМД одержують шляхом висушування пульпи, яка складається з упареної післядріжджової мелясної барди, суперфосфату і лужних добавок (КОН, NaOH, вапна). Дослідження, проведені у польових умовах на різних сільськогосподарсь­ких культурах, показали ефективність ГОМД. Але упарювання барди - енергоміст-кий процес і тому не впроваджується. Він потребує альтернативних розробок.

ТЕХНОЛОГІЯ КОРМОВОГО КОНЦЕНТРАТУ ВІТАМІНУ В12

Вітамін В|2 не міститься у рослинних кормах, тому його додають до них. Віта­мін В|2 є кровоутворюючим, він бере участь у синтезі незамінних для тваринного організму амінокислот, сприяє виліковуванню анемії, підвищенню ваги тварин. Ві­тамін синтезується у рубці жуйних тварин під дією мікроорганізмів шлунку, а та­кож метаноутворюючих бактерій.

Умови культивування термофільних метанових бактерій на мелясній барді з ціллю одержання вітаміну В12 вивчені інститутом ім. А.М.Баха РАН, а технологія кормового концентрату вітаміну розроблена ВНДІСП разом з робітниками підпри­ємств, на яких свого часу були побудовані цехи, - Андрушівського і Калкунського спиртових заводів.

Технологічна схема виробництва включає такі основні операції та стадії: збро­джування мелясної барди метаноутворюючими бактеріями; підкислення метанової бражки до рН 5,5...6,5; упарювання бражки; висушування; фасування кормового концентрату вітаміну ВІ2.

На Андрушівському спиртовому заводі як поживне середовище для культиву­вання метаноутворюючих бактерій використовували вторинну мелясну барду, яка надходила з цеху кормових дріжджів, з вмістом сухих речовин 5,5...6,5% при рН 4,5...5,5. До неї додають хлорид кобальту.

Метанове бродіння проводять безперервним способом, використовуючи змі­шану культуру метаноутворюючих бактерій, у анаеробних умовах при 55...57° С. Мелясну барду підігрівають до цієї температури ретурною парою і спрямовують у три метантеки місткістю 4000 м3 кожний..

З початку виробництва культури метаноутворюючих бактерій розмножують, використовуючи як посівний матеріал метанову бражку від попереднього виробни­чого сезону. Тривалість процесу складає ЗО діб. Після цього здійснюють безперер­вне метанове бродіння при постійному притоці у метантенки барди і одночасно відборі метанової бражки.


Метанове бродіння протікає у дві стадії: у першій - кислотному бродінні -метаноутворюючі бактерії перетворюють вуглеводи, білки і жири в органічні кис­лоти; у другій підвищується рН, тому що органічні кислоти й азотисті речовини розкладаються з утворенням амонійних сполук, амінів та інших продуктів, які ма­ють лужні властивості. При метановому бродінні виділяються гази, які містять 60...70% метану.

Продукти першої стадії метанового бродіння поряд з підвищенням кислотно­сті викликають збільшення окисно-відновного потенціалу середовища, тоді як но­рмальному протіканню другої стадії бродіння сприяє нейтральна реакція і низький окисно-відновний потенціал, тому метанове бродіння відбувається дуже повільно. Приплив барди у метантенки регулюють таким чином, щоб утворені у першій ста­дії бродіння органічні кислоти споживались у другій стадії бродіння з утворенням головним чином метану і вітаміну ВІ2, інакше процес бродіння завершується пер­шою стадією і відбувається "закисання" середовища. Для активування життєдіяль­ності бактерій у метантенки додають суспензію кормових дріжджів.

Процес метанового бродіння контролюють за температурою, значенням рН, вмістом летких кислот і вітаміну ВІ2 у метановій бражці. Культура повинна мати рН 7,5...8,5; якщо він нижче 7,5 і вміст летких кислот перевищує 4,5 г/л, зменшу­ють приплив барди. У 1 м3 метанової бражки накопичується 1,2...2,0 г вітаміну ВІ2. Додання до вторинної барди джерел азоту у вигляді меляси, дріжджового автоліза-ту, сульфату амонію чи кукурудзяного екстракту сприяє більшому накопиченню вітаміну В12.

Гази, які утворюються при метановому бродінні, відправляють у газголь­дер, а потім спалюють у парових котлах. Теплота згоряння газів 27000...29000 кДж/кг. Вони мають неприємний запах, зумовлений наявністю сірководню, ін­долу і скатолу.

Метанову бражку перед упарюванням нейтралізують технічною соляною кис­лотою до рН 5,5...6,5 з ціллю запобігання термічного руйнування вітаміну В]2. По­тім метанову бражку у підігрівачах нагрівають до 90° С ретурною парою і спрямо­вують у дегазатор, при цьому із 1 м3 метанової бражки виділяється біля 1 м3 газів. Метанову бражку, яка містить 3,5..,4% сухих речовин, упарюють у чотирьох-корпусній установці до концентрації сухих речовин 35...40%. У першому корпусі температура кипіння 125...128° С, у другому- 115, у третьому- 100 і у четвертому -75...78°С.

Упарену метанову бражку висушують у розпилювальній сушарці до вологості 3,7...10% і одержаний кормовий концентрат вітаміну BJ2 фасують у крафт-мішки із внутрішньою поліетиленовою вкладкою.

Готовий продукт - порошок коричневого кольору, вологістю не більше 10%, вміст вітаміну В]2 не менше 50 мг/кг, загального білка у перерахунку на сухі речо­вини не менше 27 %. Крім вітаміну В,2 у 1 кг містяться 1,5...1,6 мг тіаміну, 50...60 мг рибофлавіну, 80...90 мг нікотинової кислоти, 40...50 мг піридоксину і 0,35...0,40 мг біотину.

Витрата кормового концентрату вітаміну В І2 становить 4...4,5 кг на 1 т кормів.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 926 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2487 - | 2329 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.