Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 


Для працівників буде розроблено посадові інструкції, підписано інструкції з охорони праці відповідно до займаної посади, а також трудові договори




ПРАВОВИЙ СТАТУС

Реєстрація ТОВ – має правовий статус господарського товариства (абз.1 ст.50 Закону України «Про господарські товариства») та є підприємницьким товариством (п.1 ст. 84 ЦК України). Товариство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації (п.1 ст.6 Закон України «Про господарські товариства»). Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації (ч. 4 ст. 87 ЦК України). До того ж ТОВ є юридичною особою приватного права (абз.2 ч.2 ст.81 ЦК України).

Реєстрація ПП – має доволі суперечливий правовий статус, але не будемо вдаватися в подробиці цього питання, адже, як зазначалося вище, дана стаття покликана допомогти, а не остаточно заплутати починаючих підприємців. Отже, ПП є організаційною формою підприємства (ст. 63, ст.113 ГК України). Відповідно до ст.83 ЦК України приватне підприємство не виділяється як юридична особа. Натомість, найголовнішим положенням, яким ми будемо керуватися є ч.3 ст.81 ЦК де вказано, що для визначення правового статусу ПП необхідно застосовувати положення щодо юридичних осіб.

Реєстрація ФОП – громадянин визнається суб'єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи (ст.128, ст.58 ГК). Фізична особа має право займатися підприємницькою діяльністю після державної реєстрації (п.1 ст.50 ЦКУ). До діяльності ФОП як підприємця застосовують норми права, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, за умови якщо інше не випливає із суті відносин або не встановлено законом.

КІЛЬКІСТЬ ЗАСНОВНИКІВ

Реєстрація ТОВ – кількість учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) може бути від 1 до 100 осіб, серед яких можуть бути як фізичні особи так і господарські товариства, підприємства, установи, організації (ст.3, ст.50 ЗУ «Про господарські товариства», п.1 ст. 140, ч.2 ст. 141 ЦК України).

Реєстрація ПП – може мати скільки завгодно засновників - фізичних осіб (громадян, іноземців, осіб без громадянства) або одну юридичну особу. (п.1 ст.113 ГКУ).

Реєстрація ФОП – такого поняття як засновник (учасник) стосовно фізичної особи-підприємця не існує, але якщо можна було б перенести це поняття стосовно ФОП, то це був би один засновник і тільки фізична особа з повною цивільною дієздатністю (п.1 ст.128 ГКУ).

ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ

Реєстрація ТОВ – може здійснювати всі види підприємницької діяльності, крім обмежень, які стосуються загальних обмежень здійснення підприємницької діяльності, визначеними ст.4 ЗУ «Про підприємництво», а це діяльність, пов'язана: з обігом психотропних речовин, наркотичних засобів, їх аналогів і прекурсорів; з охороною окремих особливо важливих об'єктів права державної власності; з виробництвом бензинів моторних сумішевих або з додаванням біоетанолу; з виробництвом біоетанолу.

Реєстрація ПП – ті ж самі обмеження що й для ТОВ.

Реєстрація ФОП – відповідно до ч.5 ст.128 ГКУ громадянин-підприємець має право здійснювати діяльність згідно принципів свободи та відповідно до принципів, окреслених у ст.44 ГКУ, ФОП може самостійно здійснювати будь-яку, на власний розсуд приймаючи відповідні рішення, діяльність задля задоволення потреб ринку, що не суперечать чинному законодавству. Згідно з ст.3 ГК України, у широкому значенні господарська діяльність визначається що суб’єкти можуть виготовляти та реалізовувати продукцію, надавати послуги чи виконувати роботи вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Тобто ФОП можуть виконувати практично всі види діяльності, але, як завжди, є певні обмеження: по-перше – це обмеження, що й для ТОВ та ПП, а по-друге фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, зокрема, не можуть:

§ Відповідно до ЗУ «Про телебачення і радіомовлення» займатися діяльністю у сфері організації телебачення і радіомовлення;

§ Згідно з ст.4 ЗУ «Про металобрухт» займатися діяльністю у сфері здійснення операцій з металобрухтом;

§ Займатися космічною діяльністю відповідно до ЗУ «Про космічну діяльність»;

§ Згідно з ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» надавати фінансові послуги, якщо інше прямо не передбачене законом;

§ Відповідно до ст.1 ЗУ «Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг» займатися концесійною діяльністю щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг;

§ У відповідності з ЗУ «Про загальну середню освіту», «Про вищу освіту» займатися діяльністю у сфері загальної середньої та вищої освіти.

НАЙМЕНУВАННЯ

Реєстрація ТОВ – згідно із ст.90 ЦКУ юридична особа має своє найменування, що містить інформацію про її організаційно-правову форму. Назва разом з організаційно правовою формою юридичної особи вказується в її статутних документах, що і є разом найменуванням, вноситься до ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. В найменуванні забороняється використовувати повні або скорочені найменування органів державної влади (п.1.7 наказу Мінюсту №368/5 від 05.03.2012 року).

Реєстрація ПП – аналогічно до ТОВ.

Реєстрація ФОП – найменуванням ФОП є тільки один варіант – це прізвище, ім’я та по-батькові підприємця, і виглядає найменування так: «Фізична особа-підприємець Петров Петро Петрович» (ми вирішили дати трохи відпочити Іванову Івану Івановичу).

МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ

Реєстрація ТОВ – місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю - адреса органу або особи, які згідно зі статутними документами чи закону представляють її (абз.6 п.1 ст.1 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»). В народі місцезнаходження має назву юридичної адреси, і ця юридична адреса може бути офісним нежитловим приміщенням, або ж місце реєстрації одного з засновників.

Реєстрація ПП – аналогічно до ТОВ.

Реєстрація ФОП – місцезнаходженням може бути тільки адресою прописки підприємця.

Проаналізувавши ці дані, приходимо до висновку: доцільніше обрати таку форму власності як ПП.

 

2. ПЛАН ПЕРСОНАЛУ

Для забезпечення виробничого процесу передбачено наступний штатний розклад.

Посада К-сть чол. Сума виплат Період
Адміністратор 3 2000 Щомісячно, 2…24міс
Кухар 2 розряду – продавець 3 2100 Щомісячно, 2…24міс
Прибиральниця 2 1500 Щомісячно, 2…24міс
Директор-бухгалтер 1 3500 Щомісячно, 2…24міс

Обґрунтування виплат реалізовано за даними сайтів з рекрутингу персоналу відповідної спеціальності і кваліфікації з урахуванням районування місць працевлаштування по м. Києву і взято середнє арифметичне значення задля адекватної оцінки потенційним працівником пропозиції про роботу в ЗРГ Bibliotech.

Так, з умовами роботи «доба/дві доби» вакансія адміністратора на ринку праці оцінюється від 1500…до 5000:

Відповідно праця кухаря незалежно від розряду оцінюється:

 

Праця прибиральниці на ринку праці оцінюється в Дарницькому районі в:

Ну і нарешті праця директора і за сумісництвом бухгалтера відповідно оцінюється в таку суму:

При цьому пропонована робота характеризується:

Тип роботи:

Постійна робота

Тип зайнятості:

Робота на повну ставку

Вимоги:

терміново потрібен бухгалтер зі знанням комп'ютера, програми ТРІО, з бажанням працювати і здатністю навчатися.

 

Підбір персоналу планується здійснювати перед пуском виробництва з урахуванням таких вимог:

1. наявність професійної підготовки і кваліфікації з цієї спеціальності;

2. наявність досвіду роботи на аналогічних підприємствах громадського харчування;

3. комунікабельність, вміння працювати з клієнтами;

4. знання нормативних документів, що регламентують роботу в сфері торгівлі та підприємств ресторанного господарства;

5. наявність бажання працювати і здатності навчатися;

Здійснення пошуку персоналу буде реалізуватися через такі канали:

1. сайти рекрутингу http://rabota.ua/; http://jooble.ua/; http://www.jobs.ua/ тощо.

2. через особисті знайомства, зокрема серед випускників університету КНТЕ та КУТЕПу.

Для працівників буде розроблено посадові інструкції, підписано інструкції з охорони праці відповідно до займаної посади, а також трудові договори.

Додано в електронному та друкованому вигляді:

ü Посадові інструкції бухгалтера;

ü Інструкції з охорони праці прибиральника внутрішніх приміщень;

ü Трудовий договір (зразок)

3. Інформація про власників бізнесу та команду менеджерів

Інформація про власників бізнесу буде доступна лише після результативного завершення пошуку інвесторів.

Інформація про команду менеджерів:

Керівництво закладу представлено директором, який за сумісництвом буде працювати також на посаді бухгалтера. Така ситуація пояснюється тим фактом, що Bibliotech працює за принципом самообслуговування з виробництвом на напівфабрикатах і закупних товарах і характеризується порівняно невеликими обсягами торговельної, виробничої та економічної діяльності. Посадова інструкція додається.

Попередній досвід роботи директора бажаний (тривалість мінімум 1,5 року).

Досягнення:

ü Сертифікати з проходження тренінгів з:

o менеджменту,

o психології управління,

o ділового адміністрування,

o Вища Ліга Бізнесу України,

o з сітьового маркетингу тощо.

ü Підтверджений сертифікатом чи ін. нормативним документом державного зразка відповідний рівень англійської мови (B2+; Advance).

ü Сертифікат, що підтверджує знання програми 1С.

4. Організаційна система управління

1. Складання списку організаційних одиниць фірми.

ü Виробничі приміщення:

o Кухня (холодний цех)

o Буфет

ü Невиробничі приміщення:

o зали обслуговування (5 залів)

o хол

ü Технічні приміщення:

o Туалет

o Підсобні приміщення (2 приміщення)

 

2. Побудова організаційної структури управління та її опис.

 

 

Розробити цільові установки та визначити відповідальних за їх реалізацію (табл. 2).

Таблиця 2





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 694 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2612 - | 2286 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.