Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Принцип роботи асинхронного двигуна




Рис. 1.1.13. Модель трифазного асинхронного двигуна

 

Розглянемо принцип дії асинхронного двигуна. На рис. 1.1.13 обертове поле статора умовно зображене у вигляді полюсів постійного магніта, які обертаються з частотою n1. Обмотка ротора короткозамкнена. Поле статора при обертанні перетинає провідники обмотки ротора і наводить в них ЕРС. Так як обмотка ротора замкнена, то в провідниках цієї обмотки виникають струми. Струм в кожному з провідників обмотки ротора, взаємодіючи з полем статора, створює електромагнітну силу Fем.Сукупність Fем створює електромагнітний момент М, який приводить ротор в обертання з частотою n2 в напрямку обертового поля. Таким чином, електрична енергія, яка поступає з мережі в обмотку статора, перетворюється в механічну енергію обертання ротора.

 

Частота обертання ротора n2 (асинхронна частота) завжди менша синхронної частоти, тобто ротор асинхронного двигуна завжди відстає від статора. Це явище може бути пояснене слідуючим чином: якщо б ротор обертався з частотою обертового поля, то це поле не перетинало б провідники обмотки ротора. В останніх не наводилася б ЕРС і не було б струмів, а це значить, що обертовий момент на роторі був би рівний нулю. Таким чином, ротор асинхронного двигуна принципово не може обертатися з синхронною частотою.

 

Різниця між частотою обертання поля статора і частотою обертання ротора (n1-n2) називається частотою ковзання ns. Це та частота обертання, з якою поле перетинає провідники обмотки ротора:

 

ns=n1-n2.

 

Відношення частоти ковзання до частоти обертання поля називається ковзанням:

 

s= (n1-n2)/ n1 (1.1.3)

 

Іноді ковзання вимірюють в процентах, тоді в формулу (1.1.3) вводять множник 100.

З появою протидіючого момента на валу двигуна ковзання підвищується, що викликає збільшення струму в провідниках обмотки ротора, а тому і електромагнітного момента. Таким чином, ковзання асинхронного двигуна, а тому і частота обертання ротора залежать від навантаження, з збільшенням якої частота обертання зменшується (ковзання підвищується).

В загальному випадку ковзання асинхронного двигуна може змінюватися в діапазоні від нуля (режим холостого ходу) до одиниці (пуск двигуна). Ковзання і частота обертання, що відповідають номінальному навантаженню, називаються номінальними. Номінальне ковзання асинхронних.двигунів загального використання, як правило, складає 1-8%, при цьому більші значення ковзання відповідають двигунам меншої потужності.

 

Перетворивши вираз (1.1.3), отримаємо вираз частоти обертання ротора

 

n2=n1(1-s),

 

або, враховуючи вираз (1.1.2),

Наприклад, якщо ковзання двохполюсного асинхронного двигуна, ввімкненого в мережу з частотою f1=50 Гц, складає 7%, то частота обертання ротора

 

n2 = 60×50(1 — 0,07)/1 = 2790 об/хв.

 

Обмотка ротора асинхронного двигуна електрично не пов’язана з обмоткою статора. Енергія, яка поступає з мережі в обмотку статора, передається ротору завдяки магнітному полю. В цьому відношенні асинхронний двигун нагадує трансформатор, в якому обмотка статора являється первинною обмоткою, а обмотка ротора — вторинною. Різниця між асинхронним двигуном і трансформатором полягає в тому, що ЕРС в обмотках трансформатора наводиться пульсуючою — яка змінюється в часі магнітним потоком, а ЕРС в обмотках асинхронного двигуна — обертовим потоком, постійним за величиною, але з зміною свого напрямку в просторі. Але ефект і в тому і в другому випадку однаковий — потокощеплення між обмотками Y=wF змінюється в часі. На відміну від трансформатора вторинна обмотка асинхронного двигуна — обмотка ротора обертається в просторі.

 

ЕРС обмотки ротора як по величині, так і по частоті залежить від частоти обертання ротора n2. В останньому неважко пересвідчитись, аналізуючи процеси, що протікають в асинхронному двигуні. Магнітне поле, яке обертається в просторі з синхронною частотою n1, статора зміщується відносно ротора, а тому і відносно його обмотки з частотою ковзання. Воно наводить в обмотці ротора ЕРС E2s, частота якої [див.(1.1.2)]

або, з урахуванням того, що

 

pn1/60=f1, (n1-n2)/n1=s,

 

(1.1.5)

 

З виразу (1.1.5) видно, що частота ЕРС ротора Е2S залежить від ковзання, тобто від частоти обертання ротора n2. Вона рівна частоті мережі (f2=f1) при нерухомому роторі, коли n2=0 і s=1, і нулю (f2=0) при ідеальному холостому ході, коли n2=n1, s=0.

 

Асинхронні двигуни загального використання в номінальному режимі працюють з невеликим ковзанням (1¸8%). Це значить, що частота ЕРС ротора f2=f1s в номінальному режимі при промисловій частоті мережі 50 Гц складає всього 0,5¸4 Гц.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 511 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2463 - | 2219 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.