Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ІІІ.Опис практичної частини




 

Об'єктом мого дослідження для дипломної роботи була група вуличних музикантів «EvanDen`s» складається з двох осіб. Ваня грає на гітарі і співає, а Денис вистукує ритмічну музику на кахона під звук гітари. З ними я познайомився в переході, коли просто вирішив зробити знімок, пізніше ми розговорилися і було вирішено знімати їх протягом всього часу аж до захисту диплома. Знімаючи я хотів показати, як би їх світ зсередини, не з точки прохошого повз слухача, а людини досліджуваного підкреслюючи настрій і стан музикантів. Емоційний настрій був різний, та й самі вони розповідали, що іноді зовсім немає сил грати, і слухач це відчуває і проходить повз, що і спостерігаємо в моїх роботах:

 

 

Ваня розповів мені, що іноді у вихідний день викладаєшся на стільки сильно,

 

що наступного дня починаючи гру розумієш, що сил не вистачить на звичний список пісень для вечора. Для такої теми часу було мало і мене жахливо дратувало холодна і дощова погода тому хлопцям доводилося знову і знову грати в переходах, де світло було не цікаве та й взагалі його там майже не було. Я використовую камеру Canon 550D з досить шумною матрицею на середніх значеннях iso і якість світла вплинуло на якість знімків не на мою користь. Що б хоч якось пом'якшити ситуацію було прийнято рішення зробити серію в ЧБ.

Пізніше коли на вулиці стало тепліше хлопці перемістилися на Хрещатик, де світла і місця стало достатньо і шансів знайти цікаву точку зйомки стало більше. Що стосується об'єктивів я використовував стандартний китовий Canon 18-55mm f3.5-5.6 і радянський Геліос 44-2 з фокусною відстанню 58мм і діафрагмою 2.0, для більш крупних планів я користувався конвертером 2х, накрутивши його між матрицею і об'єктивом гелиос, що дозволило мені збільшити фокусну відстань у два рази. І тепер з легкістю міг знімати крупний портрет. Ось наприклад, як на цій світлини:

Фотоспалах, штатив або інші допоміжні засоби, крім конвертера для зйомки я не використовував. Фотоспалах хоч і підсвічує добре, але на противагу робить плоску картинку. А я люблю знімати з природним світлом, таким чином вся атмосфера місця і ефект присутності передається глядачеві. Штативом я не користувався, т.к особливо тривалу витримку я не використовував, знімав в межах 1/40 - 1/100сек.

Знімаючи музикантів, дуже важливо передати динаміку, передати саму їх музику, що, здавалося б, неможливо, зловити жести і міміку виконавців. Одне з головних відмінностей зйомки музикантів на концертах від вуличної зйомки - світло.

На цій фотографії видно що джерел світла багато і по різному висвічують фігури, деякі потрапляють прямо в об'єктив, роблячи якусь легкість кадру.

 

 

Висновки

 

Вуличні музиканти є особливим соціальним шаром зі своїми звичками, своїм укладом і своєю ієрархією. Вуличних музикантів можна розділити на кілька типів. Перші грають у стані легкого алкогольного сп'яніння на поганих гітарі на трьох акордах. Другі - це музиканти, які хочуть зробити собі рекламу і заробити на цьому грошей. І третє - ті, хто цим живе. Живе не тільки в плані доходу, а й душею. Це люди, які присвятили своїй справі все своє життя, хто принципово не хоче займатися ні чим, окрім як музикою. Для них гра в переході - работа. Чем звичніше стає який-небудь елемент, тим складніше на нього звернути увагу в повсякденному житті. Так, в наші дні вуличні музиканти стали пересічним елементом міського пейзажу. Тим не менш, цей соціальний пласт на перевірку виявляється куди більш складно влаштований, ніж це здається з боку. Для одних гра на вулиці - це розвага, для інших - необхідність, для третіх - вже звичка. Хтось шукає грошей, хтось популярності, а хтось - просто гарного настрою і моральної віддачі. Вуличних музикантів можна зустріти в усіх кутках світу, вони можуть бути ким завгодно - студентами, бізнесменами, кришнаїтами, професійними музикантами. У кожного своя історія, свій репертуар, своє місце для гри і свої цілі. Вуличні співаки - це особливий маленький світ у всьому своєму різноманітті. Вуличні музиканти зустрічаються по всьому світу, і по всьому світу привертають увагу фотографів. Серед визнаних метрів документальної фотографії, які знімали вуличних музикантів, можна виділити Максима Дмитрієва, Андрія Кареліна, Ежена Атже, Анрі Картьє-Брессона, Стіва Маккари, Ігоря Мухіна, та інших. Спираючись на їх багатий досвід і отримані в процесі навчання знання, я змог зняти свою практичну роботу.

 

 

Перелік використаних джерел:

 

• Н. І. Ворон.. Жанри радянської фотожурналістики. Москва, 1991 http://constitutions.ru/archives/1831

• В. Колябіна, Н. Філатов, В. Харламов. Максим Дмитрієв. Фотографії. Журнал «Планета», 1996

• А. Д. Коулман. Документальна фотографія, фотожурналістика і прес-фотографія сьогодні. Питання та відповіді. http://www.photographer.ru/cult/theory/383.htm

• В. Л. Круткин. П'єр Бурдьє: фотографія як засіб і індекс соціальної інтеграції. Опублікована в Вест-ніку Удмуртского університету "Соціологія і філософія". 2006, № 3. стр. 40-55.

• А. Лапін. Фотографія як... (друге видання) Видавці Л. Гусєв і Л. Сидоренко, 2008, глава "Поезія фотографії".

• Ю. Лотман. Бесіди про російську культуру. С.П., «Мистецтво-СПБ», 1994

• В. Лунін. Документальна фотографія. http://prophotos.ru/lessons/4430-dokumentalnaya-fotografiya

• Л. Луніна. Вперед у минуле. Про роботи Ігоря Мухіна http://www.photographer.ru/resources/names/photographers/2.htm

• М. Максимов. Велика Епоха. Прапор Перемоги над Рейхстагом. Сенсаційна історія фото 08.05.2006 http://www.epochtimes.ru/content/view/5101/34/

• А. Толстова. Марк Рібу. Журнал "Коммерсант Weekend", №13 (109), 10.04.2009

• Е. Фанайлова. Сучасна чеська соціальна і документальна фотографія. http://www.svobodanews.ru/content/transcript/2286530.html

• Прес-реліз виставки Андрія Кареліна в «Російському музеї фотографії»

• Прес-реліз Лекції фотографа Steve McCurry в National Portrait Gallery в Лондоні

• Соціальна реклама [Електронний ресурс]: сайт Соціальна реклама.ru. - 2003





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 408 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2676 - | 2239 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.