Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Місцеве самоврядування та управління




 

Кожен штат поділяється на округи. Губернатор за вказівкою уряду штату, для управління декількома округами (звичайно 7-8) призначає комісара, який вважається вищою посадовою особою округу і підкоряється урядові штату. Заступник комісара здійснює збір податків, набір у армію, надає позички й розподіляє допомогу між нужденними, наглядає за в’язницями, здійснює деякі судові повноваження і т. д.

Території округів підрозділяються на талуки й тексили. Лише в деяких штатах у округах є виборні ради.

72 великі міста виділені з окружного підпорядкування і в них утворені муніципальні корпорації – найстаріші, найбільш представницькі й автономні органи самоврядування в Індії. Населення цих міст обирає на строк 3-5 років генеральну раду, члени якої зі свого складу вибирають мера міста і його заступників строком, як правило, на один рік. Головним керуючим корпорації, у руках якого зосереджена виконавча влада, є призначуваний урядом штату комісар корпорації. У кожній муніципальній корпорації є комісії з найважливіших напрямків її діяльності: з питань освіти, охорони здоров’я, фінансів, санітарії, поточних питань і т. д.

У містах із населенням більше 10 тис. чоловік жителі обирають муніципальні ради, компетенція яких є значно вужчою. У країні нараховується близько 1500 муніципальних рад.

У керівних принципах політики держави Конституція Індії (ст. 40) передбачає створення сільських панчаятів – традиційних органів місцевого самоврядування – і наділення цих органів владою, необхідною для їхнього функціонування як одиниці управління. Повноваження панчаятів охоплюють деякі питання сільського господарства, охорони здоров’я, санітарії, благоустрою й окремі суто місцеві проблеми життя громади.

У цей час панчаятами охоплено більш 95 % усього сільського населення. У більшості штатів панчаятська система складається із трьох рівнів: нижчого – сільські панчаяти, середнього – панчаят на рівні талуку і вищого – панчаят на рівні округу.

Найбільш розповсюджений елемент системи панчаятів – сільський панчаят – організаційно складається із трьох основних органів: загальних зборів села, виконавчого комітету панчаяту й судового панчаяту, або сільського суду. Повсякденна робота панчаяту звичайно здійснюється головою і комітетами, що складаються з фахівців. Панчаяти всіх рівнів перебувають під досить строгим адміністративним наглядом і фінансовим контролем вищестоящих урядових чиновників.

За представниками “зареєстрованих” (найбільш соціально відсталих) каст і племен у панчаятах резервується число місць, що відповідає їхній частці в населенні відповідного панчаяту, а для жінок передбачене резервування 1/3 усіх місць і посад голів панчаятів. Легіслатура штату може також законом штату за своїм розсудом резервувати місця і посади в панчаятах для інших представників соціально відсталих прошарків населення.

Голова сільського панчаяту обирається відповідно до закону, прийнятим легіслатурою штату, а голови проміжних і районних панчаятів обираються членами відповідного панчаяту.

Панчаяти обираються строком на 5 років прямим голосуванням громадян, що досягли 18 років і проживають на території панчаяту.

Право бути обраним у панчаяти надається жителям, що досягли 21 року і проживають на території відповідного панчаяту. До кандидатів у члени панчаяту пред’являються ті ж вимоги, що й до кандидатів у легіслатури штатів.

У міських та індустріально розвинених районах у кожному штаті й союзній території створюються муніципалітети.

Також у Індії створюються селища міського типу. Для менших міських територій формуються муніципальні ради. На більш великих міських територіях організуються муніципальні корпорації.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 451 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2356 - | 2039 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.