13. Хворий 27 років звернувся до лікаря зі скаргами на висипку в ділянках стоп і кістей, свербіж. Вважає себе хворим 4 місяці. Об’єктивно: шкіра долоней і підошов суха, відмічається рожевого кольору еритема, вкрита борошно подібними лусочками, вираженність яких більше у борозенках. Попередній діагноз?
А. рубромікоз
В. псоріаз
С. вторинний сифіліс
Д. спадкова кератодермія
Е. епідермофітія
Провести диференційний діагноз. План лікування екзема дерматит
Кератодлітичні мазі з метою зняття зроговілих мас надалі протигрибкові мазі
14. Хлопчик 8 років звернувся до дерматолога зі скаргами на висипку в ділян-ці волосистої частини голови. Локальний статус: на шкірі волосистої частини голови 2 плями округлої форми, розміром до 3-копійкової монети блідо-роже-вого кольору, покриті дрібними сіруватими лусочками. У зоні ураження волосся обламане на висоті 1-2 мм.
Попередній діагноз?
А. поверхнева трихофітія волосистої частини голови
В. глибока трихофітія волосистої частини голови
С. фавус волосистої частини голови
Д. мікроспорія волосистої частини голови
Е. вогнищева алопеція
Диференційна діагностика. План лікування. себорея псоріаз волосиситої частини голови мікроспорія
Протигрибкові препарати всередину гоління голови місцево протигрибкові мазі і йоддицерин
15. Лікаря дерматолога було викликано на консультацію до місячної дитини. З розповіді матері на 3 день після народження у дитини з'явились висипання на язиці, слизовій оболонці ротової порожнини, поведінка дитини неспокійна. Об'єктивно: на слизовій оболонці язика, щік, ясен, м'якого піднебіння на гіперемованому фоні видно наліт білого кольору, який місцями зливається в суцільну плівку, що легко знімається. Болючості при пальпації ураженої ділянки не відмічається.
Яка найбільш вірогідна патологія?
А. лейкоплакія
В. червоний плоский лишай
С. акантолітична пухирчатка
Д. кандидоз
Е. стоматит афтозний
Диференційна діагностика. План лікування. Червоний плоский лишай слизових оболонок рота, лейкоплакія
Протигрибкові препарати всередину дифлюкан орунгал нізорал
16. Мати 3 місячної дитини скаржиться на почервоніння шкіри між сідницями та у пахвинних ділянках дитини на 16 день після народження. Об’єктивно: шкіра між сідницями та в пахвах яскраво–червоного кольору, вогнища великих розмірів з чіткими межами, поверхня їх волога. По периферії – вінчик мацерованого епідермісу. На поверхні вогнищ – плівка білого кольору, яка легко знімається. При мікроскопічному дослідженні: міцелій та спори грибка.
Яка найбільш вірогідна патологія?
А. кандидоз складок
В. пелюшковий дерматит
С. епідемічний міхурник
Д. сифілітичний міхурник
Е. епідермофітія складок
Диференційна діагностика. План лікування. Дерматофітія складок
Протигрибкові мазі нізорал мікозолон
17. Хворий 60 років працює на фермі. Скаржиться на нездужання, головний біль, підвищення температури до 38 градусів, наявність вузлів на шкірі волосистій частині голови. Об’єктивно: на шкірі волосистої частини голови – множинні інфільтрати (запальні вузли), різко відмежовані, щільні, болючі, поверхня яких вкрита гнійними кірками. Характерний симптом «медових стільників» (керіон Цельса). Підщелепні та шийні лімфатичні вузли збільшенні, болючі.
Яка найбільш вірогідна патологія зумовлює таку картину?
А. інфільтративно-нагнійна трихофітія
В. фавус
С. стафілококове імпетиго
Д. себорея
Е. карбункул
Диференційна діагностика. План лікування. Фурункул карбункул
При поодиноких вогнищах місцева терапія ручна епіляція волосся усунення гостро запальних явищ очищення вогнищ від гною призначення дезінфікуючих примочок аплікації тертої картоплі вінілін проста сірчана мазь офіцин альні протигрибкові мазі йоддицерин