В. Розповсюджений псоріаз, псоріатична еритродермія
С. Розповсюджений псоріаз, стаціонарна стадія
Д. Обмежений псоріаз, псоріатична артропатія
Е. Обмежений псоріаз, стаціонарна стадія
б) Поставте повний клінічний діагноз та складіть план обстеження хворого.
в) Запропонуйте схему лікування даного пацієнта.
Задача 20. У хворої після перенесеного грипу з’явились висипка на слизовій порожнини рота та кінцівках. Локальний статус: на слизовій порожнині рота візуалізуються міліарні папули сріблясто-білого кольору злиті між собою у вигляді мережива. На шкірі згинальної поверхні верхніх та нижніх кінцівок – плоскі папули полігональної форми рожево-фіолетового кольору з восковидним блиском
а) Попередній діагноз:
А. Вторинний сифіліс
В. Ліхеноїдний туберкульоз
С. Псоріаз
Д. Атопічний дерматит
Е. Червоний плоский лишай
б) Диференційний діагноз.
в) Які методи профілактики Ви порекомендуєте хворій?
Задача 21. Хворий 32 роки звернувся до лікаря зі скаргами на свербіж шкіри, висипку на шкірі тулуба та кінцівок. Захворювання повязує з нервовим стресом. Локальний статус: на шкірі згинальних поверхонь передпліч та тулуба спостерігається полігональна плоска папульозна висипка, червоно-фіолетового кольору, з блискучою поверхнею. На правому передпліччі по ходу подряпини (старої) візуалізуються міліарні папульозні ефлорисценції.
а) Ваш попередній діагноз:
А. Вторинний сифіліс
В. Червоний плоский лишай
С. Псоріаз
Д. Ліхеноїдний туберкульоз шкіри
Е. Атопічний дерматит
б) Які діагностичні тести необхідні для постановки клінічного діагнозу?
в) Тактика лікування, покази до курортотерапії.
Задача 23. Хворий 45 років скаржиться на появу вузликових елементів на шкірі крижової ділянки, верхніх та нижніх кінцівок. Висипання схильні до переферійного росту та злиття, безболісні. Хворіє 2 роки. Загострення спостерігається переважно весною. Із анамнезу відомо, що у батька хворого було подібне ураження шкіри. Об`єктивно: патологічні елементи представлені краплевидними та монетовидними вузликами, бляшками, вкритими білими лусочками, які легко спадають.
а) Ваш попередній діагноз:
A. Нейродерміт
B. Червоний плоский лишай
C. Псоріаз
D. Рожевий лишай
E. Себорейна екзема
б) Методика обстеження хворого для уточнення діагнозу та диференційної діагностики.
в) Тактика лікування.
Задача 24. У хворої після перенесенного оперізуючого лишаю (зимою) через 1,5 місяця зявилася висипка на тулубі та кінцівках. Локальний статус: на шкірі тулуба, розгинальних поверхнях передпліч, гомілок візуалізуються різних розмірів папули рожево-червоного кольору, вкриті білими лусочками, які не досягають меж здорової шкіри, залишаючи по периферії папул вузьку рожеву смугу. На правій гомілці по ходу подряпини спостерігаються міліарні папули з білим лущенням, котре легко спадає.
а) Ваш попередній діагноз:
А. Червоний плоский лишай
В. Атопічний дерматит
С. Псоріаз
Д. Вторинний сифіліс
Е. Ліхеноїдний туберкульоз шкіри
б) Які діагностичні тести необхідно провести для постановки клінічного діагнозу?
в) Поставте клінічний діагноз.
Питання для самоконтролю ІІ-ІІІ рівнів складності:
1. У хворого на тулубі численні гіпопігментні плями різної конфігурації та розмірів, розташовані ізольовано на засмаглій шкірі. Висипання з”явилися після літнього сезону. Місцями відмічаються поодинокі жовто-бурі плями з чіткими межами та висівкоподібним лущенням на їх поверхні.
Про який дерматоз слід думати в даному випадку?
А. сифілітична лейкодерма
В. рожевий лишай
С. вітіліго
Д. склеродермія
Е. різнокольоровий лишай
Диференційний діагноз. План лікування. рожевий пітиріаз сифілітична розеола сифілітична лейкодермак віти ліго простий пітиріаз себореоїди
При обмежених вогнищах втир двічі на день протигрибкових мазей клотримазол нізорал певарил дактарин, йоддицерину впродовж 2-4 тижнів при значній дисемінації процесу нізорал(кетоконазол) всередину по 200 мг/добу 10-20 днів чи орунгал(інтраконазол) 7 днів по 200 мг/добу з метою профілактики рецидивів змащюють також навколишні ділянки шкіри вик шампунь нізорал протир шкіру саліциловим борним резорциновим спиртом настойкою білої чемериці
2. Хворий 24 років звернувся до лікаря зі скаргами на висипку на шкірі стоп, свербіж. Вважає себе хворим півроку після того, як став ходити на плавання в басейн. Локальний статус: на шкірі підошов, в міжпальцевих складках на фоні еритеми спостерігаються везикульозні елементи, ерозії, кірочки. Шкіра в діляг-ці міжпальцевих складок мацерована.
Попередній діагноз?