Лекции.Орг
 

Категории:


Макетные упражнения: Макет выполняется в масштабе 1:50, 1:100, 1:200 на подрамнике...


Агроценоз пшеничного поля: Рассмотрим агроценоз пшеничного поля. Его растительность составляют...


Теория отведений Эйнтховена: Сердце человека – это мощная мышца. При синхронном возбуждении волокон сердечной мышцы...

Характеристика та аналіз пушно-хутряного напівфабрикатуЗагрузка...

ВСТУП

В цій курсовій роботі, переді мною було поставлено завдання:дати характеристику, скласти товарознавчу оцінку та товарне досьє, визначити якість та асортимент, сфери застосування, умови та правила маркування, зберігання та пакування одягу . Ця галузь являє собою, дуже важливий фактор для життя людини. Ще з давніх часів людство для того щоб захистити себе та свою оселю від холоду, використовувало шкіри тварин. Сучасне покоління для цієї мети використовує: тканину, шкіру, гуму, також хутро, тобто користується одягом . Текстильна промисловість України , виробництво тканини, одягу почало розвиватися ще до першої світової війни. Потім підприємства почали реконструювати та будувати більш великі та прибуткові. На даний період текстильна промисловість дуже поширена в різних напрямках: одежа, взуття, тканини та ін. З часом промисловість розвинулась, стала більш механізованою та ефективною. В сучасних умовах у зв' язку з розвитком ринку одягу, також у зв׳язку зі зростанням асортименту пропонованого товару, тема моєї курсової роботи була , є та буде залишатися актуальною і в майбутньому.

 

Розділ 1. Товарознавча оцінка матеріалів для виготовлення одягу

Характеристика та аналіз пушно-хутряного напівфабрикату.

Пушно-хутряний напівфабрикат являє собою шкурки й шкіри диких і свійських тварин вироблені, а в деяких випадках - фарбовані й придатні для виготовлення виробів. Хутряні використовують для носки в зимовий період часу або як предмет прикраси (жіночі убори).

Асортименти і якість пушно-хутряного напівфабрикату й готових виробів визначається видом і властивостями сировини, особливостями його вироблення й технологій виробництва готових виробів. На якість пушно-хутряної сировини впливають природні умови й біологічні особливості тварин. Для перетворення пушно-хутряної сировини в напівфабрикат проводиться його вироблення, що складається з підготовчих операцій і властиво вироблення. До підготовчих операцій ставиться отмока, мездрение, стрижка волосу, знежирення. До операцій властиво вироблення відносяться пикелевание, квашення, м'якшення, дубление, жирування й обробка.Пушно-хутряний напівфабрикат підрозділяється на хутровой, хутряний і шкурки морських тварин.

Хутровий напівфабрикат ділиться на весняні й зимові види. Весняні види включають шкурки бабака й тарбагана, шкурки дрібних гризунів - ховрашка, бурундука, хом'яка, водяного пацюка й соні - полчек.До зимових видів хутрового напівфабрикату ставляться шкурки білки, зайця - біляка, нутрії, ондатри, річкового бобра, хохулі, вовка, вовченяти, шакала, єнота, песця білого й блакитного, лисиці червоної, лисиці - саводушки, лисицы-крестовки, корсака, сріблисто-чорної лисиці, сріблисто-чорної беломордой лисиці, платинової лисиці та ін.

 

Таблиця 1.1Матеріал що, необхіднийдля пошиття хутряних виробів, шт.

Види напівфабрикату Жіноче пальто Жіноче напівпальто
Шкурки білки 180-200 100-160
Каракуль, смушок 20-30 15-20
Шкурки: лисиці, песця 14-16 10-12
Норки 50-60 40-50
Нутрії 30-40 20-30
Ондатри 60-80 40-50

 

Хутряний напівфабрикат ділиться на каракулево-смушковий, шкурки ягнят інших некаракульских порід і цапенят, овчину хутряну, овчину шубну, шкурки кролика, домашньої кішки й собаки; шкіри північного оленя, великої рогатої худоби, кінські, кіз, лосів, кабанів, косуль і верблюдів.

До шкір морських тварин ставляться шкіри морського котика, сріблистого морського котика; тюленів - белек, хохлаченок, лахтаченок, сиварь, серка, нерпа й серка біломорська вольерная.

При прийманні пушно-хутряного напівфабрикату проводиться його сортування, при якій установлюється сорт, група пороків, площа шкурок, вид обробки, колір і група кольору, кряж і ін. Виробництво готових хутряних і овчинно-шубних виробів включає моделювання, кушнірські операції й розкрій шкурок, пошивні операції й обробку. Кушнірські операції являють собою виготовлення хутряних скроїв і включають наборку шкурок на виріб (Таблиця1.1)., розкрій шкурок на топографічні ділянки й видалення пороків, зшивання шкурок і їхніх частин. У хутряних скроях шкурки повинні бути одного розміру, кольору, однакової висоти волосся, якщо інше не передбачене в технічному описі. Обробка хутряних виробів включає чищення хутряного верху й підкладки, прасування, розчісування волосяного покрову й колочення.

Готові хутряні вироби діляться на підкласи: одяг хутряний і овчинно-шубний верхній; головні убори хутряні; коміри, хутра, пластини, скрій; жіночі хутряні убори; рукавиці й рукавички хутряні й овчинно-шубні; вироби хутряні й овчинно-шубні й т.п. Коміри хутряні діляться на чолові, жіночі й дитячі й випускаються міхові й на підкладки із тканин. Хутра й пластини хутряні виробляються хутряні, пластини хутряні на штучній основі, а також пластини зі шкурок і їхніх частин. Скрій хутряні використовують для підкладок до пальто, курток, бекешам, для головних уборів, для унтів, для рукавиць, опушки для взуття, манжет і обробок до одягу.

До жіночих хутряних уборів ставляться горжетки, коміри на підкладці із тканин, муфти, палантини, шарфи, пелерини й напівпелерини.Рукавиці виробляють з верхи з натуральної шкіри на хутряній підкладці, з верхи з бавовняних тканин на хутряній підкладці, з верхи з вовняних тканин на хутряній підкладці, з верхи з бавовнянихтканин на підкладці із шубної овчини чоловічі, жіночі й дитячі.

Дата добавления: 2016-03-26; просмотров: 704 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.