Характеристика трикотажних та білизняних товарів
Лекции.Орг

Поиск:


Характеристика трикотажних та білизняних товарів
Трикотажна промисловість має значну власну сировинну базу. Найбільші трикотажні підприємства розташовані в Києві, Харкові, Львові, Одесі, Житомирі, Миколаєві, Сімферополі, Чернівцях, Донецьку, Івано- Франківську, Дніпропетровську, Луганську, Хмельницькому, Прилуках .

Трикотажними товарами називаються полотна й готові вироби, отримані із пряжі й ниток ручним або машинним в'язанням.Для виробництва трикотажу використовується високопродуктивне встаткування, продуктивність якого в 8- 10 разів вище, ніж ткацьких верстатів. Це спричиняється значні обсяги випуску трикотажних товарів. Крім того, трикотажні вироби мають властивості, які дозволяють максимально задовольнити потреби споживачів. Готові трикотажні вироби добре облягають фігуру, зносостійкі, зручні.Трикотажні полотна й готові трикотажні вироби виробляються з бавовняної, вовняної, шовкової пряжі, хімічних волокон і ниток, а також різних сполучень цих волокнистих матеріалів. При виробленні трикотажних виробів широко застосовуються пряжа з нітронових волокон і синтетичні нитки. Високооб'ємна пряжа використовується замість вовни при виробництві білизняних, панчішно-шкарпеткових виробів, які мають незначну усадку. При виготовленні готових виробів використовуються також тканини, стрічки, тасьма, шнури, металева й пластмасова фурнітура (ґудзика, пряжки, гачки й ін.). Трикотажна пряжа повинна бути досить тонкої, але міцної. Бавовняна пряжа застосовується з лінійною щільністю 8,3-83,3 текс для верхнього трикотажу й 5- 56 текс для панчішно-шкарпеткових виробів. Різновиди верхніх трикотажних виробів характеризуються фа­сонами, складністю обробки, додатковим оздобленням.

Для фасонів трикотажного одягу є притаманною детальна роз­робка силуету з допомогою різноманітного крою, швів, складок, ки­шень, застібки, оздоблювальних елементів.

Верхні трикотажні вироби поділяються на такі види:

Джемпер- плечовий верхній одяг без застібки згори донизу, з рукавами різної довжини або без них, з різноманітним оформленням горловини - без застібки, з коміром-стійкою, із застібкою до середини стану, на плечі, на спинці. Довжина до талії або стегон.(Дод.1)

Жакет- плечовий верхній одяг з розрізом згори донизу, з застібкою або без неї, з довгими або короткими рукавами, без коміра або з коміром. Складається зі спинки і двох шличок.(Дод.2)

Жилет - виріб без рукавів із розрізом згори донизу, із за­стібкою або без неї. Складається із спинки і двох шличок. Довжина до талії, лінії стегон, до колін або нижче.

Светр - виріб побутового і спортивного призначення, який складається із стану, рукавів і коміра-стійки (висотою не менше 5 см). Комір буває суцільнов'язаним або пришивним, одинарним або подвій­ним. Виготовляють светри переважно із товстих трикотажних полотен фанг і напівфанг.(Дод.3)

Куртка- плечовий верхній одяг із рукавами, розрізом і за­стібкою згори донизу, з підкладкою і утеплювальною прокладкою або без них.(Дод.4)

Штани- виготовляють різних фасонів. Можуть бути дво- або чотиришовними, верх штанів має подвійний пояс із трикотажного по­лотна або пояс з підкладкою із тканини, з прорізними або накладними кишенями. Низ штанів закінчується манжетами або в підгін. Різновиди штанів - шорти (вище колін), бермуди (до колін), гольф (нижче колін, манжети з застібкою).(Дод.5)

Спідниці - поясний верхній жіночий або дівчачий одяг, яким вкривають нижню частину тулуба й ноги. Бувають костюмні й оди­ночні.

Блузки- плечовий верхній жіночий або дівчачий одяг, який надягають на білизняний виріб. Виготовляють із осново в’язаних гладко в’язаних абоажурних трикотажних полотен для носіння заправленими в спідницю або навипуск.(Дод.6)

Сукні - плечовий жіночий або дівчачий одяг, яким вкривають тулуб стегна й ноги. Плаття шиють різноманітних фасонів і силуетів залежно від напряму моди, цільнокроєними або відрізними по лінії талії, з різною формою і конструкцією рукавів і комірів.(Дод.17,8)

Костюми - одяг, що складається з двох або більше виробів. Бувають жіночі, дитячі і спортивні, дво-, три- і багатопредметні. Кос­тюми-двійки складаються із жакета (джемпера, жилета, блузки) і спідниці або штанів; або сукні і жилета; сарафана з блузкою або джем­пером. Костюми-трійки доповнюються жилетом, блузкою або іншими виробами, а багатопредметні ансамблі (комплекти) - шапочкою, шар­фом, рукавичним виробом або хусткою.(Дод.10)

Костюми спортивного типу складаються з куртки або джем­пера з розрізом до середини стану на замок -„блискавку" і штанів, які мають різний крій, фасон, оздоблення та волокнистий склад. Виготов­ляють із вовняної, напіввовняної пряжі, високооб'ємних ниток. Для оздоблення по боках штанів, куртки, комірів і манжет використовують декоративні смуги, багатокольорові канти, а на грудях - емблеми.

Піжами- комплект трикотажних виробів, який складається з блузи та штанів,нічна рубашка різної довжини. Бувають чоловічі, жіночі та дитячі. Виготовляють із ворсових, плюшевих або платувальних полотен.(Додаток)

Халати- плечовий верхній трикотажний одяг із розрізом зго­ри донизу, із застібкою або без неї (з поясом і великим запахом піло­ток). Виготовляють із плюшевих або ворсових полотен, для відпочинку і купання. Чоловічі шиють прямого силуету, з довгими рукавами, поясом, шалевим коміром. Фасони жіночих халатів більш різноманітні - прямі, розкльошені, з комірами різної форми, з кишенями, різними за довжиною рукавами.

Пальта- плечовий верхній одяг з рукавами, розрізом та закою згори донизу. Демісезонні пальта виготовляють із трикотажних полотен, дубльованих поролоном або штучним хутром на трикотажній основі.(Дода.13)

Трикотажні білизняні вироби - вироби, які надягають безпосе­редньо на тіло, призначені для створення гігієнічних умов і теплового комфорту тіла, захищають шкірний покрив від контакту з верхнім та легким одягом. Трикотажна білизна за останні роки поступово ви­тісняє швейну і займає в загальному виробництві білизни питому вагу - до 75-80%.

За призначенням білизняні трикотажні вироби поділяються на побутові н спортивні. До побутових виробів належать: фуфайки, каль­сони, труси, майки, гарнітури, комбінації, спідні сорочки, спідниці, віяні сорочки, піжами спальні, панталони, сорочки чоловічі та хлоп­чачі верхні. До основних видів білизни для немовлят і дітей, ясельного та дошкільного віку відносять: кофтинки, сорочки, конверти, чепчики, пінетки, повзунки, пісочниці, комбінезони.

 

Дата добавления: 2016-03-26; просмотров: 548 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.