Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Регіональна інвестиційно–інноваційна політика України




 

1. Сутність та значення інвестиційно-інноваційної політики.

2. Формування регіональної інвестиційно-інноваційної політики.

3. Механізм реалізації інвестиційно-інноваційної політики.

 

 

Сьогодні темпи та сталість економічного зростання залежать від масштабів та якісного рівня інвестиційної діяльності, структурно-технологічних змін на основі ін-новацій.

Інвестиції – грошові, майнові, інтелектуальні цінності, що вкладаються в об’єк-ти підприємницької та інших видів діяльності з метою отримання прибутку або до-сягнення соціального ефекту, капітальні вкладення в розвиток виробництва чи невиробничу сферу.

До інвестицій належать: грошові внески, пільгові банківські вклади, паї, акції та інші цінні папери; рухоме і нерухоме майно 9 будівлі, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності); майнові права, що випливають з авторського права, ноу-хау, досвід та інші інтелектуальні цінності; право користування землею та іншими природними ресурсами, а також інші майнові права; інші цінності.

Розрізняють фінансові (вкладення капіталу в акції, облігації та інші цінні папе-ри), реальні (вкладення в основний капітал і на приріст матеріально-виробничих запасів), валові (сумарні вкладення, необхідні для відшкодування і приросту ос-новного капіталу), чисті (відповідають валовим інвестиціям за вирахуванням сум амортизації основного капіталу), приватні (фінансуються за рахунок власних дже-рел і за рахунок залучених коштів (довготермінові кредити, емісія цінних паперів), державні інвестиції (фінансуються з коштів держбюджету).

Інвестиції відіграють основну роль в економічному процесі. В економіці зрос-тання валові інвестиції перевищують амортизацію, що означає зростання об’єму капіталу. В статичній економіці валові інвестиції повністю заміщують капітал, який витрачається в процесі виробництва річного об’єму продукції. В економіці стагна-ції валових інвестицій недостатньо для заміщення капіталу, який витрачається за рік на виробництво, що призводить до скорочення об’єму капіталу в економіці.

 

Важливим є інвестиційний клімат в країні – ситуація з погляду іноземних під-приємців, які вкладають в її економіку свої капітали. Він складається із великої кількості факторів ризику, які можна об’єднати у такі групи:

- соціально-політична ситуація в країні та її перспективи;

- внутрішньоекономічна ситуація і перспективи її розвитку;

- зовнішньоекономічна ситуація та її перспективи.

 

Найважливішими чинниками, що визначають інвестиційний клімат і регіональні умови господарювання є: рівень розвитку національної економіки та її стан; рівень політичної стабільності, економічної свободи і ризику підприємницької діяльності, рівень відкритості та конкурентноздатності економіки, її світогосподарської інтег-рації; правові гарантії.

Державне регулювання інвестиційної діяльності – система взаємопов’язаних складових, які безпосередньо створюють і визначають певні умови для суб’єктів інвестиційної діяльності. Провадиться за допомогою амортизаційної, податкової та кредитної політики держави. Крім того, держава впливає на активізацію інвес-тиційної діяльності шляхом розвитку відповідних інституцій, без яких неможливе функціонування інвестиційної сфери. Сюди входить організація фондів інвести-ційного спрямування, створення мережі консультаційних фірм, державних науко-вих організацій, проведення науково-дослідних та конструкторських робіт, нала-годження роботи центрів підтримки малого та середнього бізнесу.

Інноваційна діяльність – це сукупність науково-технічної, виробничої, інвести-ційної діяльності, кінцевим результатом якої є нові чи вдосконалені продукти, реа-лізуються на ринку, новітні чи вдосконалені технології, що впроваджені у вироб-ництво нові організаційно-технічні рішення адміністративного, комерційного або іншого характеру, які використовуються у практичній діяльності.

Через обмеженість ресурсів, які суспільство і держава можуть виділити на роз-виток науки, техніки й інновацій виникає проблема визначення державних пріори-тетів у цій галузі. Для України це: інформаційні технології й електроніка, виробничі технології (лазерні, плазменні, робототехніка тощо), нові матеріали і хімічні про-дукти, технології живих систем (у т.ч. біотехнології), транспорт, паливо й енерге-тика, екологія і раціональне природокористування.

 

Регіональна інвестиційно-інноваційна політика – це система заходів, які вжива-ються на рівні регіону і включають мобілізацію інвестиційних ресурсів та визна-чення напрямів їх раціонального використання.

 

Передумови формування регіональної інвестиційної політики:

- об’єктивна оцінка специфіки і глибини інвестиційної і структурно-технологіч-ної кризи в різних регіонах;

- вжиття адекватних антикризових заходів, узгоджуючи інвестиційні програми із завданнями структурних перетворень;

- створення організаційно-економічних умов для активізації інвестиційної ді-яльності;

- забезпечення інтеграції інвестиційної й інноваційної діяльності з метою про-ведення прогресивних структурних перетворень і підвищення технологічного рів-ня виробництва.

 

До регіональних факторів розвитку інвестиційного процесу належать природ-ноекономічні, геополітичні, соціальні, науково-технологічні, екологічні, організацій-но-управлінські та інші умови й особливості, що визначають динаміку й ефектив-ність розвитку інвестиційного процесу в певному регіоні.

Методика визначення інвестиційної привабливості регіонів полягає у визна-ченні її основних напрямів за допомогою інтегральних коефіцієнтів, на основі яких розраховуються інтегральні індекси інвестиційної привабливості регіонів.


Таблиця





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 991 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2300 - | 2084 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.