Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вопрос 33:Взаемовідносини мікроорганізмів,що виникають у процесі життедіяльності




Симбіо́з — взаємодія і співіснування різних біологічних видів.

У природі зустрічається широкий спектр прикладів взаємовигідного симбіозу. Від шлункових і кишкових бактерій, без яких було б неможливе травлення, до рослин (часто орхідеї), чий пилок може поширювати лише один, певний вид комах

Метабіоз - форма взаємин між видами мікроорганізмів, що характеризується тим, що продукти життєдіяльності одного виду служать джерелом харчування іншого виду.

Паразити́зм (от др.-греч. παράσιτος — «нахлебник») — один извидов сосуществования организмов. Это явление, при котором два и более организма, не связанные между собой филогенетически,генетически разнородны, сосуществуют в течение продолжительного периода времени, при этом они находятся вантагонистических отношениях. Паразит использует хозяина как источник питания, среду обитания

Антагонізм (від дав.-гр. ανταγωνισμός — «суперечка, боротьба») — суперництво,що характеризується гострою боротьбою ворожих сил, тенденцій. Термін може вживатися в різних контекстах, як наприклад: "ідеологічним антагоністом консерватизму є комунізм і лібералізм ".

 

Вопрос 34:Вплив вологості середовища на розвиток і біохімічну властивість мікроорганізмів:

Всі існуючі мікроорганізми живуть в безперервній взаємодії з зовнішнім середовищем, в якій вони перебувають, тому піддаються різноманітним впливам. В одних випадках вони можуть сприяти кращому розвитку, в інших пригнічувати їх життєдіяльність. Необхідно пам'ятати, що мінливість і швидка зміна поколінь дозволяє пристосовуватися до різних умов життя. Тому швидко закріплюються нові ознаки.
Перебуваючи в процесі розвитку в тісній взаємодії з середовищем, мікроорганізми не тільки можуть змінюватися під її впливом, але можуть змінювати середовище відповідно з особливостями. Так мікробив процесі дихання виділяють продукти обміну, які в свою чергу змінюють хімічний склад середовища, тому змінюється реакція середовища і зміст різних хімічних речовин.
Всі фактори, що впливають на розвиток мікробів, ділять на:
· Фізичні
· Хімічні
· Біологічні

Вологість
При відносній вологості навколишнього середовища нижче 30% життєдіяльність більшості бактерій припиняється. Час їх відмирання при висушуванні різному (наприклад, холерний вібріон - за 2 доби, а мікобактерії - за 90 діб). Тому висушування не використовують як метод елімінації мікробів з субстратів. Особливою стійкістю володіють спори бактерій.
Широко поширене штучне висушування мікроорганізмів, або ліофілізація. Метод включає швидке заморожування з наступним висушуванням під низьким (вакуумом) тиском (суха сублімація). Ліофільно сушіння застосовують для збереження імунобіологічних препаратів (вакцин, сироваток), а також для консервування і тривалого збереження культур мікроорганізмів.
Вплив концентрації розчинів на ріст мікроорганізмів опосередковано зміною активності води як міри доступною для організму води. І якщо вміст солей поза клітини виявиться вище їх концентрації в клітині, то вода буде виходити з клітки. Пригнічення патогенних бактерій хлористим натрієм зазвичай починається при його концентрації близько 3%.

 

Вопрос 35:Вплив концентрації розчинених речовин у субстраті на розвиток мікроорганізмів.Визначення осмофільних,галофільних і осмотолерантних мікроорганізмів.Значення їх у народному господарстві.

 

Мікроорганізми, що можуть жити при високому осмотичному тиску, називаються осмофільними. Бактерії-галофіли можуть рости на середовищах з високим вмістом солей.

 

За своєю кількістю і різноманітністю одноклітинні далеко перевершують всіх інших мешканців нашоїпланети. Їх знаходять у грунті на глибині в кілька сотень метрів, у всій товщі Світового океану, в льодахльодовиків, у водах систем охолодження ядерних реакторів.
Серед них яскраво виділяються мікроорганізми - екстремофіли, що живуть у настільки несприятливих умовах, що на перший погляд життя там здається неможливою. До них відносяться термофіли (теплолюбні), яких можна знайти навіть в одах гарячих гейзерів, ацидофіли, що розвиваються тільки в кислих середовищах, алкофіли, які віддають перевагу лужне середовище, галофили (солелюбівие), що живуть в сильно солоних водах, радіорезистентність, здатні жити при радіоактивних випромінюванняхв сотні і тисячі разів більш інтенсивних, ніж може витримати людина.
Інтерес до екстремофільних бактеріям в останні роки винятково високий з точки зору їх біологічної унікальності (Заварзін, 1993) та використання в біотехнології (Гончіков, Намсараев, 2000).
Галлофіли займають особливе місце серед інших мікроорганізмів. Це єдині бактерії, що живуть у середовищах з високим вмістом солей. У Мертвому морі, наприклад, концентрація солі сягає 26-27% в деякі роки підвищуючись до 31%, а при 36% сіль випадає з розчину в осад. Галлофіли зустрічаються накристалах солі в прибережній смузі, на солоної риби, на засолених шкурах тварин, на ропних сирах, у капустяних і огірковий розсіл. Великі скупчення галофили завдяки високому вмісту в них каротиноїдів мають блідо-морквяний відтінок

 

Мікроорганізми, які витримують високий осмотичний тиск, але краще розвиваються при нормальному тиску, називають осмотолерантними.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 751 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2242 - | 2053 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.