Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Закон безперервності ходу виробничого процесу




Виробничий процес протікає в часі і просторі. Час протікання виробничого процесу характеризується:

ü тривалістю виробничого циклу;

ü часом простою робочих місць;

ü часом пролежування предметів праці.

Усі три характеристики особливо дві останні, залежать від значення максимальної тривалості однієї з операцій, середньої тривалості всіх операцій і ступеня асинхронності тривалості операцій.

Просторове протікання виробничого процесу характеризується:

ü виробничою структурою;

ü структурою розташованих ресурсів;

ü послідовністю і структурою трудових витрат, необхідних для виготовлення продукції, що випускається, при виконанні виробничої програми підприємства.

Зміна організації руху предметів праці в часі призведе до одних і тих результатів: змінюється тривалість виробничого циклу, змінюється сумарний час простою робочих місць і змінюється сумарний час межопераційного пролежування предметів праці. Фактична тривалість виробничого циклу в порівнянні з розрахунковою є підсумковою оцінкою, що характеризує рівень вірогідності і якості календарно-планових розрахунків ходу виробництва. Мінімізація втрат виробництва від сумарного часу простоїв робочих місць і від сумарного часу межопераційного пролежування предметів праці характеризує рівень організованості й ефективності ходу виробництва.

Будь-які зміни організації руху предметів праці в просторі, відповідно до закону упорядкованості руху, не повинні порушувати односпрямованості матеріальних потоків. У противному випадку будуть загублені гідність календарно-планових розрахунків і надійність своєчасного виконання зобов'язань з постачання продукції.

Межопераційне пролежування предметів праці і простої робочих місць у процесі виготовлення виробів служать своєрідними календарними компенсаторами, що вирівнюють календарну тривалість суміжних технологічних операцій на виробничих ділянках. Ефективність процесу виготовлення залежить від того, який з календарних компенсаторів використовується в більшому або меншому обсязі. У процесі виробництва час межопераційного пролежування предметів праці і час простоїв робочих місць протиставляються один одному як різні календарні компенсатори, що виключають з виробничого процесу різні елементи виробництва: або робітника і засоби праці, або предмети праці.

В умовах непотокового виробництва переважає безперервне завантаження робочих місць. Це підтверджується і при глибокому аналізі утрат виробництва від 1 години простою робочого місця і 1 години пролежування партії предметів праці. В умовах потокового виробництва, навпаки, переважають простої робочих місць, тому що затримка руху одного предмета праці на 1 годину рівноцінна зупинці кожного робочого місця потокової лінії на 1 годину.

Зіставлення втрат виробництва від 1 години простою робочого місця і від 1 години пролежування партії предметів праці дозволяє сформулювати правила вибору раціональних (ефективних) методів календарної організації виробничого процесу:

- в усіх типах виробництва 1 година простою робочого місця і 1 година пролежування партії предмета праці протиставляються один одному не тільки як різні компенсатори, що вирівнюють тривалості операцій, але і як різні по величині втрати виробництва;

- у непотоковому виробництві виробничий процес повинний організовуватися за принципом безперервного завантаження робочих місць на противагу безперервного руху предметів праці в потоковому виробництві;

- вибір принципу організації виробничого процесу (безперервне завантаження робітників або безперервний рух предметів праці) у конкретних умовах визначається співвідношенням втрат виробництва від простою робочих місць і від пролежування предметів праці.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 359 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2279 - | 2111 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.