Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основні принципи логістики




Принцип (основа, початок) у суб'єктивному змісті - основне положення, передумова; в об'єктивному змісті - вихідний пункт, першооснова, основне теоретичне знання, що не є ні доказовим, ні потребуючим доказу. Принципи - основні вихідні положення якої-небудь теорії, навчання, науки, світогляду, організації. Сучасна логістика базується на наступних основних принципах:

1 Системність: формування потоку, виділення об'єктів, що переміщаються і змінюються у якості окремої керованої підсистеми і застосування стосовно неї системного підходу; зв'язок витрат на окремі операції по постачаннях і перевезенню товарів зі стратегічним планом фірми; досягнення взаємодії логістики з маркетингом і виробництвом; організація планування, виробництва, збуту, закупівель, збереження і транспортування як єдиного матеріального потоку логістичного ланцюга.

2 Комплексність: формування усіх видів забезпечення (розвиток інфраструктури) для здійснення руху потоків у конкретних умовах; координація дій безпосередніх і опосередкованих учасників руху ресурсів і продуктів; здійснення централізованого контролю по виконанню задач, що стоять перед логістичними структурами фірми; прагнення фірм до тісного співробітництва з зовнішніми партнерами по товарному ланцюжку і встановленню міцних зв'язків між різними підрозділами фірм у рамках внутрішньої діяльності.

3 Науковість: посилення розрахункового початку на всіх стадіях керування потоком — від планування до аналізу, виконання подібних розрахунків усіх параметрів траєкторії руху потоку; визнання за кваліфікованими кадрами статусу важливого ресурсу логістичних структур фірми.

4 Конкретність: чітке визначення конкретного результату як мети переміщення потоку відповідно до технічних, економічних і інших вимог; здійснення руху з найменшими витратами усіх видів ресурсів.

5 Конструктивність: диспетчеризація потоку, безперервне відстеження переміщення і зміни кожного об'єкта потоку й оперативне коректування його руху; ретельне виявлення деталей всіх операцій матеріально-технічного забезпечення і транспортування товарів.

6 Надійність: забезпечення безвідмовності і безпеки руху, резервування комунікацій і, технічних засобів для зміни при необхідності траєкторії руху потоку; широке використання сучасних технічних засобів переміщення і керування рухом; підвищення швидкості і якості надходження інформації і поліпшення технології її обробки.

7 Варіантність: можливість адекватного реагування фірми на коливання попиту; цілеспрямоване створення резервних потужностей, завантаження яких здійснюється відповідно до попередньо розроблених резервних планів фірми.

8 Інтегративність: шукані якості властиві лише логістичній системі в цілому, але не властиві жодному з її елементів окремо. Наявність інтегративних якостей показує, що властивості системи хоча і залежать від властивостей її елементів, але не визначаються ними цілком.

9 Ефективність: здатність логістичної системи при даному рівні розвитку ринкових відносин, виробничих технологій, при даних суб'єктах цієї системи досягти принципово можливого мінімуму логістичних витрат.

10 Гнучкість: вбудованість у логістичну систему механізмів, що дають можливість прогнозувати тенденції зміни стану зовнішнього економічного середовища і виробляти адекватні їм дії.

11 Цілісність: сприяння доведенню керуючих впливів до всіх структурних складових логістичної системи, розвитку між ними інформаційного співробітництва, спрямованого на досягнення цілей логістики.

12 Превентивність: відома девіантна концепція керування, націлена не на попередження відхилень, диспропорцій, а на можливе усунення їхніх негативних наслідків; у логістиці ж припустима лише превентивна концепція керування, що попереджає виникнення відхилень і диспропорцій.

Логістична діяльність передбачає керування транспортом, складським господарством, запасами, кадрами, комерційну діяльність, організацію інформаційних систем і ін. Принципова новизна логістичного підходу – це органічний взаємозв'язок, інтеграція всіх перерахованих функціональних областей у єдину матеріалопровідну систему. Ціль логістичного підходу – наскрізне керування матеріальними потоками.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1040 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2212 - | 2047 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.