Лекции.Орг
 

Категории:


Архитектурное бюро: Доминантами формообразования служат здесь в равной мере как контекст...


Электрогитара Fender: Эти статьи описывают создание цельнокорпусной, частично-полой и полой электрогитар...


Макетные упражнения: Макет выполняется в масштабе 1:50, 1:100, 1:200 на подрамнике...

Тема 4. Країни Північної Америки. Склад території. Особливості ЕГП. Українська діаспора Канади і СШАПлан

1. Особливості ЕГП

2. Освоєння регіону й формування територій США та Канади

3. Українська діаспора Канади і США.

 

Література:

Основна:

1. Економічна і соціальна географія світу. Підручник за ред. Б.П. Яценка – К «Форум», 2004.

2. С.Г. Кобернік, Р.Р. Коваленко. Географія. Соціально-економічна географія світу. – Харків: Оберіг, 2010.

Додаткова:

3. Географія світу. Довідник школяра і студента. Донецьк; 2007.

4. О.О. Бейдик, М.М. Падун. Географія для вступників до вищих навчальних закладів. – К.: Либідь, 1995.

5. П.О. Масляк. Я. Б. Олійник, А.В. Степаненко. П.Г. Шищенко. Географія. Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів. К. – Знання, 1998.

 

Студенти повинні знати:

- склад території регіону;

- роль переселенців у його економічному розвитку.

Студенти повинні вміти:

-описувати своєрідність ЕГП кожної з країн

- характеризувати причини утворення української діаспори Канади і США.

Особливості ЕГП.

Англо-Америка виступає найпотужнішим економічним центром світу. Її ядром є США та північний схід Канади. Регіон намагається зберегти свої провідні позиції економіці світу. Із цією метою наприклад, у 1992р. тут було створено Північноамериканську Асоціацію вільної торгівлі(НАФТА), членами якої є США,Канада й Мексика.

Друга важлива обставина,яка обумовлює особливості ЕГП Англо-Америки - її розташування між Атлантичним і Тихим океанами,що дає змогу США і Канаді підтримувати тісні економічні відносини з двома ін. економічними центрами світу - Європою та Східною Азією,а також забезпечує зручний доступ для введення сировини з Південної Америки, Африки та Океанії.


 

США Канада
Вигідність ЕГП США обумовлюється їх центральним положенням на території одного з трьох найважливіших економічних центрів світу. Хоча США на суходолі межує лише з Канадою і Мексикою проте обидві ці країни великі за розмірами й мають багаті природні ресурси,частини яких використовує й господарство CША. Значна частина Канади припадає на острови(приблизно 15%)і півострови. Тому її не можна віднести до компактних країн. З іншого боку,ця особливість дає Канаді найдовшу у світі берегову лінію(приблизно 100 тис.км) Найважливіша особливість ЕГП країни,яка дуже впливає на розвиток і господарства-протяжний суходільний кордон із США.
Країна має дуже вигідне приморське положення. Наявність широкого виходу до Атлантичного й Тихого океанів,з одного боку,забезпечують зручність підтримки торгівлі з країнами Європи та Східної Азії, з іншого-дають змогу завозити дешевим морським транспортом сировину з Латинської Америки, Африки а Австралії. Володіння Гавайськими островами дає змогу контролювати торгівельні шляхи через Тихий океан. Країна розташована на перетині найважливіших шляхів сполучення Англо-Америки. Це єдиний сусід Канади на суходолі. Його роль для Канади є настільки значною,що країну нерідко називають «п’ятдесят першим штатом США» Як і США,Канада розташована між двома океанами - Тихим і Атлантичним –що покращує її ЕГП. Наявність широкого виходу до третього океану –Північного Льодовитого-на сьогодні не відіграє помітної ролі через низький рівень господарського освоєння прилеглих до нього частин Канади. Північна частина країни відділена від найважливіших шляхів сполучення Англо-Америки.

2.Освоєння регіону й формування територій США та Канади. Роль переселенців у розвитку економіки регіону Англо-Америка відносно пізно була втягнута в світові економічні відносини,хоча перші європейські поселенці на її території (на о. Гренландія)з’явилися ще наприкінці Хст. Новий етап господарського освоєння територій Англо-Америки переселенцями з Європи розпочався в ХVІ-XVII ст., коли тут з’явилися колонії Франції,Голландії а Англії. Їх території поступово розширювалися,а населення зростало. Спочатку віддаленість від Європи гальмувала господарський розвиток колоній. Але одночасно вона стимулювала розвиток місцевого господарства. Цей процес посилився після здобуття незалежності США наприкінці ХVIII ст. та набуття в ІІ половині ХІХ ст. Канадою статусу (обмеженого суверенітету).

Одночасно відбувалося розширення територій США і Канади за рахунок захоплення земель,населених корінними народами Північної Америки - індіанцями та ескімосами. Завдяки цьому Канада та США перетворилися відповідно на другу й четверту за площею держави світу,що дає їм ряд переваг перед ін. високорозвиненими країнами світу.

Розширюючи територію США,уряд країни вміло користувався проблемами своїх суперників у регіоні. Так,скориставшись тим,що наприкінці ХVIII- на початку ХІХ ст. Франція вела численні війни в Європі,американці викупили в неї величезну територію на захід від річки Міссісіпі - Луїзіану. Пізніше тут було створено 12 нових штатів. Так само було викуплено й Аляску - володіння Росії. Зараз це приблизно 1/6 території США.

Можливість отримання земельних ділянок,свобода підприємництва, демократичність приваблювати в США переселенців із Європи. Їхали сюди переважно люди працездатного віку,енергійні,ініціативні, певною мірою схильні до ризику. Найбільше було переселенців з Великої Британії,які принесли сюди англійську мову та організованість. Більшість населення Канади також становлять нащадки переселенців: англійців, французів, шотландців, ірландців, українців, німців, поляків, росіян. Процес переселення людей до Англо-Америки триває. Це переважно економічні мігранти. На сьогодні частота корінних народів у населенні США та Канади становить приблизно 1-2% тому переселенці та їх нащадки відіграють вирішальну роль у цих країнах.

Дата добавления: 2015-11-05; просмотров: 1306 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.