Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Завдання та механізм ДМП в Україні




У Декларації «Про загальні засади ДМП в Україні» визначено головні завдання та механізм реалізації ДМП в Україні.

Головні завдання ДМП в Україні:

1. Вивчення становища молоді, створення необхідних умов для соціального становлення та розвитку молоді.

2. Допомога молоді у реалізації й самореалізації творчого потенціалу.

3. Залучення молоді до активної участі в економічному розвитку України.

4. Надання державою соціальних послуг молоді по навчанню, вихованню, духовному і фізичному розвитку, професійній підготовці.

Механізм реалізації ДМП в Україні:

1. Нормативно-правова база.

2. Щорічні слухання про становище молоді у Верховній Раді України.

3. Діяльність в органах державної влади всіх рівнів структурних підрозділів, що займаються проблемами молоді.

4. Діяльність соціальних служб для молоді.

5. Реалізація державних цільових програм з питань молодіжної політики.

6. Фінансові та матеріальні ресурси.

7. Діяльність спеціальних фондів.

В Україні державна молодіжна політика визначається як «пріоритетний та специфічний напрям діяльності держави» (Декларація «Про загальні засади ДМП в Україні»).

Важливо дізнатись, що думає сама молодь про стан реалізації ДПМ в Україні, зокрема щодо пріоритетності такої політики?

За результатами дослідження, проведеного у 2000 р. Українським інститутом соціологічних досліджень та Центром «Соціальний моніторинг» (охоплено усі територіально-адміністративні одиниці України), на запитання: «Чи відчуваєте Ви, що реалізація ДМП в Україні здійснюється як пріоритетний напрям діяльності держави?» лише 14% опитаних вважає, що ДМП здійснюється як пріоритетний напрям. Аналогічні дані отримано і за результатами соціологічного дослідження проведеного у 2007 р. («Молодь України червень 2007 р.»), тобто – 14 %.

Крім того, як показало дане опитування «Для молоді привабливою є така ДМП», яка здійснювалась б на засадах забезпечення державою можливостей молоді реалізовувати свій потенціал і свої конституційні права – 36%, дещо меншу підтримку знаходить політика держави, коли разом з цією вимогою, виконувалася би вимога надання молоді (певним групам) державної допомоги – 27%, і лише – 25% підтримує політику держави з надання пільг молоді.

Реалізація окремих складових державної молодіжної політики входить до компетенції багатьох цент­ральних органів державної влади та їх регіональних структур. Проблемами молоді опікуються Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство праці та соціальної політики України, Міністерство культури і туризму України, Міністерство внутрішніх справ України, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, місцеві державні адміністрації та органи місцевого само­врядування.

Координаційну роль у реалізації державної молодіжної політики в Україні покладено на спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту. Протягом 2001-2006 років відбувалися неод­норазово реорганізації центрального органу виконавчої влади з питань молодіжної політики. Так, на початку 2001 року існував Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму Ук­раїни. Повернення до Державного комітету України у справах сім’ї та молоді відбулося згідно з указом Президента України від 22 листопада 2001 р. Невдовзі статус цієї структури суттєво підвищився 6 лютого 2004 р. було утворено Міністерство України у справах сім’ї, дітей та молоді (з лютого 2005 р. Міністерст­во України у справах молоді та спорту, із серпня 2005 р. Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту).

Значну роль у соціальному становленні української молоді відіграють центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які діють у сфері управління Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Станом на 1 листопада 2006 р. кількі­сний склад центрів розподілився таким чином: республікан­ський (АР Крим), обласні, Київський та Севастопольський міські 27, районні 479, міські 168, районні у містах 40, селищні 43, сільські 490 одиниць (крім того діє 247 філій районних центрів). Із серпня 2004 р. у складі центрального органу виконавчої влади з питань молодіжної політики утвори­лася Державна служба для сім’ї, дітей та молоді як урядовий орган державного управління і правонаступник Державного центру соціальних служб для молоді.

Однією із складових механізму реалізації державної молодіжної політики в Україні є реалізація національних, державних, галузевих регіональних та місцевих програм. Зокрема, Державна програма зайнятості населення, Національна програма сприяння розвитку малого підприємництва в Україні, Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI століття»), Програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, Національна програма «Репродуктивнездоров’я», Національна програма профілактики наркоманії в Україні, Програма роботи з обдарованою молоддю, Комплексна програма профілактики злочинності, Цільова комплексна програма «Фізичне виховання – здоров’я нації», Програма «Українська родина», Програма запобігання торгівлі жінками та дітьми, Державна програма «Онкологія», Державна програма соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, Програма розвитку державної служби тощо.

Лише 18 листопада 2003 р. було прийнято Закон України «Про Загальнодержавну програму підтримки молоді на 2004-2008 роки», де визначено перспективні завдання, прогнозовані результати, сформовано системний підхід до вирішення проблем молоді в частині стратегії прогресивного розвитку суспільства і держави.

Важливим напрямком державної молодіжної політики є залучення молоді до роботи в органах державної влади та місцевого самоврядування. Успішним в цьому напрямку є досвід роботи Спілки молодих державних службовців України, яка була створена в 2000 році і одним із головних завдань якої є формування нової високопрофесійної еліти державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

У роки незалежності в державному та місцевому бюджетах окремим рядком стали виділятися кошти на реалізацію мо­лодіжних програм і заходів центральних та місцевих органів ви­конавчої влади, молодіжних громадських організацій. Якщо порівняти з 2001 роком, то видатки з державного бюджету у 2005 році виросли майже в 7,2 рази. Фінансування заходів щодо соціального становлення та розвитку молоді здійснюється переважно за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Верховна Рада України при затвердженні Державного бюджету України передбачає в ньо­му кошти на соціальне становлення та розвиток молоді. Голо­вним розпорядником цих коштів є Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, як головний і спеціально упов­новажений центральний орган виконавчої влади. Розпорядни­ками коштів другого порядку є Державна служба для сім’ї, дітей та молоді як урядовий орган державного управління і правонаступник Державного центру соціальних служб для молоді.

Важливу роль у становленні та соціальному розвитку дітей та молоді відіграє співпраця органів державної влади з міжнарод­ними неурядовими організаціями. Міністерством України у справах сім’ї, дітей та молоді встановлено ділові зв’язки з 12 міжнародними неурядовими організаціями, серед яких основним стратегічним партнером є Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ). Також розширилось співробітництво по лінії Ради Європи, Європейського Союзу (за програмами ТАСІС), Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародною організацією з міграції та ін.

Таким чином, в Україні в цілому розроблена нормативно-правова база реалізації молодіжної політики, створені спеціальні органи державної влади, прийнята і реалізована низка цільових молодіжних програм, виконання яких стало основним змістом діяльності державних структур та громадських організацій. Наявність бюджетного фінансування створює певну матеріальну базу для цього.

 

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 699 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2391 - | 2261 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.