Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зразок завдань підсумкового контролю знань з біоорганічної хімії




 

1. Класифікація органічних сполук за вуглеводневим кістяком, по функціональних групах (класах). Правила замісної і радикально-функціональної номенклатури.

2. Напишіть рівняння реакцій: спирту і фенолу з натрієм, їдким натром; метилмеркаптана з їдким натром, ацетатом свинцю, гідролізу моно–, ди– і тригалогеналканів.

3. Наведіть формули і біологічна роль і (або) медичне застосування жирних кислот: стеаринової і пальминової, олеїнової, линолевої, ліноленової, арахидонової кислот.

4. Багатоатомний спирт – гліцерин. Дикарбонові кислоти: щавлева, малонова бурштинова, фумарова, малеїнова і їх властивості.

5. Гідрокси– і амінокислоти: молочна, біосинтез, b–гидрокси– і b–амінокислоти, властивості. Лактам–лактимна таутомерія «Ацетонові тіла». Ацетооцтовий ефір і його хімічні властивості.

6. Синтез похідних саліцилової кислоти і їх застосування в медицині. Синтез n–аміносаліцилової кислоти (ПАСК), застосування в медицині.

7. Ліпіди і низькомолекулярні біорегулятори: омилюємі ліпіди, їх класифікація, триацилгліцерини: жири, олії.

8. Складні ліпіди: фосфоліпіди. Властивості омилюємих ліпідів: цис–трансізомерія, реакції гідролізу, приєднання, окислювання. Пероксидне окиснювання ліпідів, біологічна роль.

9. Доведіть ароматичний характер і наявність кислотно-основних властивостей з урахуванням електронної будівлі гетероатомів - фурана, пірролу, тіофену, тіазолу, індолу, імідазолу, бензимідазолу, піридину, хіноліну, пірімідину, пурину.

10. Порівняєте будівлю і реакційну здатність (ацидофобність, реакції електрофільного заміщення SE і їх особливості) фурану, піролу, тіофену, індолу, імідазолу, бензимідазолу.

11. Порівняєте будову і реакційну здатність (реакції окиснювання-відновлення, електрофільного SE і нуклеофільного заміщення SN) піридину, хіноліну, піримідину, пурину.

12. Напишіть хімічні реакції взаємодії: фурфуролу з нитруючою сумішшю і лугом; піролу, індолу і імідазолу з металевим калієм; тіофену з Н2SO4; амінопіролу з NaNO2 у кислому середовищі й у середовищі безводної оцтової кислоти; піролу й індолу з SO3.

13. Напишіть хімічні реакції взаємодії: піридину з SO3, піридину з SO3+ H2O; суміші пиролу і піридину з SO3, з HCl, з SO3+H2O; b-індолілпіровиноградної і b-індолілоцтової кислот з H2SO4, C2H5OH, Н2.

14. Структура, біосинтез, біологічна роль, застосування: триптофану, триптаміну, серотоніну, 5-гідрокси-b-індолилоцтової кислоти, гетероауксину, b-індолілпіровиноградної кислоти, скатолу, гистидину, гистаміну;

15. Написати хімічні реакції при взаємодії: гуаніну й аденіну з HNO2, піридоксальфосфату з a-амінокислотами (реакції трансамінування і декарбоксилювання a-амінокислот).

16. Загальна формула НАД+, і ОВР на їх основі: НАД+ Û НАДН.

17. Лактим–лактамна, кето–єнольна, аміно–імінна таутомерія гідрокси– і амінопохідних піримідинового і пуринового ряду, барбітуратів.

18. Напишіть реакції одержання: нікотинової кислоти і її аміду.

19. a–Амінокислоти, принципи класифікації, стереоізомерія. Знати формули, назви і їхні скорочені трибуквені позначення 20 найважливіших a–амінокислот.

20. Кислотно–основні властивості, ІЕТ (рІ) амінокислот, їх хімічні властивості: утворення ефірів, N–ацильних похідних, основ Шиффа, якісні реакції на амінокислоти і білки.

21. Написати схеми синтезу до– і трипептидів – Ала–Цис, Вал–Лей, Сер–Цис–Тир, Глі–Вал–Іле, Фен–Лей–Мет та інших.

22. Дайте визначення і загальну характеристику первинній, вторинній (a–спирати і b–структура), третинній і четвертинній структур білків.

23. Стабілізація вторинних і третинних структур: водневі зв'язки, іонна і гідрофобна взаємодії, дисульфідний зв'язок. Денатурація і ренатурація, фактори, що на них впливають.

24. Піримідинові, пуринові і нуклеїнові основи: структура, назва і трибуквене позначення, лактам–лактимна таутомерія.

25. Нуклеозиди: загальна структура: цитидин, уридин, аденозин, гуанозин, тимидин і їх однобуквене позначення.

26. Нуклеотиди, загальний принцип побудови, найважливіші нуклеотиди, що входять до складу нуклеїнових кислот. Циклофосфати. Структура ланки РНК і ДНК.

27. Напишіть рівняння реакцій утворення і гідролізу нуклеотидів: АТФ.

28. Структура і принцип будови нуклеїнових кислот, первинна і вторинна структура ДНК і РНК.

29. Нуклеозидполіфосфати АТФ, АДФ, АМФ, синтез, гідроліз, біологічна роль.

30. Будова найважливіших моносахаридів: рибоза, ксилоза, маноза, глюкоза, галактоза, фруктоза.

31. Проекційні (по Фишеру) і перспективні (по Хеуорсу) формули. Стереоізомерія, утворення a– і b–аномерів, цикло–оксотаутомерія.

32. Реакції гідролізу простих і складних ефірів.

33. Реакції відновлення, окислювання: реактивами Толленса і Феллінга. Окиснювання до глікарових, гліконових, глікуронових кислот. Медичне застосування і біологічна роль цих кислот.

34. Дисахариди. Будова найважливіших дисахаридів: мальтоза, целобіоза, лактоза, сахароза, перспективні по Хеуорсу формули.

35. Полісахариди. Гомополісахариди: крохмаль (амілоза й амілопектин), глікоген, декстрани.

36. Целюлоза.

 

План

проведення лабораторно - практичних занять з курсу «Біоорганічна хімія»





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 440 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2267 - | 2040 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.