Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організаційні і соціально-політичні аспекти




Ігри ХХУІ Олімпіади – Ігри століття, що відбулися в Атланті (США) з 19 липня по 4 серпня 1996 року, безумовно були найкрупнішим спортивним форумом сучасності. В них взяли участь 10744 учасника змагань з 197 країн. Ігри увійдуть в історію як арена безкомпромісної спортивної боротьби видатних спортсменів, які продемонстрували яскраві виступи і досягнення, що є черговим етапом у розвитку олімпійського спорту.

Коли на 96-ій Сесії МОК, яка була проведена у 1990 році в Токіо, вирішувалось питання про столицю Ігор ХХУІ Олімпіади, ніхто не мав сумніву, що Ігри століття відбудуться в столиці Греції – Афінах, місті, де сто років тому пройшли Ігри першої Олімпіади. Влада Афін була впевнена в перемозі і ще до сесії в місті почала реалізуватись широка програма підготовки до Ігор. Однак МОК, захоплений перспективою залучення великих грошей і впевнений, що ці гроші будуть використані для проведення Ігор на самому високому рівні, як це було в Сеулі – несподівано для Афін віддав перевагу Атланті, котра не мала необхідних спортивних споруд і досвіду проведення подібних заходів. МОК мав надію, що кошти, котрі оргкомітет Ігор отримає від продажу білетів, продажу прав на телетрансляцію Ігор, а також від програми ТОП, великий економічний потенціал США, що дозволяє залучити заможних спонсорів, будуть гарантувати успішну підготовку Атланту до Ігор.

Підставу для такої точки зору давали підсумки Ігор в Сеулі і Барселоні, які продемонстрували життєвість позиції президента МОК Х.А.Самаранча, котра заснована на широкій комерціалізації олімпійського спорту при збереженні його гуманістичних і морально-етичних цінностей. Оргкомітети цих Ігор зробили все для того, щоб процес комерціалізації олімпійського спорту, допуск професіоналів до участі в Іграх і зростаючі прибутки були використані для спорту, для покращання інфраструктури міст – столиць Ігор, будівництва сучасних спортивних споруд, створення чудових умов для учасників, вдосконалення інформаційних систем, підвищення якості суддівства та інше.

Захоплення новими ідеями і перспективами подальшого підвищення авторитету і соціальної значущості олімпійського спорту, МОК і його президент послабили контроль за діяльністю Оргкомітету ОІ в Атланті. З цієї ж причини і МСФ не забезпечили належного контролю за роботою оргкомітету, не проявили необхідної принциповості при підготовці спортивних споруд, олімпійського селища, транспортної системи. В результаті – низький професіональний рівень ОК ОІ в Атланті у сполученні з його самовпевненістю і безвідповідальністю й прагненням до наживи призвели до того, що Ігри століття стали прикладом негативного впливу комерціалізації на олімпійський спорт, ущемлення головних діючих осіб Олімпіади – спортсменів. Погоня за прибутком, що супроводжувалась порушеннями прав спортсменів, тренерів, представників ЗМІ та інших учасників Ігор в Атланті, призвели не тільки до негативної оцінки їх організаційної сторони, але і до гострої критики МОК і МСФ, котрі не забезпечили необхідного контролю за діяльністю ОК ОІ. Недоліки організації і проведення ОІ в Атланті:

- незадовільнені умови проживання для спортсменів;

- посереднє дешеве харчування

- відсутність умов для повноцінного відпочинку і відновленн в лімпійському селищі і більшості спортивних споруд;

- погано працюючий транспорт;

- неякісне забезпечення системи інформації;

- погана робота служби безпеки та інше.

Вже стало традицією, що Ігри Олімпіад і ЗОІ не тільки є найкрупнішими в світі спортивними заходами і сприяють демонстрації рівня науково-технічного прогресу в різних сферах їх забезпечення: архітектури і будівництві, інформації і транспорті, управлінні й організації.

Цей зв'язок мав місце практично на всіх Іграх, особливо в Токіо, Москві, Сеулі, Барселоні. На жаль Атланта не забезпечила мінімального рівня, необхідного для успішного проведення змагань і елементарних умов для учасників і представників ЗМІ.

Організація Ігор ХХУІ Олімпіади в Атланті, як і в Лос-Анжелесі, показує недоцільність фінансової і політичної незалежності ОК ОІ від керівництва країн, де проходять ці ігри. На жаль, в психології діячів США існує впевненість про виключність США і їх право нав'язувати світовій спільноті свої погляди і традиції.

Не можна не помітити, що МОК, дякуючи програмам ТОП і співпраці з телебаченням, на багато років вперед забезпечив Ігри міцною фінансовою підтримкою в незалежності від того, де ці Ігри будуть проводитись.

Знову актуальними стали дискусії навколо допуску до Ігор спортсменів-професіоналів. З однієї сторони – бажано допустити до Ігор найсильніших атлетів планети поза залежністю від їх відношення до спорту. З другого боку змагання з деяких видів спорту втратять свою цікавість (баскетбол, бокс та ін.).

Однак, коли проблема з допуском спортсменів-професіоналів є надуманою, тому що ОІ дійсно заслуговують того, щоб в них брали участь всі видатні спортсмени, то необгрунтоване розширення програм Ігор не може не викликати заперечень. В програму ОІ включені види спорту, що малопоширені в світі, розповсюджені лише в окремих регіонах – софтбол або пляжний волейбол. Кваліфікація спортсменів в цих видах спорту набагато нижча, ніж в традиційних видах спорту. Те ж саме можна сказати про більшість жіночих видів спорту (наприклад, жіночий футбол).

Коли мова йде про розширення програм Ігор, то МСФ спочатку повинна довести рівень розвитку будь-якого виду спорту до олімпійських стандартів, а вже потім ставити питання про його включення в програму ОІ. Дійсно, як можна серйозно відноситись до включення в програму таких видів спорту, як жіночий футбол, софбол, пляжний волейбол, маутинбайк; спірним є включення бейсболу, тріатлону. Слід підкреслити, що безсуперечними лідерами в "нових" видах спорту є спортсмени США.

У той же час в програмах Ігор не з'явилися такі популярні види спорту, як акробатика, боротьба самбо.

Виникла необхідність навести порядок у відношеннях між МОК і ЗМІ. МОК не повинен залишатися в стороні від проблем суддівства. Підсумки Ігор Олімпіади в Атланті показали, що не менше 5% олімпійських медалей отримали не найсильніші спортсмени, а їх більш слабкі суперники із-за помилок суддів, а в деяких випадках із-за відвертої упередженості суддів.

Не зрозуміло, навіщо хазяям Ігор ХХУІ Олімпіади необхідно було створювати цілу систему необ'єктивного суддівства на користь спортсменів США, якщо їх команда і так була найсильнішою. Прийшов час приймати рішучі заходи до організаторів змагань і суддів, котрі зневажають найважливіший принцип олімпізму – справедливість і рівність можливостей для всіх учасників Ігор.

Підсумки Ігор ХХУІ Олімпіади в Атланті ще раз змушують звернути увагу на те, що ОІ є досягненням всієї світової спільноти, а їх авторитет в світі – наслідок великої праці багатьох поколінь з багатьох країн.

Сьогодні Ігри в Атланті стали вже історією олімпійського спорту. з організаційної сторони – одні з найгірших її сторінок. Спортивна сторона врятувала ОІ в Атланті, відсунувши низькій матеріально-технічний рівень.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 729 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2354 - | 2220 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.