Історія сучасного олімпійського руху щільно пов'язана з засобами масової інформації. Засновник МОК П'єр.де Кубертен, письменник і журналіст, наприкінці минулого сторіччя багато зробив для того, щоб преса сформувала в суспільній свідомості ідею відродження ОІ і сприяла її реалізації.
На Іграх І Олімпіади в Афінах у 1896 році були присутніми всього 11 журналістів. До наших днів збереглася велика кількість фотографій, що відображають найбільш яскраві події тих далеких днів.
У 1924 році утворюється Міжнародна асоціація спортивних журналістів, котра багато зробила для популяризації ОІ.
У 1967 році створена Комісія МОК з преси, у 1971 – Комісія з телебачення, з 1983 року – Комісія з радіо. Таким чином, був забезпечений щільний зв'язок діяльності МОК і засобів масової інформації.
В останні десятиріччя преса, радіо і телебачення відіграли важливу роль у розвитку олімпійського спорту. в теперішній час засоби масової інформації є рівноправними учасниками найкрупніших спортивних подій, в першу чергу ОІ, враховуючи їх внесок у фінансування, рекламу, взаємодію з МСФ у формуванні програм змагань та інше.
Надзвичайно великий внесок ЗМІ в популяризацію різних видів спорту і спортсменів, висвітлення їх техніки й тактики, особливостей підготовки і змагальної боротьби, у формуванні відношення до проблем і недоліків, в прогрес олімпійського руху. Дякуючи ЗМІ і перш за все телебаченню, стали популярними багато видів спорту, з'явилися нові джерела його фінансування і програми підтримки спортсменів, створений конвейєр реклами видатних спортсменів, без котрих спорт не був би значущим для преси, радіо і телебачення. Сучасні ЗМІ здатні за мінімальний час перетворити маловідомого спортсмена в зірку першої величини.
ЗМІ підтримують у публіці інтерес до спорту. взаємовідносини між ЗМІ і олімпійським спортом почали активно змінюватись з 70-х років, коли трансляція змагань Ігор Олімпіад і ЗОІ почали набувати комерційну цінність для телебачення.
Прибутки МОК і Оргкомітетів Ігор від продажу прав на телетрансляцію змагань зростали стрімко: 1960 р. (Рим) – 60 тисяч доларів, 1984 р. – 103 млн доларів, 1992 р. – 636 млн доларів, 2000 р. – 1.100 млн доларів. ЗОІ: 1960 р. (Скво-Веллі) – 50 тисяч доларів, 1984 р. – 103 млн доларів, 1992 р. – 292 млн доларів, 1998 р. – 509 млн доларів.
Телекомпанії впливають на включення нових видів спорту і видів змагань в програми ОІ, на планування найбільш цікавих у комерційному відношенні видів змагань в зручний для рекламодавців час, допуск професіоналів до участі в Іграх, що підвищує до них інтерес глядачів і спонсорів.
Телебачення впливає і на організацію церемоній відкриття і закриття ОІ. На церемонію відкриття Ігор Олімпіади 1996 р. в Атланті організаторами було витрачено біля 20 млн доларів.
У свою чергу спорту потрібно телебачення не тільки для його популяризації, але і для здобуття засобів на проведення змагань, зміцнення матеріальної бази, наданні фінансової допомоги спортсменам.
Під впливом телебачення багато МСФ повинні були дати згоду на зміни правил змагань з тим, щоб зробити свій вид спорту більш видовищним і привабливим для телебачення. Зміни торкнулися баскетболу, водного поло, боротьби вільної, сучасного п'ятиборства та інших.
Телебачення відіграє значну роль у залученні спонсорів, котрі фінансують спорт, підготовку й матеріальне стимулювання спортсменів.
Зараз достатньо чітко проглядається тенденція перенесення принципів освітлення ЗМІ професіонального спорту на олімпійську спортивну арену.
З кожним роком тиск шоу-бізнесу на спорт відчувається все сильніше й сильніше, оскільки спонсори й телебачення вкладають в нього значні кошти.
Сьогодні багато спортивних керівників і представників ЗМІ вважають. що союз телебачення і ОІ – це предмет економікиі виживання останніх.
Право на трансляцію Ігор ХХУІІ Олімпіади (2000 р.) і ХІХ ЗОІ (2002 р.) отримала американська телекомпанія Ен-Бі-Сі, котра збирається ширше пропагандувати олімпійські ідеали, ніж це робилося раніше. Так, після Ігор в Атланті, в ефір почала виходити півгодинна програма. що створена спільно з МОК і присвячена олімпійському руху, котра буде транслюватись до початку зимових Ігор 2002 року.
Велику роль в пропаганді олімпійських ідеалів і освітленні життя спортсменів – олімпійців може і повинен відігравати освітянський телеканал, котрий є у багатьох країнах. Крім того, він може систематично освітлювати підготовку спортсменів до ОІ.
Взаємозв'язок спорту і ЗМІ є взаємокорисним, тому що забезпечує їх популярність і економічний розквіт. Однак їх інтереси співпадають не весь час. Важливо слідкувати за тим, щоб співпраця спорту з ЗМІ розвивалися гармонійно з врахуванням інтересів обох сторін.