Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Пожежна небезпека станцій і пристанційних




СПОРУД МЕТРОПОЛІТЕНУ

Станції метрополітену по конструктивно-планувальному виконанню поділяються на колонні (основний тип станцій неглибокого закладення), пілонні й односклепінні.

Колонні і пилонні станції глибокого закладення складаються з двох бічних тонелей і розташованого між ними середнього тоннеля. Середній і бічний тоннели мають загальні опори у вигляді колон або пілонів. Внутрішній об'єм пілонів використовується як вентиляційний канал для подачі повітря в об'єм станції. У бічних тоннелях розміщаються залізничні колії з дренажним лотком і пасажирські платформи. У середньому тонелі розміщається розподільний зал, до торця якого з однієї або двох сторін примикають ескалаторні тонелі або сходи.

Широке поширення одержали односклепінні станції, що не мають конструктивного поділу між розподільним залом і посадочними платформами.

Огородження станцій метрополітену в залежності від способу їхнього спорудження виконуються з монолітного бетону, збірного залізобетону, чавунних або залізобетонних блоків. Стіни станцій облицьовуються мармуром, гранітом, плиткою й іншими матеріалами.

До пасажирських приміщень відносяться вестибулі, розподільні зали, аванзали і платформи станцій, пішохідні тонелі, а також ескалатори (сходові спуски).

Рис. 1 – Підземні споруди метрополітену

1.Перегінний тонель; 2.Кіоск вентиляційної шахти; 3.Розподільний зал; 4.Підфундаментний відсік ескалаторного тонеля; 5.Підбалюстрадний простір; 6.Пасажирський відсік ескалаторного тонеля; 7.Вестибуль; 8.Машинний зал ескалатора; 9.Акумуляторна; 10.Службові приміщення; 11.Вентиляційна камера; 12.Приміщення трансформаторів; 13.Приміщення випрямителів; 14.Кабельний підвал; 15.Розподільні пристрої; 16.Кабельний прохід; 17.Натяжна камера ескалаторів; 18.Підплатформенні службові приміщення; 19.Службові приміщення на рівні платформи і вище; 20. Камера з вентиляційними агрегатами; 21.Вентиляційний тонель; 22.Стовбур вентиляційної шахти станції.

Вестибулі можуть бути надземними і підземними. Крім ескалаторного тонеля (сходового спуска) вестибулі мають вихід у службові приміщення: каси, кімнати підрахунку монет, міліції, электрощитові, венткамери й ін. Якщо під підлогою вестибуля розташовується машинний зал ескалатора, то він також має вихід у вестибуль.

У залежності від величини пасажиропотоків розміри розподільних залів станцій можуть бути різними: шириною 8-12 м., довжиною 40-200 м. Платформи станцій мають ширину 3-4 м., довжину 100-160 м.

1.2. ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПОЖЕЖІ В СЛУЖБОВИХ ПРИМІЩЕННЯХ

Службові приміщення, які необхідні для експлуатації колії і споруджень метрополітену, організації руху потягів, влаштовують у вестибюлі станції на платформі і під платформою середнього станційного тунелю. До них відносяться: каси, комори, гардероби, майстерні, електрощитові, радіовузли та ін.

Службові приміщення, що розташовані в вестибюлях станції, порівняно з іншими спорудами метрополітену становлять меншу пожежну небезпеку, яка практично нічим не відрізняється від пожежної небезпеки адміністративних будівель.

Службові та технічні приміщення, які розташовані на платформі, мають пожежне навантаження 5-10 кг/м². Однак серед цих приміщень особливу пожежну небезпеку становлять роздягальні де встановлені шафи для спецодягу. В деяких роздягальнях є шафи для сушіння одягу, нерідко в них встановлюють печі потужністю 2-3кВт.

Пожежна навантаженість представлена різноманітними горючими матеріалами і за обсягом складе широкий діапазон значень.

Розвиток пожежі проходить з невисокою інтенсивністю (за винятком сховищ мастильних матеріалів). Основну небезпеку представляє задимлення приміщень. Так через 1-5 хв. Дим починає просочуватись у плат формовий коридор, потім через існуючі на його кінцях виходи на платформу, далі в розподільчу залу і ескалад орний тунель. Задимлення підступів до осередку пожежі під платформою сильно ускладнює його пошук. У результаті на ліквідацію пожежі витрачається значний час, але сама пожежа може бути локалізована одним-двома стволами.

Усі підземні приміщення метрополітену пов’язані між собою, в насідок чого виникає спільна циркуляція повітря. Тому у разі виникнення пожежі в будь якому службовому приміщенні проходить швидке заповнення димом сусідніх приміщень, зростає температура на шляхах евакуації людей і введення сил та засобів пожежегасіння.

Рис. 2 – Розміщення службових приміщень під підлогою розподільного залу

1- бічний тонель станції з платформою; 2,3 – кабельні колектори станції; 4 – коридор службових приміщень; 5 – розподільний зал станції; 6 – службове приміщення; 7 – простір для прокладки кабелів за декоративною стінкою.

Е с к а л а т о р н и й к о м п л е к с забезпечує спуск і підйом пасажирів.

Ескалатори займають особливе місце у комплексі технічного обладнання метрополітену. Це обумовлено тим що будучи засобом для переміщення пасажирів, вони водночас служать і шляхами евакуації у випадку пожежі, до того ж, для станцій глибокого закладання – єдиним.

Пожежне навантаження 40-50кг/м2 рівномірно розподілено на центральному перерізу тонелю у вигляді волокніту, вініпласту, бакелізірованої фанери, гумовотканевих матеріалів, які входять до конструкції ступенів, поручнів і балюстради. У машиному залі ескалаторів зосереджено багато електротехнічного обладнання, а також механізмів, в яких застосовуються мінеральні масла. У системі змащування редукторів головних приладів ескалаторів постійно обертається до 250кг мастил.

Пожежа в ескалаторному тонелі може виникнути як у нижній балюстрадній частині, так і у верхній – на полотні і балюстраді ескалатора. Найбільш можливо у період проведення ремонтних робіт. Наявність горючих матеріалів по всій довжині ескалатора і стійкий вихідний повітряний потік зі швідкістю 0,5 – 2,0м/сек сприяє розвитку пожежі.

Машинні зали характеризуються високою насиченістю електроустаткуванням і кабельними мережами напругою до 380 В, у системі змащення звертається до 200 кг мастила. Зі службових приміщень ескалаторного комплексу найбільшу небезпеку представляють комори, пожежне навантаження яких досягає 100 кг/м2.

Найменування приміщень станцій Пожежне навантаження, кг/м2
Пасажирські приміщення  
Службово-технічні приміщення (електрощитові, апаратні, акумуляторні, радіовузли, калориферні і вентиляційні камери, майстерні, бойлерні) 5 — 40
Службово-побутові приміщення (кімнати чергового персоналу, медпункти, кімнати відпочинку, комори) 30 — 70
Підплатформенні кабельні колектори 10 — 20
Споруди ескалаторного комплексу  
машинні зали ескалаторного комплексу  
комори ескалаторного комплексу  
кабельні споруди підземних електропідстанцій 40 — 90
приміщення випрямних агрегатів, щитові електропідстанцій 15 – 30

В е н т и л я ц і й н і ш а х т и с т а н ц і й. Дані споруда містять у собі наземний воздухозаборний кіоск, стовбур шахти, камеру з вентиляційними агрегатами, шумоглушительную камеру, а також вентиляційний тонель (канал), що примикає до шляхових тоннелям у безпосередній близькості від неї.

Стовбур шахти обладнаний металевими сходами з площадками. У вентиляційній камері зона усмоктування відділена від зони нагнітання металевими дверима, що може бути відкрита з будь-якої сторони. Шляхові тонелі відділені від вентиляційного металевими ґратами, двері яких, також як і двері наземного кіоску замкнені, ключі від них знаходяться в персоналу станції. У вентиляційному тонелі передбачається система клапанів, що дозволяють перекривати його перетин для припинення руху повітря. Безпосередньо у вентиляційній камері розташовуються щити 380 В і щити керування устаткуванням шахти. У значній кількості вентиляційних споруд станцій глибокого закладення як вентиляційний тракт замість вертикального стовбура використовується підфундаментний відсік ескалаторного тонеля. Пожежне навантаження розглянутих споруд невелике.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 521 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2158 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.