Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Протипожежні вимоги при проектуванні будівель лікувальних закладів




НАПБ: ДБН В.2.2-9-99 Громадські будинки. Основні положення., ДБН В.2.2-10-2001Заклади охорони здоров’я

2.1. Об’ємно-планувальні та конструктивні рішення

4.33 Площа поверху між протипожежними стінами 1-го типу (далі - площа пожежного відсіку) залежно від ступеня вогнестійкості і поверховості будинків повинна бути не більше наведеної у таблиці 1 ДБН В.2.2-9-99

Ступінь вогнестійко­сті будинку Гранична поверхо­вість Площа пожежного відсіку, м2, у будинку
    одноповер­ховому 2-поверховому З-5-поверхово-му 6-9-поверховому 10-16-поверховому
I            
II            
III         - -
IlIa, IIIб 1*)   - - - -
IV       - - -
IVa     - - - -
V       - - -

3.15. Кількість поверхів будинків слід приймати:

- лікувально-профілактичні заклади (крім санаторіїв) – висотою від рівня планувальної позначки землі до підлоги верхнього поверху не більше 26.5 м;

- санаторії – не більше 9 поверхів;

- будинки таборів – не більше 2-х поверхів, цілорічного використання І і ІІ СВБ – не більше 3-х поверхів;

- будинки дитячих оздоровчих таборів і санаторіїв ІV і V СВБ – одноповерхові.

4.1. Лікувальні корпуси психіатричних лікарень і диспансерів повинні бути не нижче III ступеня вогнестійкості.

1.4. Не допускається розміщати у житлових та громадських будинках стаціонари, підстанції швидкої медичної допомоги, бактеріологічні лабораторії; у житлових будинках – аптечні склади.

Допускається розташовувати аптеки, жіночі консультуції, стоматологічні поліклініки, кабінети лікарів загальної практики за умови виконання протипожежних, санітарно-гігієничних вимог.

4.3. Приміщення ЗОЗ, які розміщені в будинках іншого призначення мають бути відокремлені протипожежними стінами 1-го типу і мати самостійні виходи назовні.

3.2. Перелік приміщень ЗОЗ, які допускається розміщувати в цокольних і підвальних поверхах, наведений в ДБН В.2.2-9.

е) санітарні пропускники; дезинфекційні; кабінети охорони праці; комори для білизни; при­міщення для зберігання речей хворих; приміщення для тимчасового зберігання трупів; розвантажу­вальні; розпакувальні; приміщення зберігання і миття мармітних візків, гіпсу; сховища радіо­активних речовин; приміщення для зберігання радіоактивних відходів та білизни, яка забруднена радіоактивними речовинами; стерилізаційні суден і клейонок; приміщення дезинфекції ліжок і сте­рилізації апаратури; приміщення зберігання, регенерації та нагрівання лікувальної грязі; при­міщення для миття та сушіння простирадл, полотен та брезентів; компресорні;

ж) кімнати прасування і чищення одягу; приміщення для сушіння одягу і взуття; приміщення для прання.

3.3. Розміщення майстерень, комор та інших приміщень, призначених для зберігання або переробки горючих матеріалів, у підвальних і цокольних поверхах будинків стаціонарів лікувальних закладів, а також під глядацькими і актовими залами не допускається.

3.16. Палатні відділення дитячих стаціонарів необхідно розміщати не вище п'ятого поверху, палати для дітей не старше семи років без матерів і дитячі психіатричні відділення - не вище другого поверху.

4.4. Число місць у житлових корпусах санаторіїв І і ІІ СВБ не повинно перевищувати 1000; ІІІ СВБ – 150; ІІІа, ІІІб, ІУ і У СВБ – 50.

4.5. Житлові приміщення в будинках санаторіїв повинні бути відокремлені протипожежними стінами від приміщень їдальні з харчоблоком і приміщень культурно-масового призначення.

4.6. Житлові кімнати, призначені для відпочинку сімей з дітьми, слід розміщувати в окремих будинках або окремих частинах будинку висотою не більше 6-ти поверхів, які мають окрему сходову клітку (друга СК загальна для корпусу). При цьому спальні кімнати повинні мати лоджії або балкони.

4.7. В дитячих оздоровчих таборах житлові приміщення слід об’єднувати в окремі групи по 40 місць, які мають самостійні евакуаційні виходи. Загальна кількість місць в будинку або частині будинку не більше 160.

4.8. Під та над житловими приміщеннями і приміщеннями культурно-масового призначення не дозволяється розміщувати комори зберігання та інші пожежонебезпечні приміщення.

4.9. Зберігання вибухо- пожежонебезпечних матеріалів (рідин більше 100 кг), рентгенівських плівок більше 100 кг необхідно передбачати в окремих будинках не нижче ІІ СВБ на відстані 15 м від інших споруд.

Допускається розміщення архивосховищ рентгенівських плівок менше 300 кг у лікувальних будинках з відокремленням протипожежними стінами і перекриттями 1-го типу.

7.70. Розміщення вбудованих і прибудованих трансформаторних підстанцій у лікувально-діагностичних та палатних корпусах не допускається.

3.23. Підлоги в операційних, наркозних, пологових повинні бути безискрові, антистатичні.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 545 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2754 - | 2314 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.022 с.