Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості невербального спілкування




Мова невербального спілкування є мовою жестів, міміки, пантоміміки, тобто мовою тіла, що виражає почуття, емоції людини. Людина використовує для підсилення аудіального ефекту найрізноманітніші рухи (жести, експресія обличчя, пози, інтонаційно-ритмічні особливості голосу, дотик), які виражають її психічні стани, її ставлення до партнера, до ситуації спілкування загалом.

Виділимо види невербальних засобів спілкування.

1.Візуальні:

кінесика: рухи рук, голови, ніг, тулуба, хода;вираз обличчя, очей; поза, постава, положення голови; напрям погляду, візуальні контакти;

шкірні реакції: почервоніння, збліднення, потіння;

проксеміка (просторова і тимчасова організація спілкування): відстань до співрозмовника, кут повороту до нього, персональний простір; допоміжні засоби спілкування: підкреслення або приховування особливостей статури (ознаки статі, віку, раси); засоби перетворення природної статури: одяг, зачіска, косметика, окуляри, прикраси, татуювання, вуса, борода, дрібні предмети в руках.

2. Акустичні: паралінгвістичні (якість голосу, його діапазон, тональність): голосність, тембр, ритм, висота звуку;

3. Екстралінгвістичні: мовні паузи, сміх, плач, подихи, кашель, ляскіт.

4. Тактильні: такесика: дотик, потиск руки, обійми, поцілунок.

5. Ольфакторні: приємні і неприємні запахи навколишнього середовища;природний і штучний запахи людини.

Багато інформації може надати жестикуляція співрозмовника.

Залежно від призначення жести поділяють на ритмічні, емоційні, вказівні, зображувальні та символічні.

Більша частина нашої невербальної поведінки набута. Значення багатьох жестів і рухів зумовлені культурним середовищем, у якому ми живемо.

На перше враження впливають такі фактори:

• Внутрішня установка, з якою ми підходимо до оцінки інших, має вирішальний вплив на наші судження.

• Ступінь (сила) емоційного збудження, яке супроводжує оцінку. Стан хронічного стресу примушує нас дивитися на інших зпід лоба, без симпатії, і в кожному бачити більше недоброзичливих і негативних рис. Упевнені в собі люди часто оцінюють інших як доброзичливих і врівноважених. Невпевнені в собі люди сприймають інших як нечуйних і налаштованих вороже.

♦ Схильність приписувати свої якості чи свій емоційний стан іншим людям. Особливо сильно це проявляється у малокритич-них людей, які погано розуміють свої особистісні особливості. У великій мірі це характерно для авторитарних особистостей і майже не проявляється в демократичних.

♦ Людині, від якої ми в захваті за певним значимим для нас показником, ми приписуємо позитивні якості.

♦ Люди схильні систематично переоцінювати психологічні якості тих людей, які переважають їх за певним параметром, значимим для них.

♦ "Якщо я хворий і слабкий, і хочу бути здоровим і сильним, — зустрівши фізично сильну людину, переоціню її за всіма параметрами".

♦ "Люди, які нас люблять чи добре до нас ставляться, здаються нам набагато кращими за тих, хто нас недолюблює".

♦ Зовнішня фізична привабливість сприяє більш позитивній оцінці рис особистості, а також оцінці результатів діяльності чи окремих вчинків.

♦ Недарма говорять, що короля грає свита. Дослідження показали, що враження про людину визначається, зокрема, і тим, у якому оточенні ми її бачимо.

Тільки 8—10 % інформації ми черпаємо зі слів співбесідника

 


 

Імідж ділової людини

Жінки

Ключовими факторами, які роблять позитивне враження на навколишніх: - елегантний одяг;

- приваблива зачіска;

- тонкий макіяж;

- вражаючі аксесуари.

Якщо ви хочете, щоб вас сприймали серйозно, не носіть великих висячих серіг, помітних браслетів і довгого розплетеного волосся. Імідж-мейкери радять звернути увагу на одяг більш високої якості, і більше дорогий. Рекомендуються вільні спідниці, а не що облягають. Вирізи в блузах не повинні бути нижче рівня пахв і під час ділових зустрічей із клієнтами завжди повинні бути прикриті жакетом. Панчохи або колготки - обов'язкові. Для роботи важкі парфуми небажані. Від вас завжди повинен виходити аромат чистоти й свіжості.

· Кожній жінці необхідний костюм, що надає їй респектабельний вид. Темно-синій, темно-сірий, маслиновий або темно-вишневий.

· Носіть блузи з рукавами, які хоча б небагато прикривають плечі. Ніколи не надягайте на роботу блузки без рукавів або ж не знімайте жакета. Інакше – моветон.

· Жакет повинен відповідати вашому розміру й бути зручним. Він повинен бути завжди застебнутий. Найкраща довжина - не нижче стегон. Правильна довжина рукава досягає кінця зап'ястя.

Для весни й літа необхідний світлий костюм. Кольори, що рекомендують: слонової кістки, сірувато-бежевий, сірувато-коричневий. Чим костюм світліше, тим більше якісного пошиття він повинен бути.

Червоний костюм повинен бути в гардеробі кожної працюючої жінки (або хоча б червоний жакет як доповнення до спідниць).

Пояс має виглядати частиною костюма, а не виглядати непотрібним придатком. Вибирайте пояси нейтральних кольорів і такої ширини, щоб підійшла б вашій фігурі.

Для роботи й відпочинку варто мати декілька пар туфель. Вони не повинні бути однакового стилю, але повинні підходити до будь-якого одягу.

Улітку не піддавайтеся бажанню придбати туфлі з відкритим більшим пальцем (відкриті п'яти припустимі, пальці - ні).

Поради професіоналів в області моди:

- кольорові деталі на туфлях дратують (вони гарні тільки для дискотек);

- туфлі "металевих" кольорів які так популярні влітку, у багатьох сферах трудової діяльності неприпустимі;

- каблук-кльош і дуже закриті туфлі більше підходять до штанів, чим до спідниці, плаття або костюму;

- прикраси на туфлях, що надягають на роботу, скоротите до мінімуму.

На вечірній прийом припустимо надягти поверх довгої рукавички браслет, але кільця надягати не можна. Самими елегантними вважаються рукавички з тонкої лайки.

Чоловіки

Сучасні дослідження показують, що імідж або підвищує, або руйнує шанси знайти роботу, не говорячи вже про просування на ній. Потрапити у вузьке коло обраних на престижні посади можуть лише ті, чий зовнішній вигляд відповідає певним вимогам.

Найважливішими засобами позитивного іміджу вважаються комунікативні здатності (уміння гарно виступити, написати діловий лист, провести переговори по телефону). У порядку значимості далі випливають охайність і гарні манери. По тому, як людина одягнена, взута, причесана, можна судити про її інтелектуальні, ділові професійні якості.

Керівники, у першу чергу, повинні виглядати професійно, а це означає: носити сині або сірі костюми, а не зелені або бордові. Однобортні піджаки можна носити розстебнутими, вони набагато зручніші двобортних і при цьому непогано виглядають.

Ніщо не виглядає так респектабельно, як темно-синій костюм. Якщо вам хочеться виглядати досить офіційно, віддайте перевагу двобортному костюму.

Другий традиційний "підприємницький" колір - темно-сірий. Він справляє більш м'яке враження, чим темно-синій. До нього йдуть сорочки не тільки білого, але й пастельно-блакитний, рожевий і фіолетовий кольори.

Чорний костюм доречний лише в трьох випадках - весілля, похорон, важливий прийом.

Кожному чоловіку варто мати сорочки різних кольорів для різного роду заходів. Кращими кольором вважається білий. Сорочки пастельних тонів варто вибирати особливо ретельно - вони повинні майже не відрізнятися від білих, бути лише із тонким відтінком інших кольорів.

Між коміром і шиєю повинен міститися вказівний палець вашої руки.

Краватка повинна відповідати коміру сорочки. Коли краватка зав'язана, куточки коміра не повинні відставати. Якщо вузол виглядає занадто великим або занадто малим, то це означає, що краватка з невідповідного матеріалу або не тієї ширини.

Елегантні сорочки не мають нагрудних кишень. Навіть якщо на сорочці є кишеня, ніколи не користуйтеся ним.

Ширина краватки повинна поєднуватися з відворотами на піджаці, а своїм візерунком і розміром - з вашою фігурою.

Туфлі, як і краватка, указують на суспільний статус їхнього власника. Туфлі зі шнурівкою виглядають солідно, і багато хто вважають їх єдино можливими для ділової людини.

Класичний кольори туфель - чорний, але можливі варіанти залежно від пори року й часу дня. Однотонні темні носки повинні відповідати кольоровій гамі штанів або туфель. Білі шкарпетки неприпустимі в робочому гардеробі ділової людини.

Годинники: класичні механічні зі стрілками, на шкіряному ремінці або металевому браслеті.

Ділові папери підписуйте автоматичними ручками - тим самим ви підкреслите, що уважно прочитуєте кореспонденцію й відповідаєте за те, що підписуєте. Портфель (дипломат) - єдино прийнятним матеріалом, що виражає положення процвітаючої ділової людини, є шкіра: чорна, жовта, темно-червона, темно-синя або темно-зелена.

Шкіряні папки придатні лише для внутрішнього користування й часом виражають незначність статусу їхнього власника.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1278 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2308 - | 2101 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.