Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Економічна сутність інвестицій




Інвестиції є основою розвитку підприємств, окремих галузей та економіки України в цілому. Економічна діяльність підприємств значною мірою характеризується обсягом і формами здійснюваних інвестицій.

в Законі України.Про інвестиційну діяльність":Інвестиції як грошових, майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладається в об'єкти п'дприємницької та інших видів діяльності з метою отримання прибутку чи досягнення соціального ефекту.

В більш широкому трактуванні інвестиції являють собою вкладення капіталу з метою подальшого йога збільшення. При цьому приріст капіталу повинен бути достатнім для того, щоб компенсувати інвестору відмову від використання неявних коштів на споживання в поточному періоді, винагородити його за ризик, повернути втрати від інфляції в майбутньому.

Джерелом приросту капіталу, основним мотивом інвестування є одержуваний прибуток. Обидва процеси — вкладання капіталу і одержання прибутку — відбуваються в певному поточному часі, а саме: можна поступово вкладати капітал, а потім одержати прибуток; паралельно вкладати капітал й одержувати прибуток; вкладати капітал з інтервалами, а через деякий час одержати прибуток. У першому випадку прибуток буде одержано одразу після завершення інвестування в повному обсязі; у другому випадку прибуток можливий за умови повного заверш. процесу інвестування; у третьому випадку між періодом інвестування та одержанням прибутку минає певний час, що залежить від форми інв.-ня та особл.інвестиційного проекту.

У сучасній зарубіжній літературі термін "інвестування" часто трактується як придбання цінних паперів (акцій, облігацій). В Україні цей термін ідентифікується з терміном "капітальні вкладення". Інвестиції в цьому разі розглядаються як вкладання у відтворення основних фондів (споруд, обладнання, транспортних засобів). Водночас інвестиції можуть спрямовуватись на поповнення обігових коштів, придбання нематеріальних активів (патентів, ліцензій, ноу-хау).

Розрізняють інвестиції валові та чисті.

Валові інвестиції — це загальний обсяг інвестування за певний період, що спрямова-не на нове будівництво, придбання засобів виробництва та приріст товарно-матеріаль-них засобів. Чисті інвестиції — це сума валових інвестицій без суми амортизаційних відрахувань у певному періоді.

Динаміка чистих інвестицій характеризує економічний розвиток підприємства, галузі, держави. Якщо сума чистих інвестицій від'ємна, це свідчить про зменшення обсягу випуску продукції. Якщо сума чистих інвестицій дорівнює нулю, це означає відсутність економічного зростання, а якщо сума валових інвестицій перевищує суму амортизаційних відрахувань, то це означає, що економіка розвивається.

 

11. Звязок мультиплікатора з інвестиціями та ефект інвест мультипл.

Під мультиплікатором розуміється коефіцієнт, що показує залежність зміни доходу від зміни інвестицій.

Кейнсіанська модель мультиплікатора показує, що певний приріст автономних інвестицій (∆Ia) забезпечить приріст виробництва (∆ВВП) в обсязі більшому, ніж приріст автономних інвестицій в n разів. Це явище отримало назву мультиплікативного ефекту. Стосовно інвестицій мультиплікатор можна виразити так:

m = ∆Y/∆Ia, де m- мультиплікатор інвестицій,

∆Y- приріст доходу зумовлений приростом автономних інвестицій на величину ∆Ia . Формула мультиплікатора може бути виражена через граничну схильність до споживання:

m = ∆Y/∆І(1) Приріст доходу (∆Y) також розпадається на приріст споживання(∆С) та приріст інвестицій(∆І). Тобто: ∆Y=∆C+∆I,звідси

∆І=∆Y-∆C, підставимо значення І в формулу (1)

m = ∆Y/(∆Y-∆C). Розділимо чисельник і знаменник дробу на ∆Y

m = (∆Y/∆Y)/((∆Y-∆C)/∆Y)= 1/(1-c')(2), оскільки 1-c'=s', то мультиплікатор можна виразити так:

m = 1/s', з формули (2) випливає, що мультиплікатор інвестицій перебуває в прямій залежності від граничної схильності (с') та у зворотній залежності від граничної схильності до заощаджешь (s'). Мультиплікатор зображений як ΔY/ΔI або як 1/(1-с'), або 1/s', називають простм мультиплікатором

Якщо в кожному циклі вилучається частка доходу на заощадження, частка – на додаткові податки і частка на закупівлю додаткових товарів закордоном. Тоді мультиплікатор зобразимо так:

m = 1/ (частка змін в доході, що не витрачається на вироб товарів і послуг всередині країни) або

m = 1/(частка змін в доході, котра вилучається з потоку “доходи-витрати”.

Такий мультиплікатор називається складним. У цьому випадку величина мультиплікатора буде більшою ніж у простому мультиплікаторі, оскільки з кожним наступним циклом зміни доходу виникає не тільки додаткове споживання (як у простому) а й додаткове інвестування. Процес мультиплікації за цих умов визначається не тільки граничною схильністю до споживання, а й граничною схильністю до інвестування (MPI)

MPI=Зміни в інвестиціях/ зміни у ЧНП= ∆Y/∆I.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 364 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2394 - | 2261 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.