Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Історичні передумови конфлікту в Північній Ірландії




Конфлікт в Північній Ірландії.

Розглядаючи конфлікт в Північній Ірландії як складне та динамічне явище варто звернути увагу на історичне підґрунтя конфлікту, яке бере корінь ще з початку взаємовідносин між англійським та ірландським народами (Середньовіччя). Саме в цей час, загострення протиріч на соціально-економічному, культурному та політичному ґрунті створили передумови для майбутнього конфлікту.

Мотиви ірландців

Представники Північної Ірландії чиї інтереси відстоювала організація ІРА при розгортанні конфлікту з британським урядом апелювали до прав Північної Ірландії на самовизначення, небажання миритися з політичною, економічною та соціальною залежністю від Великобританії. Розкриваючи проблемні моменти взаємодії Північної Ірландії з Великобританією ІРА прагнула відокремлення Північної Ірландії від Великобританії. Після приєднання Північної Ірландії до складу Великобританії місцева еліта пережила ряд проблем, пов’язаних з втратою впливу на власній території. Варто зазначити, що активні дії ІРА розгорнула пілся розпуску парламенту Північної Ірландії і переходу реальної політичної влади над республікою до Лондона.

Мотиви британців

Щодо Великобританії то її мотиви також можна поділити на офіційні та неофіційні. До перших відноситься теза про відстоювання територіальної цілісності держави та захист безпеки власних громадян, котрі страждають від агресивних дій ІРА. Тобто офіційно Лондон виступав гарантією дотримання закону та порядку у власній країні, а дії ІРА в даному випадку трактувалися як нелегітимні.

Говорячи про неофіційні мотиви Великобританії, то варто звернути увагу, що Північна Ірландія стратегічний та економічно вигідний регіон, який багато в чому визначає добробут Великобританії. В зв’язку з цим ідея сильного централізованого контролю над Північною Ірландією була завданнями №1 для уряду Англії. Після зростання сепаратистських настроїв серед населення Північної Ірландії, Великобританія не стільки захищала права і безпеку громадян та територіальну цілісність, скільки власні імперські амбіція з метою збереження повного контролю над регіоном і небажанням йти на поступки опонентам.

Серед основних причин, котрі призвели до розгортання конфлікту в Північній Ірландії варто виокремити наступні:

1) Значний рівень політичної та економічної залежності Північної Ірландії від Великобританії, що не давав змогу розвиватися відповідним ірландським інституціям.

2) Відсутність чітких механізмів координації між ірландськими та британськими державними органами.

3) Амбіційність та претензії Північної Ірландії на соціокультурну автономію.

4) Ігнорування урядом Великобританії вимог ірландських організації та посилення адміністративного впливу на Північну Ірландію.

5) Складне історичне минуле взаємовідносин між народами Ірландії та Англії, що носить трагічних та суперечливий характер.

6) Низький рівень політичної волі суб’єктів конфлікту, що призвів до накопичення соціального та політичного невдоволення створивши підґрунтя до розгортання конфлікту.

7) Висока стереотипізація взаємовідносин між Північною Ірландією та Великобританією, що ставило під сумнів можливість усунення від початку конфлікту.

Негативні наслідки:

1) Загибель 3524 людей з обох сторін, значний вдар по економіці та гуманітарній сфері обох суб’єктів конфлікту.

2) Погіршення та ускладнення взаємовідносин між народами Ірландії та Англії, загострення міжнаціональної ворожнечі.

3) Закид на цілісність Великобританії як єдиного державного утворення

7) Підвищення ризику продовження військових конфліктів, оскільки предмет конфлікту досі не вичерпався.

Позитивні наслідки:

1) Обидві сторони конфлікту прийшли до розуміння серйозності власних протиріч та необхідності пошуку компромісу, про що свідчить бодай спроба до конструктивного діалогу.

2) В стратегічно-політичному плані подібний конфлікт став значним уроком для Великобританії як для складного державного утворення, прислухатися до позицій суб’єктів власної держави.

3) Конфлікт сприяв піднесенню та підвищенню національної свідомості в Ірландії, що зберегло самобутність ірландського народу.

4) Складність подібного конфлікту акцентує увагу на серйозність міжетнічних та між культурність протиріч в умовах однієї держави та важливість пошуку мирних засобів вирішення подібних конфліктів.

5) Конфлікт звернув увагу на потребу в вирішенні проблем релігійних конфесій, котрі за байдужістю влади та браку умов для розвитку приречені на ворожнечу. Конфлікт в Північній Ірландії вирішений на даний момент виключно в релігійному аспекті, бо з усунення проблеми повноважень та прав католиків та протестантів, ці категорії фактично вийшли зі складу учасників конфлікту.

6) Конфлікт в Північній Ірландії акцентує увагу на необхідності пошуку нової економічної моделі в взаємовідносинах між автономними республіками та центром держави, бо автономія має давати не лише адміністративну волю та повноваження, а і можливість концентрувати виробничі ресурси автономії на власній території, що б сприяло б розвитку виробництва та інфраструктури.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 481 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2378 - | 2325 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.