Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


”ривки, що стосуютьс€ питань вихованн€
ѕро ваг≥тну ж≥нку та годувальницю

ћи встановлюЇмо так≥ закони: ваг≥тна ж≥нка повинна гул€ти; немовл€ треба формувати, немовби воно з воску, поки воно гнучке, ≥ сповивати до двох рок≥в. “ак само ≥ годувальниць ми примусимо законом, п≥д страхом кари, пост≥йно носити немовл€ в пол€, чи до св€тилищ, чи куди-небудь до родич≥в доти, доки воно не зможе сто€ти на ногах. јле й тод≥ годувальниц€м треба стерегтись, щоб мал≥ д≥ти не викривили своњх член≥в при сильному упор≥ об що-небудь; годувальниц≥ й тод≥ повинн≥ ще трохи докласти прац≥ й носити њх, поки дитина не д≥йде трьох рок≥в. ¬они мають бути по змоз≥ дуж≥ ≥ не бувати одн≥Їю при дитин≥.

ƒитина повинна невпинно рухатис€

≤ дл€ т≥ла, ≥ дл€ душ≥ зовс≥м малих д≥тей в≥зьмемо за основне начало годуванн€ грудьми ≥ рух, що в≥дбуваЇтьс€ по змоз≥ прот€гом ус≥Їњ ноч≥ й дн€. ÷е корисно вс≥м д≥т€м, а найголовн≥ше Ц найменшим, щоб вони жили пост≥йно, €кщо можливо, немов на мор≥. ƒо цього треба €кнайб≥льше наближатись ≥ саме так поводитис€ з новонародженими немовл€тами. ¬певнитис€ в цьому можна ще й з того, що саме це засвоњли на досв≥д≥ й визнали за корисне годувальниц≥ немовл€т ≥ т≥ ж≥нки, що займаютьс€ св€щенним л≥куванн€м людей, €к≥ перебувають у корибантичному стан≥. —правд≥, коли матер≥ хочуть, щоб заснула дитина, €к≥й не спитьс€, вони застосовують зовс≥м не спок≥й, а навпаки, рух, пост≥йно заколисуючи дитину на руках; вони не мовчать, а щось насп≥вують ≥ просто-таки немов награють д≥т€м на флейт≥; под≥бним способом л≥кують ж≥нки ≥ вакх≥чний нест€м, застосовуючи той же рух, але з приЇднанн€м ще хорењ та музи.

ƒит€чий садок

ƒушевний склад трир≥чноњ, чотирир≥чноњ, пТ€тир≥чноњ ≥ нав≥ть шестир≥чноњ дитини потребуЇ забав. ќднак треба уникати розн≥женост≥, треба карати д≥тей, але так, щоб не зачепити њх самолюбства; треба це робити так само, €к робиш ≥ щодо раб≥в, а саме: не треба дозвол€ти караючим ображати караного, бо це викликаЇ в ньому роздратуванн€, але не можна ≥ розбещувати в≥дсутн≥стю покарань. ќтож ц≥лком так само треба чинити ≥ з д≥тьми в≥льно-народжених. ” д≥тей цього в≥ку де€к≥ забави виникають €кось сам≥ собою; коли д≥ти збираютьс€ докупи, вони сам≥ њх винаход€ть. ”с≥ д≥ти цього в≥ку, тобто з трьох до шести рок≥в, нехай збираютьс€ у св€тилищах кожного селища, адже д≥ти вс≥х жител≥в селища будуть там вкуп≥. √одувальниц≥ повинн≥ дбати також ≥ про д≥тей цього в≥ку, щоб вони були благопристойн≥, а не розбещен≥. Ќад самими ж годувальниц€ми й над ус≥ма цими дит€чими садками будуть призначен≥ дванадц€ть ж≥нок, по одн≥й дл€ кожного такого дит€чого садка, щоб стежити там за пор€дком: њх будуть щороку призначати законоохоронц≥ з числа згаданих годувальниць. ќбиратимуть њх ж≥нки, €к≥ в≥дають п≥клуванн€м про шлюб; серед своњх ровесниць вони виберуть по одн≥й з кожноњ ф≥ли. ѕоставлена на цю посаду буде в≥дв≥дувати щодн€ певне св€тилище ≥ кожного разу накладати кару, €кщо хтось провинитьс€; раба чи рабиню, ≥ноземц€ чи ≥ноземку вона каратиме сама за допомогою державних раб≥в, а громад€нина, €кщо в≥н заперечуЇ потребу покаранн€, вона поведе на суд астином≥в; коли ж громад€нин не заперечуЇ, вона ≥ його караЇ сама. ѕ≥сл€ того, €к д≥ти дос€гають шести рок≥в, њх в≥докремлюють в≥дпов≥дно до стат≥. ’лопчики провод€ть час ≥з хлопчиками, так само, €к д≥вчатка з д≥вчатками. јле ≥ т≥, й ≥нш≥ повинн≥ почати навчанн€. ’лопчики йдуть до вчител≥в верховоњ њзди, стр≥льби з лука, з пращ≥, метанн€ дротик≥в. якщо д≥вчатка згод€тьс€, њх також цього навчають, особливо ж сл≥д њм навчитис€ користуватис€ зброЇю.

ѕрограма навчанн€ юнацтва

Ќавчанн€м треба б скористуватис€, так би мовити, подв≥йно: щодо т≥ла Ц г≥мнастичним мистецтвом, а дл€ розвитку добрих €костей душ≥ Ц музичним. √≥мнастичне мистецтво под≥л€Їтьс€ на два види: по-перше, танц≥, по-друге, боротьба. ќдин вид танц≥в в≥дтворюЇ мову ћузи, збер≥гаючи величн≥сть ≥ разом з тим благородство; перший вид надаЇ здоровТ€, спритност≥ й краси членам та частинам самого т≥ла в≥дпов≥дними дл€ кожного з них згинанн€ми й розгинанн€ми, при чому ритм≥чний рух охоплюЇ увесь танець ≥ разом з тим у достатн≥й м≥р≥ супроводжуЇ його.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 385 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ѕутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

2217 - | 2161 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.009 с.