Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Це період економічного та культурного розквіту Київської держави, досягнення нею вершини політичної могутності




 
 

 

 


За князювання Володимира - загалом завершилося формування території Київської Русі, її площа стала найбільшою в Європі. Володимир І Великий — київській князь, народився у 960 р. Матірю майбутнього святого була рабиня Малуша, чим його й докоряли, називаючи «робичечем» - рабською породою.

Володимир І відзначився і як князь-реформатор.

Він провів наступні реформи:

1) судову (він запровадив нове зведення законів);
2) військову (створено постійну професійну армію — дружину і ополчення, поступова відмова від використання варягів);
3) грошову (початок карбу­вання власної монети — златники та срібники);
4) релігійну (980 р. — спроба впорядкувати язичницькі культи в один за­гальнодержавний, 988 р. — впровадження християнства як державної релігії); та
5) адміністративну (ліквідовано племінні князівства, у регіони почали призначатись правителі) саме вона зміцнила систему державної влади.

 

До прийняття християнства Володимир мав декілька дружин: полоцьку княжну Рогнеду (діти – Ізяслав, Мстислав, Всеволод, Ярослав, дочки – Предслава, Марія Доброгневна), гречанку Юлію (діти – Святополк),Олофі із Скандинавії, болгарку Манфреду (діти – Борис і Гліб), Адель з Чехії (Вишеслав, Святослав, Мстислав), це не враховуючи гарему з 600 наложниць.

Значну увагу Володимир І приділив розвитку культури та ос­віти. Велось також активне містобудування та спорудження ук­ріплень на південних кордонах Київської Русі. В Києві збудова­но перший кам'яний храм на Русі — Десятинну церкву. В зов­нішній політиці він започаткував установлення династичних зв'язків із представниками правлячих династій Європи. Так наприкінці Х ст. Русь встановила дипломатичні відносини з Чехією, Угорщиною і Польщею, уклавши з ними договори «Миру і любові». Успішно розвивалися стосунки з Німеччиною: відбувася обмін посольствами, було укладено договір. Перед смертю Володимир І поділив Київську Русь між своїми синами, що призвело до міжусобної боротьби, в якій переміг Ярослав Мудрий.

 

¯ Завершив формування території Київської Русі:
¯ Таким чином, держава Володимира перетворилася на імперію. Імперія — багатонаціональна держава, яка утворилася шляхом завою вання територій.
Провів адміністративну (управлінську) реформу:
ліквідував племінні князівства; своїх синів та довірених дружинників як намісників посадив у головних міс­тах для контролю над місцевою знаттю; намісники управляли землями, чинили суд, збирали данину.
¯ Здійснив воєнну реформу:
сформував військо з дружинників-слов'ян, а не з варягів; відмовився від племінних військових формувань.
¯
¯ Запровадив закон «Устав земляний».
¯ Першим почав карбувати золоті та срібні монети (срібляники і золотники), на яких було зображено образи Христа й Володимира та тризуб.
¯ Для оборони від кочовиків-печенігів побудував застави з військовими гарнізонами на кордонах держави; деякі історики твердять, що так звані Змієві вали було зведено саме за Володимира. Змієві валидерево-зсмляні укріплення, зведені кількома смугами на порубіжні руських земель і Степу в Х-ХІІ ст. з метою унеможливлення блискавичних набігів кінноти кочовиків. Розбудовував Київ як столицю держави: укріплено фортецю — «місто Володимира», зведено церкву Пресвятої Богородиці (Десятинна), князівські палаци.
¯ Шляхом династичних шлюбів зміцнив дипломатичні зв'язки з Польщею, Угорщи­ною, Чехією, Норвегією, Швецією, Германською імперією; започаткував відносини з Вірменією.

 
 

 

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 474 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2221 - | 2091 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.