Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Іменем України




07.06.2011року Франківський районний суд м.Львова в складі:головуючого

судді Гулієвої М.І.

При секретарі Нетреба Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Львівгаз», ОСББ «Окружна 8»про надання дозволу на відключення окремого приміщення житлового будинку від мережі центрального опалення та влаштування автономного опалення, -

в с т а н о в и в

позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить суд постановити рішення, яким зобов»язати ОСББ «Окружна 8»надати технічну характеристику будинку АДРЕСА_1; погодження на відключення квартири АДРЕСА_1 від мережі ЦО і ГВП; зобов»язати ПАТ по газопостачанню та газифікації «Львівгаз»розробити та надати технічні умови облаштування у квартирі АДРЕСА_1 автономного опалення і гарячого водовідведення шляхом монтажу двохфункційного газового котла та зобов»язати Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради видати розпорядження про надання дозволу на відключення її квартири від мережі ЦО і ГВП та влаштування автономного опалення.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що у зв»язку з неналежним наданням послуг, вона вирішила відмовитись від централізованого опалення квартири, маючи на меті встановити в своїй квартирі автономну систему опалення. Однак, Франківська районна адміністрація листом №35-560 від 15.02.2011р. відмовила їй у задоволенні звернення щодо надання дозволу на встановлення індивідуального опалення квартири, хоча іншим мешканцям м. Львова подібні дозволи видавались, тому вирішила звернутися за захистом свого порушенного права до суду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, дала пояснення, аналогічні змісту позовної заяви. Просить позов задоволити.

Представник Франківської районної адміністрації Львівської міської ради проти позову заперечив, посилаючись на те, що постановою КМУ від 31 жовтня 2007р. №1268 «Про внесення змін до правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005р. №630, змінено порядок надання дозволів на встановлення індивідуального опалення в будинках, а саме: видача дозволів проводиться лише на будинок в цілому, за умови висловлення письмової згоди усіх мешканців будинку та технічної можливості. Просить в позові відмовити.

Представники ПАТ по газопостачанню та газифікації «Львівгаз»та ОСББ «Окружна 8»в судове засідання не з»явилися, надіслали заяви про слухання справи у їх відсутності. Суд вважає за можливе справу розглядати у відсутності представників відповідачів, так як з матеріалів справи вбачаються права та взаємовідносини сторін.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задоволити з наступних підстав.

Як зазначено у ст. 6, 7, 8 Конституції України в Україні визначається і діє принцип верховенства права. Органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Відповідно до ст. 1 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно положень ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Більше того, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно обмежений у його здійсненні (ч. 1 ст. 321 ЦК України).

Як вбачається із свідоцтва про право власності на квартиру від 28.12.2009 року ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1

З метою влаштування автономного опалення в квартирі, та у відповідності до «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від центрального теплопостачання», позивач звернулася до Франківської районної адміністрації про надання дозволу на відключення її квартири від системи централізованого опалення та центрального водопостачання, у зв»язку з неналежним наданням послуг з постачання теплової енергії та економністю індивідуальної системи, для влаштування автономного опалення.

Франківська районна адміністрація відмовила позивачу у задоволенні прохання щодо надання дозволу на встановлення автономного опалення квартири.

Так, постанова КМУ від 31 жовтня 2007р. №1268 «Про внесення змін до правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005р. №630, прямо обмежує конституційні права громадян та норми Закону України «Про теплопостачання»від 2.06.2005р. №2633-ІV, а саме ч. 1 ст. 24 «права та основні обов»язки споживача теплової енергії»щодо права споживача на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Відповідно до п. 24 постанови КМУ від 21 липня 2005р. №630 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору по надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», споживачі можуть відмовитись від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Положення п. 25 цієї ж постанови вказує, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. А відтак, самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Відповідно до наведеного положення, позивач звернувся до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради (як центрального органу виконавчої влади) про надання дозволу на встановлення індивідуального опалення в будинку для реалізації свого права.

Відповідно до «Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», затвердженого наказом міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України за №4 від 22.11.2005р. для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП, орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП.

При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є неможливість забезпечення, у разі відокремлення приміщення даного споживача (секції, підїзду) від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП, безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщень або будинку в цілому.

У разі незгоди заявника з відмовою спір вирішується в судовому порядку.

Як зазначено у ч.2 ст. 383 ЦК України, власник квартири може на свій розсуд здійнювати ремонт і зміни у квартирі, надані йому для використання як єдиного цілого, -- за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог експлуатації будинку.

Таким чином, позивач має право на отримання дозволу на відключення окремого приміщення житлового будинку від мережі централізованого опалення та влаштування індивідуального опалення, оскільки встановлення індивідуального опалення у квартирі жодним чином не порушує прав власників інших квартир у багатоквартирному будинку та санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

У ч.2 ст. 19 Конституції України, ч.3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Згідно з ч.10 ст. 59, ч. 2 ст. 77 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхнього невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку. Спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.

Суд приймає до уваги твердження, що влаштування і підключення газових приладів в квартирах відноситься до компетенції ПАТ по газопостачанню та газифікації «Львівгаз».

Діючі норми і правила допускають встановлення автономних газових опалювальних котлів. При цьому враховується характерні особливості в кожному окремому випадку. Якщо діючий переріз труб системи газопостачання квартир в будинку не дозволяє додаткового підключення газового опалювального котла, то таке підключення можливе шляхом окремого вводу в квартиру від зовнішньої газової труби газопостачання будинку. В даному випадку позивачу підготовлено таке автономне опалення.

Судом також враховано, що відмовляючи позивачу в наданні дозволу на відключення від мережі централізованого опалення та влаштування автономного опалення, відповідачі надавали дозволи на влаштування автономного опалення, аналогічного будинку, де вони проживають.

Відповідно до ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Представники відповідачів, заперечуючи позовні вимоги, не надали суду доказів у підтвердження своїх заперечень та не змогли надати переконливих пояснень щодо різних підходів розгляду звернень споживачів стосовно встановлення автономних систем опалення за умови, що діючі в Україні технічні вимоги одинакові.

Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 169, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити.

Зобов»язати ОСББ «Окружна 8»надати ОСОБА_1

а) технічну характеристику будинку АДРЕСА_1;

б) погодження на відключення квартири АДРЕСА_1 від мережі ЦО і ГВП.

Зобов»язати Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Львівгаз»розробити та надати технічні умови ОСОБА_1 на облаштування у квартирі АДРЕСА_1 автономного опалення і гарячого водовідведення шляхом монтажу двохфункційного газового котла.

Зобов»язати Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради видати ОСОБА_1 розпорядження про надання дозволу на відключення квартири АДРЕСА_1 від мережі ЦО і ГВП та влаштування автономного опалення.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом 10 днів з дня його проголошення.

Суддя М.І.Гулієва

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 358 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2489 - | 2352 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.