Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Та основних механізмів їх вирішення




РІШЕННЯ

 

 

від 2 липня 2014 року

№ 18

 

 

Щодо проблемних питань

Соціального захисту інвалідів області

та основних механізмів їх вирішення

 

 

Заслухавши та обговоривши питання соціального захисту інвалідів в Івано-Франківській області, учасники розширеного засідання президії громадської ради при Івано-Франківській обласній державній адміністрації констатують, що незважаючи на ратифікацію Україною міжнародної Конвенції ООН про права інвалідів, існування численних загальнодержавних та обласних цільових програм, реалізація прав громадян України з інвалідністю на вільне пересування, проживання, отримання інформації, доступ до органів влади, участь в управлінні державою, належне медичне обслуговування та соціальний захист в Івано-Франківській області все ще не набули пріоритетного значення.

Про декларативний характер цієї роботи свідчить порівняльний аналіз нині діючої обласної комплексної Програми соціального захисту населення Івано-Франківської області у 2012 – 2016 рр. та її посередника «Безбар'єрне Прикарпаття» у 2008-2011 рр.

Так, зокрема, ще у 2009 році програмою «Безбар'єрне Прикарпаття» (п.10 розд.1) було заплановано створення умов для безбар'єрного доступу інвалідів до приміщень особистої гігієни, зокрема до громадських туалетів.

Програму завершено, а зобов’язання щодо «забезпечення особам з інвалідністю вільного користування громадськими вбиральнями «перекочувало» у обласну Програму соціального захисту населення Івано-Франківської області у 2012 – 2016 рр. (п.16 розд.2), але навіть без конкретизації строку виконання (2012-2016 рр.)

Однак, як витікає з виступів представників громадських організацій інвалідів, це питання досі не вирішено навіть в обласному центрі. Хоча, як зазначено у довідці по доступності Івано-Франківської області, ще у 2012 році департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації відзвітувався про виконання проектних пропозицій з влаштування громадського туалету для мало мобільних груп населення на Вічевому Майдані у м. Івано-Франківську.

Для забезпечення доступу інвалідів до освітніх послуг попередньо діючою програмою «Безбар'єрне Прикарпаття» було передбачено ще у 2009 році при ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника», факультеті перепідготовки педагогічних працівників для навчання дітей, молоді та дорослих осіб з обмеженими можливостями. У нині діючій обласній програмі вже йдеться лише про вивчення можливостей (п.4 розд.3) для відкриття такого факультету. Про певну закритість інформації для доступу громадськості свідчить і те, що діяльність обласного комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури або призупинена у 2013 році, або стала засекреченою для громадськості, тому що останній протокол засідання цього комітету, розміщений на офіційній веб-сторінці, датовано 01.03.2013 р. Але навіть з цього документа витікає, що робота, яку проводять уповноважені на це органи та особи «не відповідає реальній потребі осіб з обмеженою відповідальністю».

Ситуація з того часу, на жаль, очевидно не змінилася. Свідченням цього є скарги представників громадських організацій інвалідів на незадовільне поліпшення житлових умов інвалідів (особливо візочників у м. Івано-Франківську), неетичну поведінку багатьох водіїв, які здійснюють пасажироперевезення, обмежені можливості для занять спортом та проведення зборів внаслідок відсутності пристосованих приміщень тощо. Президія громадської ради при Івано-Франківській обласній державній адміністрації висловлює також думку, що і Івано-Франківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів ще не в повній мірі використовує можливості Фонду для виконання покладених на нього завдань. Зокрема, активізації роботи по посиленню соціального захисту інвалідів, могло б сприяти створення громадської ради при обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, врахування думки громадськості при затвердженні напрямків та обсягів фінансування заходів коштів Фонду, прозорість виконання бюджету, тощо.

Значним упущенням в роботі по соціальному захисту інвалідів було визнано відсутність на Івано-Франківщині – єдиній із областей України – оздоровчо-реабілітаційного центру інвалідів.

Всі учасники розширеного засідання президії були одностайними в тому, що жодна кризова ситуація в країні не повинна відсувати на другий план питання соціального захисту інвалідів, відношення до яких потребує нагального перезавантаження, особливо в нинішній ситуації, коли Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС, де діють значно жорсткіші норми забезпечення прав інвалідів.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 366 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2394 - | 2261 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.