Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Фінансова модель підприємств




Успішна діяльність підприємства залежить від уміння приймати такі управлінські рішення, які дають змогу забезпечити на належному рівні ліквідність, отримання прибутків і збереження платоспроможності.

Продуктами фінансового моделювання підприємства є: фінансова модель і план господарських операцій; бюджет підприємства і бюджет структурних підрозділів; розрахунок прогнозних показників.

Фінансовому моделюванню передує поглиблений внутрішній аналіз фінансового стану підприємства, фінансових результатів його діяльності й ефективності операцій і заходів, які проводяться.

Фінансова модель підприємства розробляється на базі попередньо узгоджених між собою документів: фінансової моделі, плану руху капіталу, розробки та впровадження нових програм і проектів, плану господарських операцій, бюджету і розрахунку прогнозних показників.

До фінансової моделі входять: баланс ресурсів із розбивкою за укрупненими видами; витрати підприємства; загальний фінансовий результат.

Фінансова модель може також містити план руху капіталу.

Бюджетування – процес планування майбутніх доходів і витрат підприємства (окремих підрозділів) та оформлення його результатів у вигляді системи бюджетів.

Видаткова частина бюджету – витрати, які несе підприємство, у поточній господарській діяльності.

Доходна частина бюджету – величина мінімального прибутку(доходу), необхідна для покриття поточних витрат, а також інші незаплановані доходи.

За допомогою бюджету досягається збалансованість видатків й обсягів та ефективності проведених операцій, рівномірно розподіляються видатки і витрати з метою безперебійної роботи на всіх ділянках, визначаються оптимальні розміри видатків і витрат для досягнення найкращих фінансових результатів, мінімізуються податкові платежі та обов’язкові відрахування, розраховується мінімальна операційна маржа на майбутній період.

До прогнозних показників входять: прогнозний баланс і звіт про фінансові результати; прогнозний розрахунок показників платоспроможності, ліквідності й ефективності роботи банку.

Розрахунок прогнозних показників дає змогу побачити діяльність підприємства в перспективі (наприкінці планового періоду), а також оцінити, чи не спричинять поставлені завдання порушення вимог нормативних документів, внутрішніх нормативів підприємств.

Отже, моделювання на підприємстві забезпечує: визначення конкретних фінансових показників для досягнення стратегічних цілей і тактичних завдань підприємства; чітке бачення проблем і перешкод, що виникають у міру перетворення в життя стратегії і тактики підприємства; вироблення нових тактичних шляхів для досягнення стратегічних цілей; координацію, кооперацію і комунікацію тощо. Таким чином, фінансове моделювання підприємства є інформаційною базою для оперативного планування і управління діяльністю підприємства. Порівняння фактичних результатів із запланованими дає змогу визначити ефективність діяльності підприємства, прийняти оптимальні управлінські рішення для його подальшого розвитку.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 537 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2227 - | 2155 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.