Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Самоменеджмент менеджера




Мета. Вивчити основні методики раціоналізації трудового процесу. На практиці освоїти способи прогнозування та аналізу робочого часу менеджера.

Методичні вказівки: Успішно вирішити цю проблему можна, використовуючи принцип Парето, АБВ-аналіз і принцип Ейзенхауера.

Принцип Парето передбачає, що всередині певної групи або їх безлічі, окремі частини виявляють набагато більшу значущість, ніж їх питома вага в цій групі. Сутність організації праці менеджера можна сформулювати так: у процесі роботи за перші 20 % часу досягається 80 % результатів, інші 80% часу приносять лише 20 % загального підсумку. Отже, на термін найвищої ділової активності (який у більшості людей припадає на ранок) необхідно планувати вирішення дійсно важливих проблем і завдань, а вже потім займатися численними другорядними завданнями.

Сутність АБВ-аналізу полягає в розподілі всіх справ на три категорії з урахуванням того, що відносна значущість завдань різних категорій (внесок у досягнення мети) не збігається з їх відносною кількістю.

Виявлено (рис. 1), що найважливіші завдання (категорія А) становлять приблизно 15 % від загальної кількості завдань і справ, але при цьому внесок від їх вирішення в досягнення мети досягає 65 %. На важливі завдання (категорія Б) припадає в середньому 20 % від загальної кількості, а їх значущість у досягненні мети становить приблизно 20 %. На менш важливі та несуттєві завдання припадає, відповідно, 65 % і 15 %.

Застосування АБВ-аналізу передбачає здійснення таких дій: складання списку всіх майбутніх завдань; систематизацію їх за важливістю та встановлення пріоритетності; нумерація цих завдань; оцінювання власних завдань відповідно до категорії А, Б, В (завдання категорії «А» не підлягають передорученню, завдання категорії «Б» підлягають передорученню, решта завдань (найбільш маловажні) підлягають обов'язковому передорученню).

Відносна значущість завдань (питома вага внеску в досягнення мети)
65 % 20 % 15 %
Завдання Завдання Завдання категорії А категорії Б категорії В
15 % 20 % 65 %
Питома вага в загальній кількості завдань
         

Рис. 1. Відносна питома вага кількості та значущості завдань різних категорій

 

Таким чином, встановлення пріоритетів – важливий момент у діяльності менеджера. До категорії «А» необхідно відносити завдання, які найбільшою мірою наближають виконання головних цілей (року, місяця, тижня, дня). За рахунок виконання одного такого завдання вирішується певна кількість інших; виконання таких завдань приносить максимальну користь (дохід); невиконання цих завдань може мати негативні наслідки.

При прийнятті рішень за різними завданнями можна використовувати так званий принцип Ейзенхауера (рис. 2).

Завдання Б: Встановити строк виконання. Вивчити можливість доручення кому-небудь Завдання А: Виконати самому та без зволікання
Завдання неважливі та нетермінові: відмовитися від вирішення Завдання В: Доручити кому-небудь

Рис. 2. Ілюстрація принципу Ейзенхауера

 

Цей принцип є простим допоміжним засобом у тих випадках, коли необхідно швидко прийняти рішення щодо того, якому завданню віддати перевагу. Відповідно до нього завдання необхідно розглядати в координатах «важливість - терміновість», віднести його до якої-небудь категорії та прийняти щодо нього відповідне рішення. Відповідно до встановлення пріоритетів за критеріями терміновості та важливості всі завдання поділяються на групи: найбільш термінові та важливі справи (необхідно виконати їх безпосередньо керівникові); термінові та менш важливі справи; менш термінові, але важливі завдання (необов'язково виконувати їх відразу, але виконувати їх треба самому); менш термінові та менш важливі справи (від вирішення таких завдань варто утримуватися). Завдяки принципу Ейзенхауера можна значно збільшити продуктивність і результативність управлінської праці.

Практичне завдання. Грунтуючись на засвоєних методиках і застосовуючи основні прийоми самоменеджменту, побудуйте графік робочого дня знайомого вам менеджера:

А. Начальника відділу ЗЕД лікеро-горілчаного заводу;

Б. Начальника відділення банку;.

В. Супервайзер великої дистриб'юторської компанії;

Г. Власник середньої компанії, що займається оптовими поставками канцтоварів.

Хід виконання. Ґрунтуючись на даних (таблиця 1 - практичне заняття 1), адаптувати графік поділу робочого часу менеджера за день відповідно до заданого вам варіантом і занесіть в таблицю 9.

Нанесіть всі завдання фахівця в системі координат важливість-терміновість рис.3.

Таблиця 9

Розподіл робочого часу менеджера, за день

Поча-ток операції Трива-лість, хв. Характер операції З ким проводиться Форма проведення Місце проведення
           
           
           
           
           
           
           

 

Рис. 3. Діаграма пріоритетів завдань

Далі, використовуючи матеріали розподілу часу менеджера, за принципом Ейзенхауера заповнити таблицю 10.

Потім проведить АБВ – аналіз (за рис. 4).

Таблиця 10

Розподіл завдань за принципом Ейзенхауера

Завдання Б: Встановити строк виконання. Вивчити можливість доручення кому-небудь   Завдання А: Виконати самому та без зволікання  
   
   
   
   
   
Завдання неважливі та нетермінові: відмовитися від вирішення   Завдання В: Доручити кому-небудь  
   
   
   
   
   

 

 

Відносна значущість завдань (питома вага внеску в досягнення мети)
   
   
     
Питома вага в загальній кількості завдань
         

Рис.4. Діаграма АБВ- анализу

Зробіть висновки про ефективність щоденного планування і спробуйте заповнить тижневий графік роботи спеціаліста (табл. 11).

Спробуйте врахувати, що при плануванні кожного дня вам необхідно дотримуватися правила - 60+20+20.

Таблиця11

Тиждневий план завдань менеджера

заходи понеділок вівторок середа четверг П’ятниця
           
           




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 537 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2212 - | 2156 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.