Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Дотації та субсидії. Вплив дотацій та субсидій на попит та пропозицію. Розподіл дотацій ті субсидій між виробниками та споживачами




Призначення урядом дотацій виробникам за твердою ставкою. В умовах ринкової економіки дотації як правило виплачуються збитковим та низькорентабельним виробникам. Існує багато способів субсидування виробників. Наприклад пільгове оподаткування Нехай на ринку певного товару виробники отримують дотацію за твердою ставкою Т за кожну одиницю товару, що виробляється і продається. Припустимо, що цю дотацію отримують як збиткові так і прибуткові виробники.

Якщо дотація буде ½ Р0 то пряма S1 переміститься паралельно, бо тверда ставка прив’язана не до ціни, а до одиниці товару. Якщо б ставка була %, тобто прив’язана до ціни то переміщення було б не паралельне. Ціна виторгу буде складатися з Р (нова рівноважна ціна) і Т (ставка под.) Р = Р + Т.

Дотація матиме розмір ТQ12. Але вона розподілиться між 2-ма сторонами ринку (виробниками і споживачами). Частину отримали виробники, для яких ціна зросла і частину споживачі, для яких ціна впала. дотації розподіляються між виробниками і споживачами за таким правилом: більшу частину дотації отримує менш еластична сторона ринку.

Е < E - споживачі менш еластична сторона, вони отримують більшу частину дотації; Е > E - більшу частину отримують виробники; Е = E . Коефіцієнт Е обчислюємо на відрізку ее кривої D. Коефіцієнт E на відрізку еa кривої S. якщо уряд хоче щоб більше дотацій йшло виробникам, необхідно брати товар з низькою еластичністю пропозиції, якщо споживачам – то з низькою еластичністю попиту. Виплати з населенню (субсидії) та зміни у ринковій рівновазі.

В умовах ринкової економіки субсидії як правило отримують домогосподарства з низьким рівнем доходів.

Населення отримує талони і попит відповідно збільшився і пр.D переміститься до D . Відстань між кривими = вартісному виразу к-ті талонів.

Фактична ціна не змінилась, але кількість попиту збільшилась до Q . Тому ціна збільшилась до Р .

Р = Т + Р

Т – вартість талону

Різниця між Р і Р - це Т.

Р Р * Q - к-ть грошей, яка виплачується споживачам у вигляді талонів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 883 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2492 - | 2164 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.