Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Безробіття його причини та види




Особливе місце в системі функціонування сукупного працівника займає безробіття. Багато представників різних напрямків економічної думки вважають безробіття центральною проблемою сучасного суспільства. Безробіття – це нездатність використовувати всі наявні економічні ресурси на виробництво товарів та надання послуг; – це ситуація в економіці, за якої кваліфіковані працівники не можуть знайти певну роботу, яка б їх задовільнила фінансово. Безробітні – це особи які зареєстровані на біржі праці і активно шукають роботу. Незайняті – це особи які не зареєстровані на біржі праці. Приховане безробіття має місце тоді, коли кількість працівників не виробничих дільницях перевищує об’єктивно потрібну. Його наслідками є депрофесіоналізація, низька якість продукції, падіння дисципліни праці, зрівнялівка в оплаті праці. Серед поширених форм прихованого безробіття – вимушені виробничі простої з технологічних причин і простої, пов’язані з недобросовісним відношенням працівників до праці. Причини безробіття: класичний підхід – надто висока заробітна плата; кейнсіанський підхід – недостатній сукупний суспільний попит, безробіття є наслідком деформації та негнучкості ринку праці. Безробіття характеризується двома основними показниками: рівнем (РБ) і темпом зростання (ТБ).

Типи безробіття: добровільне – робітники не хочуть працювати за пропоновану з/п; фрикційне – пов’язане з постійним рухом населення з одного регіону в інший, зі зміною професії. Для нього характерний стан пошуку або чекання роботи в недалекому майбутньому; структурне – маємо тоді, коли попит і пропозиція на робочу силу не збігається. Це виникає в наслідок змін у структурі споживчого попиту, що змінює структуру загального попиту на робочу силу; циклічне безробіття – виникає внаслідок економічного спаду, який характеризується низьким попитом на робочу силу в більшості галузях та регіонах країни.

40. Суть інфляції, її причини та види. Наслідки інфляції. Інфляційна ситуація в Україні.

Інфляція це знецінення грошей внаслідок порушення законів грошового обігу і появи маси грошей, не забезпечених товарною масою. Не слід ототожнювати інфляцію з емісією грошей. Емісія є джерелом інфляції, коли вона призводить до переповнення каналів грошового обігу, появи надлишкових, а отже, знецінених грошей. Важливим проявом інфляції є зростання цін. Однак, інфляційний процес може відбуватися і без зростання цін. Наприклад, так звана непомітна інфляція відбувається внаслідок деформації структури виробництва, “вимивання” товарів дешевого асортименту чи зниження якості благ за умов незмінності цін. Класифікація інфляції: 1. За темпами інфляційного процесу: -природна (повзуча) 5-10%; -галопуюча 20-200%; -гіперінфляція 1-20% щоденно. 2. Інфляція попиту (основні чинники з боку покупців, споживачів) та інфляція пропозиції (домінуючі чинники лежать у сфері виробництва). 3. Внутрішня і зовнішня (імпортована ). 4. Збалансована і незбалансована, якщо розглядати рівновагу грошової і товарної маси. 5. Очікувана і неочікувана. 6. Регульована (низькі темпи) і нерегульована (високі темпи). Наслідки інфляції: -переповнення каналів грошового обігу паперовими грошима, що приводить до їх знецінення. -Підвищення цін на продукцію масового вжитку, що призводить до падіння купівельної спроможності національної грошової одиниці. -Знецінення грошових заощаджень населення. -Диференціалізація населення, перерозподіл національного доходу. -Підрив грошової, фінансово-кредитної, податкової системи. -Стимулювання спекуляції. -Затримка інвестиційного процесу. -Соціально-політичне напруження.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 550 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2268 - | 2040 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.