Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Справедливе ставлення до учасників і одержання інформованої згоди




7.2 Мовники і виробники програм зазвичай мають бути справедливими у взаєминах з потенційними учасниками програм, якщо тільки у виняткових випадках немає підстав поводитися інакше.

 

7.3 Якщо людина запрошена до участі у програмі (окрім тих випадків, коли питання, що розглядається, є тривіальним або якщо участь цієї людини незначна), зазвичай такій людині слід на певному етапі:

 

· повідомити про характер і мету програми, про що ця програма, чітко пояснити, чому цю людину запросили до участі, а також коли (якщо про це відомо) та де ця програма ймовірно транслюватиметься вперше;

 

· повідомити, якої участі очікують від цієї людини – наприклад, у прямому ефірі, у попередньому записі, інтерв’ю, обговорення, монтована чи не монтована програма тощо;

 

· поінформувати про теми запитань і, за можливості, про характер імовірної участі інших людей;

 

· повідомити про будь-які зміни у програмі у перебігу її створення, які можуть вплинути на початкову згоду цієї людини щодо участі, і можуть спричинитися до значної несправедливості;

 

· повідомити про характер контрактних прав і обов’язків цієї людини, а також виробника програми та мовника у зв’язку з її участю; та

 

· надати чітку інформацію (якщо цій людині запропоновано попередній перегляд програми) про те, чи зможе вона здійснити в ній які-небудь зміни.

 

Здійснення цих заходів має привести до того, що згода буде "інформованою згодою" (у цьому розділі і решті Кодексу – "згода").

 

Може виявитися справедливим приховування усієї або частини цієї інформації, якщо це обґрунтовано суспільним інтересом або іншими положеннями цього розділу Кодексу.

 

7.4 Якщо учаснику менше 16 років, згоду зазвичай одержують від кого-небудь з батьків чи опікуна або іншої особи віком 18 років та більше, яка замінює батьків. Зокрема, без такої згоди в осіб віком до 16 років не слід запитувати про їхні погляди щодо питань, котрі виходять за межі їхньої здатності дати належну відповідь.

 

7.5 Якщо особи віком понад 16 років не можуть дати згоду, то зазвичай таку згоду від їхнього імені має давати особа віком 18 років і більше, відповідальна за них. Зокрема, в осіб, котрі не можуть дати згоди, без такої згоди не слід запитувати про їхні погляди щодо питань, які виходять за межі їхньої здатності дати належну відповідь.

 

7.6 Під час монтажу програми всі учасники повинні мати справедливе представництво.

 

7.7 Гарантій, надані учасникам, наприклад, пов’язані зі змістом програми, конфіденційністю чи анонімністю, зазвичай слід дотримувати.

 

7.8 Мовники мають забезпечувати, щоб повторне використання матеріалу, тобто використання первісно знятого чи записаного матеріалу з однією метою, а потім використання у програмі з іншою метою, або використання в пізнішій іншій програмі не спричинялося до несправедливості. Це стосується як матеріалу, одержаного від інших організацій, так і матеріалу мовника.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 334 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2507 - | 2380 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.