Решта цього розділу застосовується лише під час фактичного проведення виборів чи референдуму, визначеного нижче.
Значення терміна "вибори":
У цьому розділі маються на увазі загальні парламентські вибори, довибори до парламенту, вибори місцевих органів управління, вибори в асамблеї Північної Ірландії і Лондона та вибори в Європейський парламент.
Значення терміна "референдум":
У цьому розділі термін „референдум” (щодо якого застосовується Закон про політичні партії, вибори і референдуми 2000 р.) включає референдуми Великобританії, національний та регіональний референдуми, але не поширюється на місцеві референдуми.
6.2 У період проведення виборів слід надавати належної ваги висвітленню головних партій. Мовники мають також розглянути забезпечення відповідного висвітлення інших партій і незалежних кандидатів з важливими поглядами і перспективами.
Значення терміна "головна партія":
Наразі у Великобританії головними партіями є Консервативна партія, Лейбористська партія та ліберальні демократи. Окрім того, головними партіями в Шотландії та Уельсі відповідно є Шотландська національна партія і "Плайд Камрі". Головними партіями у Північній Ірландії є Демократична юніоністська партія, "Шин Фейн", Соціал-демократична і лейбористська партія, а також Юніоністська партія Ольстеру.
Значення терміна "період проведення виборів":
Для загальних парламентських виборів цей період починається з оголошення про розпуск парламенту. Для довиборів до парламенту – з видання королівського наказу або з більш ранньої дати, котра оголошується у виданні "Лондонська газета". Для виборів у шотландський парламент цей період починається з розпуску шотландського парламенту або, у разі довиборів, від дати появи вакансії. Для Національної асамблеї Уельсу, асамблеї Північної Ірландії, Лондонської асамблеї і виборів до органів місцевого самоврядування це – остання дата для публікації оголошення про вибори, тобто за 25 днів до виборів. В усіх випадках цей період закінчується завершенням голосування.
Значення терміна "кандидат":
"Кандидат" має значення, наведене в розділі 93 Закону про народне представництво 1983 р. (з наступними доповненнями та змінами), і означає кандидата, висунутого для участі у виборах, або внесеного до списку кандидатів, який подається у зв’язку з цим.
6.3 Під час висвітлення періоду референдуму слід надавати належну вагу визначеним організаціям. Мовники повинні також розглядати питання відповідного висвітлення інших допущених учасників, які мають важливі погляди і перспективи.
Значення термінів "визначена організація" та "допущені учасники":
Визначені організації і допущені учасники – це ті, хто визначений Виборчою комісією.
Значення терміна "період референдуму":
Для референдумів можуть застосовуватися різні періоди. Референдум, що проводиться згідно з Законом Північної Ірландії 1998 р. (з наступними доповненнями і змінами), починається з моменту подання проекту Указу в парламент для затвердження кожною палатою. У тому разі, якщо референдум проводиться відповідно до інших законів, час початку періоду референдуму наводиться в окремих законах. У разі затвердження парламентом Указу ця дата наводиться в Указі. В усіх випадках цей період закінчується завершенням голосування.
6.4 Обговорення та аналіз питань, пов’язаних з виборами і референдумом, мають завершуватися до моменту початку голосування. (Це стосується часу відкриття виборчих дільниць. Дане правило не застосовується до голосування, яке повністю проводиться поштою).
6.5 Мовники не можуть оприлюднювати результати будь-якого опитування громадської думки в день виборів до завершення проведення референдуму чи голосування. (Для виборів у Європейський парламент це правило чинне до часу завершення голосування в усій Європі).
6.6 Кандидати на виборах у Великобританії і представники допущених учасників референдумів у Великобританії не повинні діяти як ведучі випусків новин, інтерв’юери чи ведучі будь-якої програми упродовж періоду виборів.
6.7 Виступи кандидатів (на виборах у Великобританії) чи представників (допущених учасників референдумів у Великобританії) у неполітичних програмах, котрі були заплановані чи внесені в розклад до періоду виборів чи референдуму, можуть бути продовжені, але упродовж цього періоду не повинні організовуватися і транслюватися жодні нові виступи.