У наших повідомленнях про злочини ми маємо на меті забезпечити, щоб наше інформаційне наповнення мало чітке редакційне обґрунтування. Ми особливо пильні щодо таких питань:
Справи зі злочинцями. Будь-яку пропозицію про інтерв’ю з активним або розшукуваним у Великобританії злочинцем слід погоджувати з розпорядчим редактором з редакційної політики.
Контакти з ув’язненими, що втекли з-під варти, або людьми, яких розшукує поліція у Великобританії. За певних обставин це може становити кримінальний злочин. Будь-яку пропозицію про контакт чи інтерв’ю з такими людьми слід погоджувати з розпорядчим редактором з редакційної політики і відділом юридичних консультацій з програм.
Інтерв’ю з активними або засудженими злочинцями не повинні:
· надавати привабливості злочинним діям.
· розкривати надто багато про злочин, який можна скопіювати.
· втішатися з провалу судового процесу.
Спостереження за незаконною діяльністю. При розслідуванні злочинної діяльності ми можемо, в рідкісних випадках, забажати здійснити запис конкретного злочину. У тих випадках, коли це може викликати запитання про наші стосунки зі злочинцем або пов’язане зі спостереженням за серйозною злочинною діяльністю, такі питання слід погоджувати з чільним редакційним співробітником чи (для незалежних продюсерів) редактором-замовником, а також з розпорядчим редактором з редакційної політики та відділом юридичних консультацій з програм. Схвалення присутності при серйозній злочинній діяльності або її записування надається лише за наявності чіткого суспільного інтересу, але навіть у цьому разі нам слід уникати:
· потурання, сприяння чи співучасті у злочинній поведінці.
· заохочення чи провокування поведінки, яка інакше не мала б місця.
· будь-якого скеровування таких дій.
Будь-яка особа, яка зізнається у незаконній дії або вчиняє таку дію, може після передачі зазнати судового переслідування. Наші робочі нотатки, щоденники, електронна пошта та інші документи, а також не трансльовані епізоди можуть бути отримані поліцією за рішенням суду. Цей матеріал може також знадобитися для оголошення як докази в суді, арбітражі або під час слідства. Див. Розділ 3 "Точність – Ведення нотаток і анонімні джерела" та Розділ 7 "Злочини – Розслідування".
Демонстрація незаконної діяльності. Зазвичай ми не повинні демонструвати чи описувати злочинні методи, наприклад, як завести машину без ключа запалювання, якщо для цього немає редакційного обґрунтування. Навіть у такому разі важливо уникати показу надто великої кількості подробиць або методів, з допомогою яких така діяльність може стати ефективнішою. Такі види злочинної діяльності, як вживання наркотиків чи викрадення автомобілів, не повинні зображуватися безпроблемними чи привабливими.
Запис незаконної діяльності з тваринами. У Великобританії бій биків, собачі та півнячі бої є незаконними. Трансляція таких сцен може бути обґрунтована в рідкісних випадках незалежно від того, записані вони у Великобританії чи за кордоном, і будь-яку відповідну пропозицію слід погоджувати з чільним редакційним співробітником або (для незалежних продюсерів) редактором-замовником. Проте є випадки, коли, з огляду на суспільний інтерес, ми можемо мати підстави для запису завдання шкоди тваринам третіми особами з метою збирання доказів або для ілюстрації протизаконної, жорстокої, антигромадської чи суперечливої поведінки. Будь-яку таку пропозицію слід погоджувати з чільним редакційним співробітником або (для незалежних продюсерів) редактором-замовником.
Справи з особами до вісімнадцяти років, які є свідками, жертвами чи обвинувачуваними при повідомленні про розслідування можливого кримінального злочину у Великобританії. Нам слід дуже уважно ставитися до ухвалення рішення про розкриття їхніх прізвищ, адрес, назв шкіл чи інших навчальних закладів, місць роботи або будь-якого нерухомого чи рухомого зображення цих осіб. Для трансляції такого матеріалу, пов’язаного з особою будь-кого до 18 років, яка є потенційним відповідачем, також необхідні суспільний інтерес або чітке редакційне обґрунтування. Якщо за цим іде кримінальний процес, існують юридичні обмеження, що стосуються оприлюднення інформації, що вказує на особу будь-кого до 18 років, яка є свідком або обвинувачуваним. Юридична позиція до і після висунення звинувачення різна. Для одержання додаткової інформації слід звертатися до відділу юридичних консультацій з програм.
Інтерв’ювання свідків чи потенційних свідків. Ми повинні сумлінно ставитися до інтерв’ювання свідків як у Великобританії, так і за кордоном, і забезпечувати невтручання в судовий процес. При проведенні інтерв’ю для випусків новин з людьми, які нещодавно були свідками злочину, ми повинні усвідомлювати можливість прояву неповаги до суду.
Зазвичай у свідків не слід брати інтерв’ю стосовно їхніх свідчень під час судового розслідування і до оголошення вироку. Будь-яку пропозицію стосовно таких інтерв’ю слід погоджувати з чільним редакційним співробітником або (для незалежних продюсерів) редактором-замовником, відділом юридичних консультацій та групою з редакційної політики. Іноді свідки скаржаться на те, що вони одержували інструкції від журналістів. Щоб захистити себе від будь-якого несправедливого звинувачення і з відома особи, яку інтерв’юють, ми повинні записати і зберігати всі інтерв’ю, включаючи паузи, затримки, підказки, повторювання запитань, або перезняті кадри.
Визначення жертв, свідків і джерел. Можуть мати місце юридичні причини, за якими забороняється повідомляти про особистість одного чи більше учасників у судовому процесі. Повідомлення про те, що саме суддя заборонив повідомляти, або таке встановлене законом обмеження, як нерозголошення особистості жертви статевого злочину, являтиме собою неповагу до суду. У разі необхідності захисту особистості жертв злочинів і свідків дотримання анонімності означає відсутність прізвища, адреси, фотографій або будь-яких інших ознак, що ведуть до визначення особистості. Нам слід стежити також за тим, щоб не дозволити опосередковано визначити людину засобом, знаним як „мозаїчна картинка”. Таке відбувається, коли окремі повідомлення, які можуть з’явитися в різних засобах масової інформації, містять різні деталі судової справи і, зібрані докупи, вказують на конкретну особу. Найбільший ризик з’являється при повідомленні про статеві злочини у родині. Ми не повинні використовувати слово "інцест", якщо конкретну людину можна буде визначити як жертву. Інцест слід описувати як "серйозний статевий злочин". Див. Розділ 16 "Законодавство – Порушення норм права".
Коли ми повідомляємо про злочини, зокрема про злочини, здійснені в минулому, деякі з дійових осіб – злочинці, підозрювані, свідки, родичі чи жертви – уже, можливо, змінили свої прізвища чи адреси, щоб почати нове життя. Необхідно ретельно з’ясувати, наскільки конкретно ми визначаємо їх або їхнє місцезнаходження. Див. Розділ 3 "Точність – Анонімність".
Вплив, який наші повідомлення про злочини можуть справляти на аудиторію. Ми повідомляємо поточні новини про злочини, але ми також вивчаємо, реконструюємо або інсценуємо минулі події – це може завдати страждань жертвам та/або їхнім родичам. Такий вплив можна звести до мінімуму, якщо ми заздалегідь повідомимо їх про наші плани. Ми повинні, мірою практичності, зв’язуватися з жертвами, що залишилися живими, і/або з родичами померлих. Якщо ми зв’язуємося з людьми через посередника, скажімо, через поліцію або соціальні служби, ми перебираємо на себе відповідальність за перевірку того, щоб жертва та/або її родичі були повідомлені і мали усі необхідні деталі, щоб дозволять їм зв’язатися з нами.
Увага до родичів злочинців. Повідомлення фактів про злочинців можуть включати деталі їхніх родинних обставин; проте ми повинні уникати того, щоб завдавати невиправданих страждань їхнім родичам. Окрім того, ми не повинні створювати враження про провину за асоціацією без доказів.
Політична діяльність і злочини. У різних країнах різні визначення злочину. Наприклад, у деяких країнах політичні дисиденти та активісти визначаються як злочинці; проте інтерв’ю з ними можуть мати для нас важливе значення, щоби дати змогу представити повне розуміння подій. Однак стосовно людей, якими рухає особиста вигода від їхньої злочинної діяльності, ми повинні керуватися тими ж принципами, що й у Великобританії. Щодо пропозицій стосовно інтерв’ю з людьми, які застосовують або заохочують застосування насилля, див. Розділ 11 "Війна, терор і надзвичайні ситуації".