Комплексне задоволення потреб дітей-інвалідів у вихованні, навчанні, спілкуванні з ровесниками, лікування є метою роботи Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Одним із важливих завдань Центру є формування життєвого досвіду осіб з обмеженими психофізичними можливостями, задоволення їхніх особливих потреб у соціальних взаємовідносинах і спілкуванні. Провідним компонентом соціальної роботи з такими дітьми є формування індивідуальності, соціалізація з урахуванням потенційних можливостей і потреб кожної дитини.
Побудова взаємозв’язків дітей-інвалідів із середовищем, розвиток збережених психофізичних здібностей здійснюється шляхом розширення сфери спілкування, організації дозвілля, творчої та ігрової діяльності, допомоги у самообслуговуванні та пересуванні, забезпечення ліками та продуктами харчування, організації оздоровлення. З цією метою впроваджуються такі форми роботи, як клуби спілкування, творчі лабораторії, недільні школи, реабілітаційні центри, ігротеки, виїзні консультації у школи-інтернати, конкурси та фестивалі художньої творчості, виставки творчості, свята до знаменних дат.
Вагома увага в діяльності Центру приділяється організації системи регулярної допомоги батькам у вихованні, догляді й нагляді за дитиною, психологічної, духовної підтримки; проведенню просвітницької роботи, організації міжособистісних стосунків, нормального ритму життя, що сприяє збереженню цілісності сім’ї. Працівники Центру надають консультаційну допомогу, проводять психологічні тренінги, організовують гуманітарну допомогу сім’ї. Компетентною є допомога Центру дітям-інвалідам та їх сім’ям з найбільш типових питань: взаємовідносини дітей з батьками; взаємовідносини дітей-інвалідів з однолітками; організація змістовного дозвілля; розвиток творчих здібностей; пропаганда здорового способу життя; оформлення інвалідності; переоформлення документів тощо.
Найбільш масштабним заходом, який проводить Чернівецький обласний центр соціальних служб для молоді, є фестиваль „Сузір’я надії”, учасники якого, в основному, діти-інваліди з порушеннями зору, мовлення, вродженими вадами серця, із зовнішніми фізичними вадами (з вивихами, укороченими кінцівками тощо) ДЦП, уповільненим розвитком, інваліди І та ІІ груп та інші віком від 5 до 28 років.
Мета фестивалю: виявлення та підтримка творчої молоді з числа інвалідів, для яких творчість виступає засобом спілкування, фактором соціальної реабілітації; привернення уваги державних органів, місцевої влади, громадськості міста й області до проблеми дитячої та молодіжної інвалідності, залучення громадських структур; активізація спільної діяльності організаторів заходів з соціальної реабілітації молодих інвалідів, впровадження нових технологій роботи з молоддю даної категорії.
Обласний фестиваль творчості дітей, підлітків і молодих інвалідів „Сузір’я надії” передбачає проведення низки різноманітних заходів культурно-видовищного плану (конкурси, огляди дитячих колективів, концерти, виставки).