Тематика магістерської роботи (МР)повинна бути актуальною, відповідати вимогам кваліфікаційної характеристики магістра по спеціальності, відповідати сучасному стану та перспективам розвитку науки і техніки, враховувати реальні запити виробництва.
Магістерські роботипо темі мають бути продовженням, розширенням та поглибленням курсових проектів та курсових робіт, що виконувалися студентами впродовж всього періоду навчання.
Теми магістерських робіт мають бути індивідуальними та узгодженими з інтересами та здібностями студентів без знижки загальних вимог до якості виконуваної роботи. Студентам надається право вибору теми роботи за умови доцільності розробки об’єкту, що пропонується до дослідження.
Студентам надається право вибору теми проекту за умови доцільності розробки об’єкту, що запропоновується.
Об’єктом магістерської роботи мусить бути обраний достатньо складний електричний апарат (високовольтний трансформатор струму або напруги, серія низьковольтних апаратів, комплектний розподільчий пристрій, перемикаючий пристрій силового трансформатора, напівпровідниковий перетворювач та інші).
При виборі тем магістерських робіт не допускаються повні повторення заводських розробок та зразків, а також повторення тематики з року в рік. Теми магістерських робіт визначаються кафедрою. Приклади тематики наведені у додатках А.
Тематика магістерських робіт визначається за результатами виробничої практики, наукового стажування, тематики наукових досліджень студента та кафедри. Студент може виконувати наукову роботу на актуальну тему, пов'язану із виробництвом.
Напередодні виходу студентів-магістрів до магістерського стажування відповідно до графіка навчального процесу, за поданням кафедри, наказом ректора по університету призначаються керівники магістерських робіт із числа найбільш кваліфікованих викладачів та наукових співробітників кафедри, а також висококваліфікованих спеціалістів підприємств та наукових закладів, які мають науковий ступінь в галузі електроапаратобудування.
Назва теми МР має бути сформульована в усіх документах без спотворення (в наказі по університету, завданні студенту, на титульній сторінці і т.і.).
Основними темами магістерської роботи, як зазначено вище, мають бути теми, що відображають передові конструкторсько-технологічні рішення, новітні розробки в галузі матеріаловиробництва, комп'ютеризованої технологічної автоматизації, обчислювальної техніки, теорії автоматичного керування, сучасних електронних і електричних апаратів і спеціальних електричних машин і т.і.
Керівник МР розробляє завдання у відповідності до теми роботи. Завдання обов’язково має:
- розкривати тему, містити елементи новизни і прогресу, забезпечити умови для творчого характеру роботи над роботою;
- містити перелік питань, що необхідно розробити, графічних матеріалів з точною вказівкою обов’язкових креслень;
- по обсягу роботи відповідати часу, відведеному для виконання окремих розділів.
Завдання на МР, затверджене завідувачем кафедри, видається керівниками робіт дипломникам не пізніше ніж за тиждень перед початком стажування на організаційних зборах студентів дипломників. Форма завдання затверджена Міністерством освіти та науки України (додаток Б).
З метою підвищення практичної цінності магістерських робіт рекомендується розробка комплексних міжкафедральних, міжфакультетних, міжвузовських магістерських робіт групами дипломників (2 – 5 особи) під єдиним для кожної групи загальним керівництвом. При цьому в завданні до магістерської роботи має бути чітко вказано, який із розділів проекту розробляє кожний дипломник, а магістерська робота кожного студента має бути представленою в такому вигляді, щоб було зрозуміло рішення теми в цілому.