Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Функціональні обов'язки та права працівників бухгалтерії




Головний бухгалтер (завдання і обов’язки):

2.1.1.1. Забезпечує ведення бухгалтерського обліку, дотримуючись єдиних методологічних засад, встановлених Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", з урахуванням особливостей діяльності підприємства і технології оброблення облікових даних.

2.1.1.2. Організує роботу бухгалтерської служби, контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій.

2.1.1.3. Вимагає від підрозділів, служб та працівників забезпечення неухильного дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.

2.1.1.4. Вживає всіх необхідних заходів для запобігання несанкціонованому та непомітному виправленню записів у первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку та збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну.

2.1.1.5. Забезпечує складання на основі даних бухгалтерського обліку фінансової звітності підприємства, підписання її та подання в установлені строки користувачам.

2.1.1.6. Здійснює заходи щодо надання повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух коштів підприємства.

2.1.1.7. Бере участь у підготовці та поданні інших видів періодичної звітності, які передбачають підпис головного бухгалтера, до органів вищого рівня у відповідності з нормативними актами, затвердженими формами та інструкціями.

2.1.1.8. За погодженням з власником (керівником) підприємства забезпечує перерахування податків та зборів, передбачених законодавством, проводить розрахунки з іншими кредиторами відповідно до договірних зобов'язань.

2.1.1.9. Здійснює контроль за веденням касових операцій, раціональним та ефективним використанням матеріальних, трудових та фінансових ресурсів.

2.1.1.10. Бере участь у проведенні інвентаризаційної роботи на підприємстві, оформленні матеріалів, пов'язаних з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства.

2.1.1.11. Керує працівниками бухгалтерського обліку підприємства та розподіляє між ними посадові завдання та обов'язки.

2.1.1.12. Подає методичні вказівки з ведення бухгалтерського обліку працівникам структурних підрозділів підприємства, які здійснюють первинний облік ТМЦ та інших цінностей.

2.1.1.13. Знайомить працівників бухгалтерії та працівників інших структурних підрозділів підприємства з нормативно-методичними матеріалами, які стосуються їх діяльності, а також із змінами в чинному законодавстві.

2.1.1.14. Підготовляє проекти договорів та угод відповідно до напрямку

діяльності підрозділу.

2.1.1.15. Систематично інформує директора підприємства про зміни у

законодавчих актах, що можуть вплинути на результати господарської діяльності.

 

2. 1.2. Головний бухгалтер має право:

2.1.2.1. Вимагати від керівників усіх структурних підрозділів, а також інших працівників підприємства – неухильно дотримуватися порядку оформлення і подання первинних документів і встановлених форм звітності.

2.1.2.2. Вимагати від усіх структурних підрозділів, в тому числі від директора підприємства – вживати заходів щодо збереження майна й активів підприємства, включаючи поліпшення утримання складського господарства, належну організацію приймання, зберігання і відпуску ТМЦ.

2.1.2.3. Забезпечувати належну організацію бухгалтерського обліку і контролю, перегляд норм витрачання сировини і матеріалів, нормативів трудових витрат.

2.1.2.4. Розривати раніше укладені договори або відмовлятися від їх продовження з постачальниками і підрядниками, покупцями і замовниками, якщо виконання таких договорів може спричинити збитки, завдати іншої шкоди діяльності підприємства (наприклад: загрожує несвоєчасним проведенням розрахунків, неподанням актів виконаних робіт або податкових накладних, завищенням ціни або збільшенням виробничих втрат).

2.1.2.5. Подавати керівнику підприємства списки осіб, які можуть притягатися до матеріальної і/або дисциплінарної відповідальності, за порушення установленого порядку обліку, зберігання і втрати, нестачі або спричинило розкрадання активів підприємства.

2.1.2.6. Подавати пропозиції директору підприємства щодо:

2.1.2.6.1. Визначення облікової політики підприємства, її зміни, вибору форми бухгалтерського обліку з урахуванням діяльності підприємства і технології оброблення облікових даних.

2.1.2.6.2. Розроблення системи і форм внутрішньогосподарського обліку і

правил документообороту, додаткової системи рахунків і регістрів аналітичного обліку, звітності і контролю господарських операцій.

2.1.2.6.3. Покращення системи інформаційного забезпечення управління та шляхів проходження обробленої інформації до виконавців.

2.1.3. Бухгалтер (завдання та обов’язки):

2.1.3.1. Самостійно або під керівництвом (наглядом) бухгалтера (з дипломом спеціаліста) веде фінансові, матеріальні, виробничі, господарські розрахунки та баланси, використовуючи для цього інструментальні та комп'ютеризовані обчислювальні засоби та системи.

2.1.3.2. Обліковує кошти, фонди, продукцію, товари, матеріали, реєструє затрати на виробництво продукції чи надання послуг.

2.1.3.3. Узгоджує рахунки та одиниці обліку, готує початкові та пробні варіанти розрахунків балансу, вносить записи в бухгалтерські книги про виробничі, управлінські, організаційні, господарські та інші затрати на планові і поточні цілі.

2.1.3.4. Подає до розгляду і схвалення проекти записів у розрахунковій документації.

2.1.3.5. Калькулює і готує дані та форми документів для розрахунків з банками.

2.1.3.6. Веде інвентарні списки, довіреності, накладні, переліки зобов'язань, цінних паперів тощо.

2.1.3.7. Оформлює платежі за матеріальні, комунальні та інші послуги.

2.1.3.8. Співпрацює з митними, податковими, казначейськими органами, торговельними, посередницькими організаціями та іншими клієнтами.

2.1.3.9. Нараховує заробітну плату, переказує кошти за виконані роботи, веде інші розрахунки з працівниками, громадянами та юридичними особами за встановленими нормами відповідно до чинного господарського законодавства.

2.1.3.10. Виконує окремі службові доручення свого безпосереднього керівника.

2.1.4. Бухгалтер має право:

2.1.4.1.Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.

2.1.4.2. Вносити на розгляд головного бухгалтера пропозиції по вдосконаленню роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.

2.1.4.3. В межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі виявлені недоліки в діяльності підприємства та вносити пропозиції щодо їх усунення.

2.1.4.4. Вимагати та отримувати особисто або за дорученням головного бухгалтера у керівників структурних підрозділів та фахівців інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов'язків.

2.1.4.5. Залучати фахівців усіх структурних підрозділів до виконання покладених на нього завдань.

2.1.4.6. Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків.

 

2.1.5. Бухгалтер-касир (завдання та обов’язки):

2.1.5.1. Здійснює операції по прийому, обліку, видачі та зберігання грошових коштів і цінних паперів з обов'язковим дотриманням правил, що забезпечують їх збереження.

2.1.5.2. Отримує за оформленими відповідно до встановленого порядку

документам грошові кошти або оформлює їх для отримання безготівковим шляхом в установах банку для виплати робітникам і службовцям заробітної плати, премій, оплати відряджень і інших витрат.

2.1.5.3. Веде на основі прибуткових і витратних документів касову книгу, звіряє фактичну наявність грошових сум і цінних паперів з книжковим залишком.

2.1.5.4. Складає опис старих купюр, а також відповідні документи для їх передачі до установ банку з метою заміни на нові.

2.1.5.5. Складає касову звітність.

2.1.5.6. Здійснює готівкові розрахунки в установленому порядку з організаціями та фізичними особами при оплаті робіт і послуг підприємства.

2.1.6. Бухгалтер-касир має право:

 

2.1.6.1. Знайомитися з проектами рішень керівництва підприємства стосовнойого діяльності.

2.1.6.2. Вносити на розгляд керівництва пропозиції щодо покращення роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.

2.1.6.3. В межах своєї компетенції повідомляти керівництву про всі недоліки, виявлені в процесі його діяльності, та вносити пропозиції щодо їх усунення.

2.1.6.4. Вимагати від керівництва сприяння у виконанні ним посадових

обов'язків.

2.1.6.5. Отримувати інформацію, необхідну для виконання своїх посадових обов'язків.

2.1.6.6. Самостійно приймати рішення в межах своєї компетенції.

2.1.6.7. Брати участь у нарадах, на яких розглядаються питання, що стосуються його компетенції.

2.1.6.8. Підвищувати свою професійну кваліфікацію на курсах удосконалення у встановленому порядку.

Бухгалтерія співпрацює зі всіма структурними підрозділами та службами підприємства відносно нарахування заробітної плати, обліку дорогоцінних металів та інших ТМЦ, обліку фінансових коштів та активів підприємства.

Бухгалтерія підприємства спільно з іншими відділами підприємства складає фінансовий план підприємства, баланс підприємства, накази і розпорядження, договори та угоди відповідно до напрямку діяльності підрозділу.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 801 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2364 - | 2086 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.