Відпрацювати практично на трьох робочих місцях за допомогою операційних карток:
- №1- агрегат АКД-1М;
- №2 – бак БОМ-2;
- №3 – прилад ПКВ-2М; тканина ТТ, полу чохли БМП та БТР, мішечки з силікагелем, прилад для зважування мішечків з силікагелем.
Будова та принцип роботи установки УСС-1.
Призначена для відновлення волого поглинаючих властивостей силікагелю методом примусової продувки гарячого повітря через вологий силікагель.
Вона складається з (рис.1):
- сушильної камери 1;
- нагрівача повітря 7;
- труби 2, що з’єднує і по якій повітря з нагнітача потрапляє до сушильної камери.
Технічна характеристика: маса силікагелю – 210-220 кг; робоча температура нагріву повітря 210-250о С; час сушення силікагелю до 28% вологості 5 годин. Силікагель рахується висушеним, якщо полірована пластина, яка вводиться в потік повітря на виході з камери, не запотіває.
Рис.1. Агрегат УСС-1.
Заключна частина
Товариші студенти! Підготовка та постановка ОВТ до зберігання являє собою складний комплекс організаційних і технічних заходів, що характеризуються великою їх кількістю і трудомісткістю виконання.
Висока збереженість машин протягом тривалого часу може бути досягнута вибором прогресивних методів консервації і способів герметизації об'єктів, чіткою організацією робіт, повнотою і якістю їхнього виконання, високим рівнем навчання всіх категорій військовослужбовців і особливо офіцерського складу.
Для успішного виконання всіх заходів, що знайшли відображення на даному занятті, необхідно, щоб Ви, як майбутні офіцери, мали високі теоретичні знання щодо розглянутих питань і достатні уміння з виконання необхідних робіт. Усе це можливо, якщо глибоко вникнути в досліджувані питання як по ходу даної теми, так і при проходженні всього предмета "Озброєння і військова техніка”.
Відмітити стан військової дисциплін на занятті, якість виконання завдань та заходів безпеки. Оголосити результати контролю.
Наступне заняття лекція Т 18/5. Підсумкове заняття. Лекційна аудиторія.
Робоче місце №1.
18 / 4.
Операційна картка № 1.
Агрегат АКД-2М для консервації двигунів В-46, 5ТДФ, УТД-20.
Складається з: корпуса; автомата з пультом управління; бака для масла; насоса МЗН-2, що закачує масло; ЗІП. АКД виконаний в переносному варіанті з електроприводом та програмним пристроєм. Робоча напруга від бортовій сіті машини 24 В. Температура масла в баці агрегату повинна бути не нижчі 70 С.
Порядок консервації двигунів:
1. Прогріти двигун згідно правил;
2. Розмістити агрегат поряд машини та підключити електричні кабелі АКД-2М (“Я” стартера; “+” та “маса”);
3. Роздавальний шланг агрегату з’єднати з центральним штуцером розподілювача повітря;
4. Залити 10-12 л. масла в бак АКД, що збезводнене та нагріто до 80-900 С;
5. Поставити вмикачі “АВТОМАТ” і “СТАРТЕР” в положення “Включено”, а вмикач “КОНСЕРВАЦІЯ” в положення “ДВИГУН”. Потім натиснути кнопку “ПУСК АВТОМАТА”(кнопку утримувати 2-3 с до першого клацання в автоматі. При цьому на панелі загоряється біла лампа, яка горить на протязі всій роботи автомата. Через 2-3с після натиснення на кнопку “ПУСК АВТОМАТА” вмикається стартер-загорається червона лампа. Стартер прокручує колінчастий вал двигуна. Через 0,5 с після початку роботи стартера автомат вмикає МЗН-2 агрегату - загоряється зелена лампа і починається подача масла в циліндри двигуна. Після закінчення 4 с виключається МЗН-2 – гасне зелена лампа і припиняється подача масла в циліндри, а через 0,5с вимикається стартер - гасне червона лампа і завершується перша заливка масла в циліндри двигуна. Через 15-18 с знову вмикається стартер, потім МЗН у тій ж послідовності та повторно заливається масло. Після чого знову через 15-18 с вмикаються стартер і МЗН та виконується третя заливка масла у циліндри двигуна. У четвертий раз після паузи 15-18 с вмикається тільки стартер на 5 с - загоряється червона лампа і прокручується вал двигуна без подачі масла. Потім агрегат автоматична вимикається – гасне біла лампа і завершується перший цикл промивки циліндрів. Для двигунів 5ТДФ і УТД-20 він є останнім);
6. Для двигунів типу В-46 через 3 хв. знову натиснути кнопку “ПУСК АВТОМАТА”.
Після зупинці роботи автомата треба перевірити кількість масла, що закачано в циліндри. Вона контролюється завдяки масло вимірювальному рівню, що встановлений на лицевій стінки агрегату. Якщо в циліндри залито менш 2/3 вказаного в Керівництві по зберіганню кількості масла, то треба провести ще один цикл промивки.
Рис. 2. Агрегат АКД-1М
1- пробка заливної горловини; 2 – клапан перепускний; 3 – пульт управління; 4 – масло вимірювальний рівень; 5; 6; 7 – кабелі з бирками, відповідно, “Я” стартера, “+” і “маса”; 8 – ЗІП агрегату; 9 поршневий насос; 10; 11; 12 – шланги, відповідно, всмоктувальний, зливний та роздавальний; 13 – реле струмообмежувач.
Робоче місце № 2. Т 18 / 4.
пераційна картка № 2.
Бак збезводнення масла БОМ-2.
Призначений для збезводнення і підігріву масла перед його заливкою в циліндри двигуна. Він виконаний в термоізоляційному варіанті.
Його загальна будова: корпус; три нагрівальні елементи; пристрій для перемішування масла; крани для злива відстою та збезводненого масла.
Технічна характеристика. Споживана потужність нагрівачів 6 кВт, час нагріву 50 хв., ємність 50 л.
Порядок роботи.
Для збезводнення необхідно залити 50 л. масла і закрити кришку, оставляючи щілину 2-3 см. Потім підключити бак до електромережі згідно електросхеми і підігріти масло до температури 125 С, систематично перемішуючи його за допомогою мішалки (через кожні 10-12 хв.). Масло, що зневоднене, злити в чисту тару, попередньо злив 200 г відстою.
Масло рахується збезводненим, коли припиняється створення піни.
Рис. 3. Бак для збезводнення масла БОМ-2М.
1- електричний нагрівник; 2 – коробка; 5 – табличка з електросхемою нагрівників; 7- вісь мішалки; 9 – ручка; 10- кришка; 14 – термометр; 15- корпус; 19 – кран; 22- піддон з коробкою злива масла.
Робоче місце № 3. Т 18/4.
пераційна картка № 3.
Прилад ПКВ-2М; тканина ТТ; полу чохли БМП та БТР; мішечки з силікагелем; прилад для зважування контрольного мішечка з силікагелем.
Прилад ПКВ-2М.
Призначення: для вимірювання вологості силікагелю. Напівпровідниковий вимірювач ємності. Загальна будова: прибор 1; датчик 2; струмопровідний дріт 3.
Рис. 4. Прибор ПВК-2М
1- прибор; 2 – ємкісний датчик; 3 – струмопровідний дріт.
Перед вимірюванням вологості повітря виконують калібрування приладу, а потім, підключивши його до струмопровідного дроту, вмикають прилад натисненням кнопки “ПИТ”.
Використовуючи додатковий графік, який розташований на кришці корпуса приладу, визначають вологість силікагелю.
Силікагель – тверде склоподібна аморфна речовина, що складається з 99% з кремнезему (SiO2), яка одержана шляхом обробки рідкого скла соляною або сірчаною кислотою.