Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок створення в підрозділі системи індивідуально-виховної роботи




ЖИТОМИРСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ

ІМЕНІ С. П. КОРОЛЬОВА

 

 

Кафедра Загальновійськових дисциплін

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

Кандидат військових наук доцент

В.І. Болотніков

 

“____” _____________ 2014 року

 

 

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

 

Для проведення групового заняття № 1

з навчальної дисципліни

 

МЕТОДИКА ВИХОВНОЇ РОБОТИ

 

Тема № 1. Виховна робота в Збройних Силах України

 

Заняття № 2. Робота командира з організації в підрозділі індивідуально-виховної роботи з підлеглими

 

Обговорена та ухвалена на засіданні кафедри № 43

Протокол № 1

«3» вересня 2014 р.

 

 

ЖИТОМИР


Мета заняття:

1. Поглибити знання студентів – майбутніх офіцерів запасу з організації та проведення індивідуально-виховної роботи з підлеглими, отримання ними методів виховної роботи

2. Виховувати дисциплінованість та відповідальність

 

Час проведення: 4 навчальні години

Місце проведення: згідно з розкладом занять

Навчально-методичне забезпечення

1. Проектор, слайд – фільм

Навчальна література:

1. Довідник молодого офіцера. ЖВІНАУ: 2009 р.

 

І. НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ЧАСУ

№ з/п Навчальні питання Час (хв)
ІІ Вступна частина Прийняття доповіді чергового навчальної групи. Перевірка наявності курсантів і їх готовності до заняття. Оголошення теми, рекомендованої літератури, навчальних питань заняття та порядку їх відпрацювання. Проведення контрольного опитування.  
ІІІ Основна частина 1. Порядок створення в підрозділі системи індивідуально-виховної роботи 2.Особливості технології нерепресівного спілкування командира з підлеглими 3. Технологія індивідуальної бесіди з підлеглими 4.Особливості профілактичної бесіди з військовослужбовцями, схильними до порушення військової дисципліни        
ІІІІ Заключна частина Підведення підсумків заняття. Відповіді на запитання. Оголошення оцінок. Надання завдання на самостійну роботу.  

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

1. Завдання навчальній групі на підготовку до семінарського заняття викладач видається на лекції № 2. На передодні заняття викладач дає вказівки командирові групи на одержання необхідної літератури. До заняття студенти повинні вивчити документи щодо змісту, завдань, принципів виховної роботи в підрозділах.

2. У вступній частині викладач приймає доповідь чергового по навчальній групі, перевіряє наявність студентів та готовність їх до заняття, вказує на важливість даного заняття, його з¢язок з попередніми заняттями дисципліни.

4. При розкритті навчальних питань викладач активізує групу щодо участі студентів в обговоренні матеріалу, звертає увагу на найбільш складні та проблемні питання, ефективність самостійної роботи.

При появі у окремих студентів питань викладач в індивідуальному порядку відповідає на них, на загальне питання викладач відповідає всій групі.

В кінці відпрацювання кожного питання викладач здійснює контроль засвоєння навчального матеріалу шляхом постановки контрольних запитань.

5. В кінці проведення навчального заняття викладач, враховуючи індивідуальні здібності курсантів, рекомендує найбільш підготовленим студентам вивчення додаткового матеріалу по темі заняття.

6. В заключній частині заняття викладач дає загальний розбір заняття, визначає стан відпрацювання навчальних питань, відповідає на запитання, видає завдання на самостійну підготовку.

МАТЕРІАЛИ КЕРІВНИКА ЗАНЯТТЯ

Порядок створення в підрозділі системи індивідуально-виховної роботи

Система та порядок індивідуально-виховної роботи в частині встановлюється наказом командира частини з урахуванням специфіки штатної структури та особливості виконуваних завдань, в якому необхідно:

а) визначити, хто і з ким індивідуально працює, періодичність та форми цієї роботи. Практика роботи показує, що кожна посадова особа працює з певною категорією військовослужбовців;

б) забезпечити систематичність навчання офіцерів, прапорщиків та сержантів вмінню вести індивідуальну роботу з воїнами. Для навчання практиці індивідуального виховання використовуються всі форми навчання;

в) організувати оперативну і продуману службову інформацію. Кожний офіцер і сержант повинен чітко знати про що, кого і з якою періодичністю вони інформують. Мета інформації – вивчення настроїв, думок воїнів і колективу в цілому, а також виховної діяльності в підрозділі. На основі цього командир і заступник по роботі з особовим складом аналізують стан виховної роботи, вживають заходів щодо попередження негативних явищ, вносять корективи в систему виховання;

г) постійно узагальнювати та розповсюджувати досвід індивідуальної виховної роботи в підрозділі. Це завдання вирішує головним чином заступник командира з виховної роботи. Узагальнення та розповсюдження досвіду є, з одного боку, одним з напрямів навчання, а з іншого формою інформації про хід і ефективність виховної роботи в підрозділі;

д) забезпечити постійний контроль за ходом та результатами індивідуальної роботи, надання допомоги вихователям. Командири, їх заступники з виховної роботи щомісячно здійснюють аналіз стану та ефективності індивідуальної роботи в частині, підбивають її підсумки, ставлять завдання офіцерам з виховної роботи. Основним критерієм оцінки повинні бути результати діяльності воїнів – бойова готовність, бойова підготовки, військова дисципліна.

Результати індивідуально-виховної роботи заносяться в особову справу, яка заводиться у військових приймальниках та навчальних частинах. Особова справа при переміщеннях військовослужбовця передається за актом разом з обліково-послужною карткою. Заступники командирів підрозділів з виховної роботи відповідають за їх ведення та збереження протягом року після звільнення воїна у запас.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 428 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2420 - | 2132 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.