Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основні вимоги, які ставляться до управління.




Заняття друге.

Управління засобами служби в ході маршу і організація автотехнічного забезпечення в різних кліматичних умовах

Перше навчальне питання. Управління засобами служби, організація охорони, захисту, оборони

Суть управління автотехнічним забезпеченням полягає в цілеспрямованому впливі на сили та засоби автомобільної служби з метою досягнення максимальної ефективності їх використання в найскладніших умовах тактичної і тилової обстановки.

При здійсненні управління автотехнічним забезпеченням маршу є певні труднощі, що обумовлені великим розосередженням підрозділів і полку в цілому по глибині, і складнощами умов організації та забезпечення радіозв'язку на марші.

Робота радіостанції мережі технічного забезпечення на передачу під час маршу забороняється, тому в цих умовах основними засобами зв'язку начальника автомобільної служби з заступниками командирів батальйонів з озброєння частини, командирами підрозділів та посадовими особами автомобільної служби бригади будуть пересувні засоби та особисте спілкування на привалах і в районі відпочинку.

Для управління можуть використовуватись засоби сигнального зв'язку (сигнальні ракети, прапорці, ліхтарі, бортові світлофори та інш.).

Основним документом по управлінню засобами служби на марші є план технічного забезпечення маршу.

Заходи автотехнічного забезпечення маршу є складовою частиною плану технічного забезпечення. Вони наносяться також на робочу карту заступника командира з озброєння.

Заступник командира батальйону з озброєння та начальник автомобільної служби бригади під час маршу, всі зміни тактичної обстановки та обстановки по службі відображають на робочих картах.

Вони повинні бути в постійній готовності доповісти своєму командирові (начальнику) про стан та місцезнаходження автомобільної техніки, засобів служби, вести облік пошкоджених машин і машин, що стоять на ЗППМ або залишені на маршруті до підходу технічного замикання старшого начальника.

Основні вимоги, які ставляться до управління.

(Оперативність, стійкість, безперервність, таємність.)

При здійсненні маршу на великі відстані в районах відпочинку заступник командира батальйону з озброєння і начальник автомобільної служби бригади ставлять завдання особовому складу служби по автотехнічному забезпеченню на наступний добовий перехід, а начальник автомобільної служби бригади, крім того, подає старшому начальнику по службі донесення (зведення).

При необхідності в окремих випадках за рішенням командира може бути створена спеціальна сітка зв'язку для управління органами технічного забезпечення; з цією метою штаб виділяє необхідні сили та засоби.

Для охорони тилових підрозділів призначається тилова похідна застава. Тилова похідна застава йде за колоною, що охороняється, відстань від колони може бути до 5 км.

Невеликі групи противника, що нападають з тилу, тилова і бокова похідні застави знищують, а потім продовжують виконувати завдання.

Для чого призначають похідну охорону батальйону?

Вона повинна забезпечити безперервний рух головних сил, виключити раптовий напад противника, забезпечити вигідні умови для вступу в бій, а також не допустити проникнення до них наземної розвідки противника.

Відбиття атаки повітряного противника на марші здійснюється під час руху або під час короткої зупинки вогнем зенітного підрозділу і автоматичною зброєю особового складу.

Для захисту від високоточної зброї противника максимально використовуються поля радіолокаційної невидимості, які створюються складками місцевості та місцевими предметами, населеними пунктами і придорожньою рослинністю. По сигналах повідомлення про радіоактивне, хімічне та біологічне зараження особовий склад при пересуванні на машинах одягає засоби індивідуального захисту.

Зони з високим рівнем радіації, райони руйнувань, пожеж та затоплень на маршруті, як правило, обходяться; при неможливості обходу - зони зараження долаються з максимальною швидкістю, з використанням засобів індивідуального захисту та системи захисту від зброї масового ураження, що знаходиться в машинах, на дистанціях, які виключають взаємне запилення техніки.

Часткова спеціальна обробка проводиться після виходу з зони радіоактивного зараження, а при застосуванні противником отруйних речовин - негайно. Повна спеціальна обробка, проводиться, як правило, в районі денного (нічного) відпочинку або після прибуття в призначений район.

У випадку пошкодження машини водію ставиться завдання охороняти її і вказується порядок передачі машини технічному замиканню старшого начальника.

Після прибуття в призначений район автомобілі: та техніку, ремонтні майстерні та склади автомобільного майна, роззосереджують, маскують і укривають. Організовують їх охорону та оборону, доводять до особового складу бойовий розрахунок та дії по сигналах сповіщення.

Друге навчальне питання. Особливості організації автотехнічного забезпечення при здійсненні маршу в різних кліматичних умовах

При діях військ взимку передбачається забезпечення машин засобами утеплення і забезпечення пуску двигуна, низькозамерзаючими охолоджуючими рідинами, зимовими сортами пального і змащувальних матеріалів, рухомими водомаслогрійками і резервними акумуляторними батареями.

Картери двигунів і агрегатів трансмісії повинні заправлятися загущеними, всесезонними або зимовими сортами масел.

Заходи організаційного характеру.

ЗППМ взимку організується поблизу доріг, в лісах та інших місцях, які забезпечують захист підходів до них і майданчиків для майстерень і машин, що ремонтуються. Одиночні машини ремонтують в захищених від вітру укриттях, які мають зручні шляхи для висування до них ремонтник підрозділів і груп, передбачається обігрів особового складу, ремонтних і евакуаційних засобів та підігрів інструментів і пристосувань,

Взимку і в бездоріжжя створюють запаси пального, змащувальних матеріалів і автомобільного майна на випадок перебоїв в їх доставці через снігові заноси, руйнування і затоплення доріг, розлив річок. Велика прив'язаність машин до доріг в цей час потребує особливо ретельного маскування і укриття машин.

Особливості АТЗ маршу в горах.

 

В горах при організації АТЗ потрібно враховувати:

· дії військ по окремих напрямках;

· особливості експлуатації машин в гірських умовах;

· обмежену кількість доріг, придатних для переміщення ремонтних та евакуаційних засобів і маневрування ними;

· наявність підйомів та спусків, крутих поворотів та інших важких для подолання ділянок;

· можливості гірських обвалів, завалів та снігових лавин під час ядерних вибухів і швидкого підйому води в гірських ріках;

· труднощі в підтримці зв'язку.

В таких умовах необхідно передбачити:

· навчання особового складу автомобільної служби особливостям експлуатації, водіння та евакуації машин в горах;

· старанну перевірку та підготовку машин, особливо гальмівних систем та механізмів управління, а також спеціальне регулювання приладів системи живлення;

· створення додаткових запасів деталей, складальних одиниць і агрегатів, які особливо знищуються в гірських умовах;

· забезпечення гірськими колодками та іншими засобами безпеки руху, а також запасом води і водомаслогрійками. Ремонтні та евакуаційні засоби пересуваються по дорогах і через долини, розташовуються, як правило, ближче до бойових порядків своїх військ.

На окремих напрямках дій військ відокремлюються ремонтні та евакуаційні підрозділи, що можуть самостійно виконувати завдання по ремонту та евакуації пошкоджених машин.

Їм виділяються підвищені запаси автомобільного майна з розрахунку забезпечення роботи без поповнення зі складів на весь час виконання завдань. Одиночні машини ремонтують переважно на місцях виходу їх з ладу, не створюючи перешкод руху військ.

При виборі місця розгортання ЗППМ враховується, щоб евакуація пошкоджених машин на них не заважала рухові військ. При здійсненні маршів по гірських дорогах в склад технічного замикання колони включається РЕГ старшого начальника.

На важкопрохідних ділянках маршруту (перевали, гірські ріки та ущелини) заздалегідь висилають РЕГ і призначають комендантів. Пошкоджені машини евакуюють в першу чергу з доріг на роз'їзди.

Для швидкої подачі ремонтним підрозділам автомобільного майна і маневру ними можуть бути використані гелікоптери.

Особливості АТЗ маршу в пустельній місцевості.

В пустелях при організації АТЗ необхідно враховувати;

· необхідність навчання особового складу автомобільної служби особливостям експлуатації, водіння машин в пустелях;

· можливість дії військ по окремих напрямках з широким застосуванням маневру на великих просторах;

· можливість дії ремонтних підрозділів поза дорогами, труднощі маскування підрозділів;

· особливості евакуації машин в пустельній місцевості (відсутність води, велика запорошеність повітря, велика температура навколишнього середовища вдень та інш.)

В цих умовах необхідно передбачати:

· дуже старанну підготовну машин і постійний контроль за їх технічним станом, більш частіше обслуговування повітряного та масляного фільтрів, а також проведення заходів по попередженню агрегатів та механізмів машин та спеціального обладнання від проникнення в них піску та пороху:

· створення запасу води, технічної дистильованої води для акумуляторів, пального, мастил та автомобільного майна;

· забезпечення засобами пересування по пісках;

· створення підвищених запасів деталей, складальних одиниць та агрегатів, що підлягають посиленому зносу та пошкодженню при експлуатації машин в пустелях.

Для надання допомоги водіям в технічному обслуговуванні виділяють більшу кількість засобів технічного обслуговування та ремонту, посилених особовим складом підрозділів.

Ремонтні та експлуатаційні підрозділи під час дій в пустелях розподіляються по напрямках дії військ. Вони забезпечуються засобами маскування, а по можливості і матеріалами для здійснення укриття від сонця.

Захист, оборона та охорона ремонтних та евакуаційних підрозділів посилюються, вони, звичайно, розташовуються ближче до інших частин.

Шляхи евакуації позначаються добре помітними зонами.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 534 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2406 - | 2286 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.