Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Система роботи посадових осіб роти щодо зміцнення військової дисципліни – 40 хв.




Перед розглядом питання одне суттєве зауваження – проблему зміцнення військової дисципліни у війську зусиллями одних командирів (начальників) та їх заступників не розв’язати, бо коріння цих порушень знаходяться не тільки у військовому середовищі. Одним із основних факторів їх появи є хронічні, загальносуспільні й загальноармійські проблеми, які формують, а інколи й провокують відхильний стиль поведінки молоді, сприяють негативному її ставленню до служби в лавах ЗС України, а часто-густо і заохочують їх породження у військових колективах. Доки духовно не “оздоровиться” саме українське суспільство, не зміниться ставлення громадян до власного війська, не буде сформована позитивна мотивація молоді до військової служби, надзвичайно складно говорити про викорінення порушень військової дисципліни у конкретних військових частинах (підрозділах).

Пропонуєма для розгляду система роботи посадових осіб щодо зміцнення військової дисципліни стосується усунення локальних факторів порушення встановлених порядку та правил поведінки військовослужбовців, тобто ці порушення пов’язані з індивідуально-психічними особливостями воїнів, наявністю у підрозділах певних негативних традицій, невмінням і неспроможністю командирів (начальників) ланки відділення – бригада управлінськими заходами налагодити статутний порядок у підрозділі та сформувати свідому дисципліну у військовослужбовців.

Система роботи посадових осіб щодо зміцнення військової дисципліни у військовій частині (підрозділі) – це комплекс управлінських, організаційних, педагогічних і психологічних заходів та основних напрямків роботи командирів (начальників) щодо згуртування особового складу військових частин (підрозділів) у справжні військові колективи, досягнення в них позитивного МПС, затвердження суспільно схвалених норм і правил поведінки його членів, дотримання ними свідомої дисципліни, бездоганного й неухильного додержання порядку і правил, встановлених військовими статутами, іншими законодавчими актами України та загальноприйнятими моральними нормами поведінки.

Під системою роботи щодо зміцнення військової дисципліни розуміється погоджена за часом, силами і засобами, формами і методами послідовність дій посадових осіб з метою створення здорового морально-психологічного клімату у військових колективах, недопущення правопорушень серед військовослужбовців. Для її розробки в умовах конкретної військової частини (підрозділу) необхідно:

а) виділити на основі аналізу та прогнозу пріоритетні напрямки діяльності щодо попередження негативних тенденцій, що з’являються;

б) визначити, виходячи з організаційно-штатної структури, специфіки вирішення завдань, реального стану справ і потреб практики, комплекс заходів щодо профілактики правопорушень;

в) розробити з урахуванням конкретних вимог статутів, наказів, директив і інших керівних документів функціональні обов’язки посадових осіб щодо підтримки дисципліни та правопорядку, визначити найбільш ефективні форми та методи реалізації з певною періодичністю.

Система роботи посадових осіб щодо зміцнення військової дисципліни має відповідати вимогам і передбачати:

По-перше, глибоке вивчення, осмислення й усвідомлення командирами (начальниками) основних вимог статутів, військового законодавства України, наказів військового відомства щодо зміцнення військової дисципліни.

По-друге, регулярну роботу посадових осіб у підпорядкованих їм підрозділах щодо всебічного вивчення стану служби військ, військової дисципліни та правопорядку, виконання особовим складом у повсякденній життєдіяльності вимог законів, статутів, наказів і директив МО України та інших керівних документів; надання практичної допомоги у вирішенні проблемних питань військових колективів та забезпеченні позитивного МПС особового складу.

По-третє, заслуховування звітів командирів підрозділів та інших посадових осіб про стан військової дисципліни, їх особистий внесок у її зміцнення, формування і розвиток дисциплінованості у кожного воїна. При цьому звертається особлива увага на всі основні напрями їх роботи щодо зміцнення військової дисципліни, а саме:

§ підбір, розстановка, навчання та підготовка кадрів (офіцерів і сержантів);

§ контроль за діяльністю підлеглих, виконанням ними своїх службових обов’язків та надання їм практичної допомоги;

§ вивчення та аналіз МПС особового складу;

§ планування, підготовка й проведення заходів щодо його підвищення й підтримання на належному стабільному рівні;

§ військово-професійне, національне, військово-патріотичне, правове, моральне, естетичне, екологічне і фізичне виховання військовослужбовців;

§ морально-психологічний супровід повсякденної життєдіяльності підрозділів;

§ своєчасне, повне та якісне доведення до військовослужбовців встановлених норм речового, продовольчого, фінансового, медичного та інших видів забезпечення;

§ підтримання статутного порядку у військовій частині (підрозділах) і чітка організація бойової підготовки особового складу та служби військ.

По-четверте, підведення підсумків стану військової дисципліни та правопорядку у відділеннях (екіпажах, обслугах), взводах, ротах (батареях), батальйонах (дивізіонах), полках (бригадах) згідно вимог керівних документів, яке проводиться у військових частинах – щомісячно; у ротах, батальйонах – щотижнево; у взводах, відділеннях – щоденно.

По-п’яте, вивчення, аналіз, узагальнення та впровадження передового досвіду роботи щодо зміцнення військової дисципліни та правопорядку. Обмін досвідом роботи з питань зміцнення військової дисципліни та навчання посадових осіб практиці її поліпшення рекомендується проводити: з сержантами – 2 рази на місяць, з офіцерами підрозділів – щомісячно; з командним складом військових частин – щоквартально.

По-шосте, чітку організацію методичної роботи, яка передбачає навчання підлеглих командирів (начальників) практиці зміцнення військової дисципліни та профілактики правопорушень. При цьому особливу увагу слід приділяти навчанню методам (способам і прийомам) і формам (різноманітним організаційним заходам) ефективного впливу на свідомість і підсвідомість, емоцію і волю, мотиви і мотивацію, ціннісні орієнтації і настанови військовослужбовців.

Серед найбільш розповсюджених методів наступні: методи довір’я, поваги до особистості військовослужбовця та її гідності; методи формування свідомості особистості воїна (переконання, заохочення, примус); метод особистого прикладу командира (начальника); метод доручення підлеглому; метод вправи; метод створення виховних ситуацій; метод осуду негідної поведінки воїна; психодіагностичні, психокорекційні, психореабілітаційні методи тощо.

Форми залежать від стану військової дисципліни та правопорядку в військовій частині (підрозділі), рівня МПС особового складу, поставлених завдань та інших чинників. Найчастіше застосовуються індивідуальні та групові форми зміцнення військової дисципліни.

По-сьоме, постійну турботу про поліпшення якісної характеристики та рівня підготовленості суб’єктів зміцнення військової дисципліни, правопорядку і профілактики правопорушень. Важливо, щоб всі суб’єкти цього процесу постійно були налаштовані на творчий пошук шляхів удосконалення стилю своєї роботи, підвищення її ефективності.

З навчальною метою розглянемо шляхи удосконалення системи роботи посадовців щодо зміцнення військової дисципліни та правопорядку – це основні напрямки посилення дієвості позитивного впливу командирів, штабів, фахівців органів по роботі з особовим складом (МПЗ), медичних працівників на підлеглих відповідними управлінськими, організаційними, педагогічними, соціально-психологічними та іншими заходами.

Шляхами удосконалення системи роботи посадових осіб щодо зміцнення військової дисципліни є:

1. Суттєве поліпшення соціальної захищеності та матеріального добробуту військовослужбовців і членів їх сімей, запровадження ефективних матеріальних і моральних стимулів за високі показники в бойовій підготовці, службі та дисципліні, виконанні бойових завдань (як приклад, матеріальне заохочення за знищену бойову техніку противника).

2. Професійне залучення військових психологів до психологічного забезпечення військової дисципліни і профілактики правопорушень.

3. Забезпечення зразковості офіцерів і сержантів у повсякденній життєдіяльності військ (сил), поза умовами служби та в побуті, без якої суттєво покращити військову дисципліну неможливо.

4. Збільшення уваги сержантам. Підбір, навчання і виховання цієї категорії командирів повинно стояти на передньому плані повсякденних турбот командирів рот (батарей), батальйонів (дивізіонів), бригад (полків).

5. Підвищення позитивної ролі військовослужбовців контрактників у повсякденній життєдіяльності військових частин (підрозділів), які мають бути військовими професіоналами, демонструвати взірець виконання функціональних обов’язків.

6. Посилення контролю та надання безпосередньої практичної допомоги підлеглим посадовим особам у вдосконаленні стилю й системи їх роботи щодо зміцнення військової дисципліни та правопорядку. Принцип: “Кожний начальник допомагає, контролює і навчає своїх підлеглих, відповідає за рівень їх підготовки і внесок у вирішення поставлених завдань” має стати провідним принципом діяльності кожного командира.

Командири (начальники) особисто займаються навчанням безпосередньо підлеглих офіцерів і сержантів сучасним гуманним принципам, ефективним методам і ненасильницьким формам роботи щодо зміцнення військової дисципліни, оптимального використання наданих їм дисциплінарних прав, творчому поєднанні в своїй діяльності методів безпосереднього і опосередкованого виховного впливу на підлеглих і методів самовиховання.

7. Суттєвого ефекту можна досягти цілеспрямованою організацією індивідуально-виховної роботи (ІВР – предмет розгляду наступної теми), яка повинна пронизувати усі військові структури, кожну її ланку, проводитися на всіх рівнях. Систематичне проведення такої роботи з офіцерами, сержантами й рядовими дає можливість мобілізувати їх на якісне виконання бойових, навчально-бойових й інших завдань, сприяє запобіганню загибелі та травмування воїнів, недопущенню негативних проявів у їх поведінці, викорененню порушень статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями.

8. Пожвавлення морально-психологічного впливу на стан військової дисципліни та профілактики правопорушень. Тут основні зусилля мають зосереджуватися на індивідуальній роботі з військовослужбовцями усіх категорій безпосередньо у підрозділах для визначення причин їх девіантної поведінки, надання їм своєчасної соціально-психологічної, психологічної та інших видів допомоги, проведення сучасних психологічних профілактичних заходів.

9. Організація повноцінної бойової підготовки, служби військ, всієї життєдіяльності військової частини та її підрозділів.

10. Вдосконалення аналізу стану військової дисципліни та правопорядку, ефективності бойової і воєнно-ідеологічної підготовки, якості служби військ. При цьому обов’язковим має бути дотримання таких його принципів як: системність, систематичність, послідовність, достовірність, комплексність, принциповість, врахування об’єктивних і суб’єктивних причин у їх єдності та взаємозв’язку.

Підведення підсумків стану військової дисципліни проводять: командир відділення – з особовим складом за кожного солдата; командир взводу – з особовим складом взводу і окремо з сержантами, командирами відділень, яким ставить завдання на наступну добу, з визначенням місця за рейтингом кожного відділення; командир роти – з особовим складом роти на загальних зборах роти і окремо з командирами взводів з визначенням рейтингу відділенням і взводам роти. Керівний склад військової частини приймає участь у підведенні підсумків відстаючих підрозділах.

Основними критеріями оцінки стану дисципліни та ефективності системи роботи з її зміцнення виступають:

- рівень бойової готовності військової частини (підрозділу);

- рівень бойової підготовки особового складу та несення ним бойового чергування, вартової та внутрішньої служб, ефективність виконання основних видів діяльності військової частини (підрозділу);

- ступінь підтримання у військовій частині (підрозділі) статутного порядку, його відповідність вимогам керівництва оборонного відомства, військовим статутам і настановам;

- особиста взірцевість у підтриманні дисципліни та правопорядку офіцерського та сержантського складу;

- комплексне проведення інформаційно-пропагандистської, організаторської, соціально-правової, культурно-виховної і просвітницької роботи, ступінь дієвості їх форм і методів;

- ефективність дисциплінарної практики командирів (начальників) всіх рівнів та інші критерії.

Переходимо безпосередньо до розгляду Системи роботи посадових осіб роти щодо зміцнення військової дисципліни, яка є витягом із Системи роботи посадових осіб військової частини (вводиться в дію наказом командира військової частини на поточний рік), оформляється у вигляді схеми та повинна бути в наявності у кожної посадової особи підрозділу.

Зразок

Посадові особи Заходи, що підлягають контролю за станом військової дисципліни та правопорядку
Щоденно Щотижня Щомісячно
Командирроти Приймає доповіді від командирів взводів щодо стану справ за добу. Доповідає КБ про стан справ та військову дисципліну та правопорядку. Аналізує інформацію про вчинені порушення, ставить завдання посадовим особам щодо проведення індивідуально-профілактичної роботи з тими, хто їх вчинив. Проводить індивідуальні бесіди з в/с (1-2 солдатами, 1 сержантом, 1 офіцером, з прибувшими у підрозділ в/с), інструктує кожного військовослужбовця, який вибуває у відпустку, відрядження, на лікування. Організовує психологічне тестування особового складу, який заступає у варту. Здійснюють добір, підготовку та перевірку варти, добового наряду підрозділу. Організовує виконання розпорядку дня. Організовує підведення підсумків у взводах з оцінкою виконання заходів повсякденної діяльності. Підводять підсумки у підрозділі за результатами особистої роботи та доповідей заступників, командирів взводів з питань військової дисципліни. Проводить індивідуально-виховну роботу з підлеглими службовими особами, вживає заходів щодо попередження правопорушень та поліпшення стану справ у підрозділах. Визначає завдання на наступний тиждень з питань зміцнення військової дисципліни та покращення морально-психологічного стану о/с. Надає практичну допомогу командирам відстаючих підрозділів у вдосконаленні стилю організаційної роботи щодо поліпшення стану військової дисципліни. Заслуховує підлеглих посадових осіб про роботу та стан профілактики нестатутних взаємовідносин. Проводить індивідуально-виховну роботу з сержантами щодо запобігання правопорушенням, порушенням військової дисципліни та з військовослужбовцями, які потребують посиленого психологічного впливу. Організовує огляд особового складу та виявлення тілесних ушкоджень. Вивчає роботу офіцерів, контрактників підрозділу щодо зміцнення військової дисципліни, підтримання статутного порядку, надає практичну допомогу в удосконаленні навичок навчання та виховання підлеглих. Перевіряє стан ротного господарства. Проводить звірку обліку та наявності матеріальних засобів з обліковими даними військової частини. Проводить загальні збори особового складу. Проводить заняття з офіцерами, (1 раз на місяць), сержантами (двічі на місяць у Дні сержанта), з питань організації роботи щодо виховання підлеглих та забезпечення статутних умов повсякденної життєдіяльності. Розглядає та затверджує плани особистої роботи заступників, командирів взводів. Затверджує план роботи з особовим складом на наступний місяць. Особисто приймає участь у правовому інформуванні особового складу. Проводить вечори запитань та відповідей у роті.
  Перевіряє своєчасність направлення хворих на прийом до лікаря, книги запису хворих та приймають рішення за висновками лікаря. Контролює підтримання внутрішнього порядку у підрозділі. Контролює облік чисельності особового складу підрозділу та перевіряє його наявність. Здійснює контроль за збереженням життя та здоров’я особового складу, запобіганням правопорушенням. Контролює особовий склад роти, що перебуває за межами військової частини. Проводить заняття з ВІП з офіцерами (сержантами), бесіди з особовим складом з питань військового, правового та патріотичного виховання. Складає та затверджує розклад занять та план культурно-масової роботи та спортивних заходів з особовим складом на передвихідні, вихідні (святкові) дні. Бере участь у вдосконаленні навчально-матеріальної бази та підтриманні об’єктів служби військ підрозділу у належному стані. Контролює рівномірність розподілу нарядів та робіт. Веде облік заохочень та дисциплінарних стягнень. Організовує проведення звільнення в/с підрозділу з розташування військової частини. Контролює особовий склад підрозділу, який перебуває за межами військової частини. Проводить стройові огляди особового складу роти.  
Заступник командира роти За вказівкою командира роти готує о/с добового наряду і перевіряє несення ним служби. Стежить за виконанням о/с роти правил пожежної безпеки. Вимагає від підлеглих додержання правил носіння військової форми одягу. Приймає участь у заходах щодо збереження життя та здоров’я особового складу, запобіганням правопорушенням. Контролює прибуття військово-службовців з відряджень, лікувальних закладів, відпусток – результати доповідає командиру роти. Приймає участь у підведенні підсумків стану військової дисципліни в одному із взводів. Разом з командиром роти розробляє розклад занять на тиждень. Надає допомогу командирам взводів в організації та проведенні занять з техніки безпеки при обслуговуванні ОВТ. Вживає заходів, спрямованих на запобігання катастрофам, аваріям і поломкам ОВТ. Особисто контролює ранковий підйом і вечірню перевірку в роті. Приймає участь в інформуванні особового складу. Перевіряє облік чисельності о/с роти та його наявність. Приймає участь у дисциплінарній практиці, контролює правильність заповнення службових карток солдатів і сержантів.   Проводить індивідуальну роботу з сержантами і солдатами. Примаймає участь у проведенні ІМЗ з сержантами щодо практики роботи із зміцнення військової дисципліни, підтримання статутного порядку. Планує та організовує проведення спортивно-масової роботи в роті. Організовує правильне використання обладнання та об’єктів навчальної матеріально-технічної бази. Перевіряє готовність підрозділів роти до проведення стройових оглядів.  
Заступник командира роти по роботі з о/с Здійснює заходи морально-психоло- гічного забезпечення повсякденної діяльності о/с. Вивчає та аналізує морально-психоло-гічні якості військовослужбовців роти (2-3 воїнів), особлива увага – новоприбулим. Контролює проведення індивідуально-виховної роботи у підпорядкованих підрозділах. Особисто проводить індивідуальну роботу з в/с “групи ризику”. Навчає о/с роти безконфліктному нерепресивному спілкуванню та ненасильницькому розв’язанню проблем. Проводить психологічне тестування особового складу, який заступає у варту. Приймає участь у доборі, підготовці та перевірці добового наряду підрозділу. Приймає участь у підведенні підсумків стану військової дисципліни в одному із взводів. Доповідає командиру роти про виявлені порушення військової дисципліни серед о/с роти. Своєчасно інформує ЗКБ по роботі з особовим складом про стан військової дисципліни та МПС о/с, про заплановані та проведені заходи. Проводить моніторинг морально-психоло- гічного стану о/с у підрозділах, надає допомогу командирам взводів у його поліпшенні. Особисто проводить заняття з сержантами з основ педагогіки та психології, форм і методів індивідуальної роботи з підлеглими. Планує культурно-масові заходи з особовим складом у вечірній час: пн.. – підготовка до занять з ВІП, ср. – вечір запитань і відповідей, чт. – бесіда “Бойові традиції українського війська”, сб. – зустріч з працівниками Військової прокуратури гарнізону, нд. – теманичний ранок “На варті держави”. Контролює проведення та особисто проводить заняття з воєнно-ідеологічної підготовки в одній із груп. Організовує проведення інформування о/с роти: пн., чт. – суспільно-політичне, ср. – військово-технічне, сб. – правове. Вивчає запити і потреби підлеглих, надає пропозиції командиру роти щодо шляхів їх вирішення. Особисто розробляє план проведення вихідних (святкових) днів. Керує художньою самодіяльністю роти. Приймає участь у дисциплінарній практиці, контролює своєчасність і правильність заповнення службових карток солдатів і сержантів. Приймає участь у підготовці та проведенні підведення підсумків стану військової дисципліни в роті. Планує роботу щодо зміцнення військової дисципліни та підтримання правопорядку з особовим складом роти. Організовує воєнно-ідеологічну підготовку, надає допомогу керівникам груп у підготовці та проведенні занять. Підтримує зв’язок із сім’ями о/с роти, організовує проведення спільних заходів, спрямованих на підтримання здорового способу життя. Вживає заходів щодо поліпшення матеріально-побутових умов служби о/с. Веде облік правопорушень і дисциплінарних проступків о/с роти. Організовує зустріч з представниками органів військової юстиції. Доводить до о/с роти вироки судів за скоєння військових правопорушень. Проводить огляди-конкурси серед взводів на краще виконання стройової і маршової пісні.
Заступник командира роти з озброєння Контролює проведення інструктажів з о/с щодо дотримання порядку і правил експлуатації ОВТ. Проводить індивідуальну роботу з механіками-водіями та водіями роти. Приймає участь у підведенні підсумків стану військової дисципліни в одному із взводів. Контролює підтримання внутрішнього порядку у паркових приміщеннях роти. Вживає заходів щодо запобігання катастрофам, аваріям і поломкам ОВТ, негайно доповідає командиру роти про їх причини та вжиті заходи. Перевіряє стан машин перед виходом в рейс і контролює їх повернення в парк. Бере участь у розробленні розкладу занять з о/с роти. Планує тематику військо-технічного інформування військовослужбовців. В ході технічного обслуговування ОВТ вимагає від о/с неухильного дотримання правил техніки безпеки. Бере участь у вдосконаленні навчально-матеріальної бази. Організовує огляд ОВТ.   Здійснює перевірку технічного стану ОВТ та стрілецької зброї за номерами. Проводить заняття з о/с роти з технічної підготовки.    
Командирвзводу Заслуховує заступника командира взводу про стан військової дисципліни за минулу добу, звертає увагу на підтримання статутних правил взаємовідносин між в/с та наявність хворих у підрозділі. Доповідає командиру роти про стан військової дисципліни та служби військ. Аналізує інформацію про вчинені порушення військової дисципліни. Проводить індивідуально-виховну роботу з військовослужбовцями, що скоїли порушення. Бере участь у доборі та підготовці варти, добового наряду підрозділу. Проводить індивідуально-виховну роботу з військовослужбовцями, які потребують посиленого психологічного впливу (так званої “групи ризику”). Організує виконання розпорядку дня. Підводить підсумки з оцінкою виконання заходів повсякденної діяльності. Здійснює контроль за підтриманням внутрішнього порядку. Здійснює облік особового складу підрозділу та перевіряє його наявність. Вживає заходів щодо збереження життя та здоров’я особового складу, запобігання правопорушенням. Контролює особовий склад взводу, що перебуває за межами підрозділу. Проводить у взводі заняття з воєнно-ідеологічної підготовки, індивідуально-виховні бесіди з особовим складом з питань військового, правового та патріотичного виховання. Контролює розподіл нарядів, звільнення з розташування військової частини. Здійснює контроль за отриманням особовим складом всіх норм забезпечення. Бере участь у підготовці та проведенні культурно-масових і спортивних заходів з особовим складом у вихідні (святкові) дні. Веде облік заохочень та дисциплінарних стягнень. Надає практичну допомогу командирам відділень у вдосконаленні стилю організаційної роботи щодо поліпшення стану військової дисципліни та служби військ. Бере участь у вдосконаленні навчально-матеріальної бази та підтриманні об’єктів служби військ підрозділу у належному стані. Проводить індивідуальну-виховну роботу щодо запобігання правопорушенням та порушенням військової дисципліни. Проводить роботу з сержантами щодо підтримання статутного порядку у підрозділі. Проводить роботу з батьками в/с, військовими комісаріатами стосовно вивчення морально-ділових якостей в/с строкової служби. Вивчає досвід роботи підлеглого особового складу щодо дотримання статутних вимог повсякденної життєдіяльності, особистої взірцевості, морально-ділові якості військовослужбовців. Не менше 2-х разів проводить перевірку наявності та стану зброї, боєприпасів, військової техніки та майна взводу. Веде педагогічний щоденник з вивчення особового складу взводу.
Старшина роти Вивчає морально-ділові якості рядового та сержантського складу роти. Здійснює підготовку добового наряду роти та своєчасно відсилати його на розвід Здійснює контроль за неухильним виконанням обов’язків черговим і днювальними роти. Керує проведенням ранкового огляду о/с роти, стежить за зовнішнім виглядом в/с. Направляє роту до їдальні, контролювати процесс прийняття їжі о/с. Стежить за наведенням і підтриманням в роті внутрішнього порядку. Вимагає від о/с роти додержання розпорядку дня. Негайно доповідає командиру роти про порушення військової дисципліни, застосовані заохочення і накладені стягнення. Контролює наявність о/с складу роти. Розподіляти між взводами наряди на службу, перевіряти правильність ведення листів нарядів у взводах. Особисто водити роту до лазні та на медичний огляд. Під час звільнення о/с з розташування військової частини видавати записки про звільнення й перевіряти форму одягу та знання правил поведінки у громадських місцях. Проводить індивідуальну роботу з сержантами роти та рядовим, схильними до порушень військової дисципліни.     Здійснювати забезпечення всім необхідним занять з бойової підготовки. Суворо стежити за наявністю, правильним зберіганням і експлуатацією матеріальних засобів роти. Проводить звірку обліку військового майна роти. Організовує збереженя особистих речей військовослужбовців.  
Заступник командира взводу, командир відділення Контролює наявність підлеглих, перевіряє їх на кожному шикуванні, негайно доповідають про відсутніх. Підтримує належний стан військової дисципліни, розпорядок дня, внутрішній порядок і дотримання статутних правил взаємовідносин між в/с. Доповідає командиру взводу про стан військової дисципліни та служби військ, наявність хворих, скарги, прохання підлеглих, факти порушень військової дисципліни та прийняті заходи щодо їх попередження. Проводить індивідуально-виховну роботу з військовослужбовцями, які потребують посиленого психологічного впливу. Підводить підсумки з оцінкою виконання заходів повсякденної діяльності. Забезпечує дотримання вимог заходів безпеки особовим складом з метою збереження життя та здоров’я підлеглих. Вживає заходів щодо запобігання правопорушенням. Проводить бесіди з кожним підлеглим, надає допомогу та підтримку в адаптації військовослужбовців молодшого періоду до умов військової служби. Слідкує за тим, щоб після стрільб, занять у підлеглих не залишалося бойових та холостих набоїв, гранат, запалів та вибухових речовин. Контролює дотримання черговості при призначенні підлеглих у варту (добовий наряд), відпрацьовує черговість їх звільнення з розташування військової частини. доповідає про захворювання особового складу, скарги та заяви, накладені заохочення та стягнення. Бере участь у підготовці та проведенні культурно-масових і спортивних заходів з особовим складом у вихідні (святкові) дні. Бере участь у вдосконаленні навчально-матеріальної бази та підтриманні об’єктів служби військ підрозділу у належному стані.  

 

Висновок за 1-м питанням. Для якісного здійснення морально-психологічного забезпечення військової дисципліни та профілактики правопорушень необхідна системна робота багатьох категорій командирів (начальників). Ця робота не терпить шаблонності, виходячи з конкретних обставин, вона має бути водночас і конкретною і творчою.

Після доведення положень першого питання викликати 2-3 курсантів для контролю засвоєння даного питання. Контрольні запитання: Що таке військова дисципліна? Якими причинами обумовлено підвищення ролі військової дисципліни в сучасних умовах? Основні критерії оцінки стану військової дисципліни в підрозділі? Зміст Системи роботи посадових осіб роти щодо зміцнення військової дисципілни.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-31; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 798 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2431 - | 2176 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.015 с.