Лекции.Орг


Поиск:
Характеристика підприємства
Їдальня "Уплітай-ка" розташована у спальному районі міста по вул. Симоненка.

Обідній зал розрахований на 100 посадкових місця. Для відвідувачів передбачені: вестибюль, де передбачений гардероб для відвідувачів, туалетна кімната й зал. У їдальні застосовується такий вид обслуговування як самообслуговування.

При вході є раковини для миття рук з підведенням гарячої й холодної води, а також електрорушник. У залі світло; багато вікон з жалюзі. Столи прямокутної форми з гігієнічним покриттям, стільці з високою спинкою. Зал пов'язаний з мийкою через вікно, у яку потрапляє брудний посуд.

Їдальня складається з приміщень: комори, холодильна камера, мийна для кухонного та столового посуду, кабінет завідуючої, кухні - гарячого, овочевого, та м'ясо-рибного цехів, с/в окремий, вестибюль, залу для обідів.

 

Загальна кількість місць в ресторані відповідає нормативам.

Площі торгових залів та приміщень для споживачів також відповідають нормативним даним – 2,22 м2 на одного споживача (СНіП II – 79-78).

В їдальні передбачені всі необхідні санітарно-технічні комунікації та обладнання, що відповідає існуючим санітарним нормам.

Їдальня знаходиться не далеко від приватних офісів, та державних установ, таких як: війскоміссаріат, районна дільниця поліції, лікарня, та районного суду міста Вишгород.

Приміщення задовольняють загальним санітарно-гігієнічним, протипожежним і технічним вимогам до громадських приміщень, забезпечують безпечні та комфортні умови по таких параметрах як температура і вологість. Обов’язковими і безумовним вимогами є відсутність сторонніх запахів, особливо з кухні і туалетів.

Інтер’єр приміщення для відвідувачів не перевантажені елементами декоративного оформлення, які заважають прибиранню приміщення і погіршують санітарно-гігієнічні умови. Всі матеріали, які використовуються в оформленні інтер’єру приміщень для відвідувачів, пройшли контроль на відповідність вимогам санітарно-гігієнічної і пожежної безпеки.

Продукти, які використовуються для приготування страв мають сертифікат, який підтверджує відсутність шкідливих для здоров’я речовин (нітритів, нітратів і пестицидів), а також радіаційних і мікробіологічних забруднень, які перевищують встановлені норми.

Зм.
Кільк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
У випадку відсутності сертифікату проводиться лабораторний аналіз продуктів, що поступають.

Працівники обслуговуючого персоналу повинні ретельно дотримуватись правил особистої гігієни. На робочих місцях вони повинні бути акуратно підстриженими, поголеними, мати бадьорий і підтягнутий вигляд. Приміщення їдальні світле добре провітрюване, із високими стелями. Приміщення не гнітить.

Тут створений особливий комфорт, відсутні шумові навантаження, лише присутнє тихе музичне оформлення.

В їдальні з невисоким рівнем іміджу, їжа не лише смачна, але і здорова. Клієнт добре знає, що він їсть і що, це не зашкодить його здоров’ю. Для цього в меню їдальні є невеликий анонс кожної страви. Тому вибір їжі тут свідомий, а не випадковий.

Меню, напевно, самий важливий компонент успіху в ресторанній справі. Воно повинно відповідати загальній концепції, а оскільки концепція базується на очікуванні споживача, то і виходить, що саме меню повинно задовольнити ці очікування.

В їдальні існує система самообслуговування "карусель" встановлюючих кількість пристроїв (вертушок) по числу відпускаємих страв, це дозволяє зосередити споживачів до отримання їжі та прискорити процес обслуговування. А також лінії роздачі, які розташовані в обідньому залі. Лінії роздачі - є зв'язуючою ланкою між виробничими цехами та залом, в них проводиться порціювання, оформлення та відпуск страв, та мають зручний зв'язок із залом, іншими цехами та мийною.

В їдальні "Уплітай-ка" крім пристроїв-вертушок існує немеханізована роздача оснащення лініями прилавків самообслуговування (ЛПС), та ще використовують відпуск комплексних обідів по чекам - використовують універсальні роздачі типу ЛПС-Д, ЛПС-Г, являються варіантами ліній ЛПС мають прилавки для відпуску комплексом обідів з 4 страв (холодної закуски, І та ІІ страви, гарячого напою або солодкої страви). Продуктивність ліній не повинна перевищувати 150 обідів в годину. В лінії ЛПС-Г їх 5, в лінії ЛПС-Д замість 2 прилавків для І (ЛПС-10) та других (ЛПС-16) страв - один прилавок марміт ЛПС-3 та обслуговує ці лінії 1 роздаточниця.

Обрано даний тип підприємства, тому що підприємство перебуває у вигідному географічному розташуванні. У даному місці немає підприємств подібного типу й за рахунок, невеликих цін страв швидкого готування з огляду на більшу прохідність, тому що їдальня перебуває, на жвавій вулиці із чого випливає, що їдальня буде рентабельною.

Форма власності

Зм.
Кільк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
Увесь господарський процес охоплюється відносинами власності – виробництво, розподіл, норми і споживання матеріальних благ та послуг.

Під власністю розуміють привласнення людьми матеріальних благ у певних суспільних формах,які визначаються рівнем розвитку продуктивних сил. На різних етапах розвитку суспільства привласнення мало різні форми, які різняться характером суб’єктів привласнення. Форми привласнення відрізняються одна від одної характером відособлення суб’єктів привласнення і відносин, які між ними виникають. Зміст відносин власності розкривається через економічні категорії володіння,користування і розпорядження. Володіння означає наявність речі у себе,господарське володіння нею.

Власність буває:

- Державною - це така форма власності, за якої володарем засобів виробництва виступає державна.

- Кооперативна форма - це колективна власність кооперативів,що виникає на грунті добровільного усунення, їхніми членами всіх або

Зм.Зм.
Кільк.Кільк.
№ докум.№ докум.
ПідписПідпис
ДатаДата
Арк.Арк.
 
 
частини належних їм засобів виробництва,а також грошових внесків (паїв) тощо

- Корпоративна - це всі великі корпорації,холдингові компанії,що створюються на акціонерних засадах.

- Приватна власність - це власність,існування якої передбачене нормативними документами. Саме таку форму власності має їдальня «Уплітай-ка». За таких умов директор має найкращий контроль над прибутками підприємства, має право розпоряджатись ними за власним розсудом, заощаджувати їх, та як найкраще вкладати в розвиток підприємства.


Зм.
Кільк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
2.2 Додаткові сфери діяльності підприємства. Обґрунтування їх.

Зм.
Кільк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
Додаткові сфери діяльності їдальні «Уплітай-ка»

№ п/п Перелік послуг Фактично надає Може надати
  Послуги по виготовленню кулінарної продукції    
1.1 Виготовлення страв та кондитерських виробів на замовлення споживачів, у тому числі й складному банкетному виконанні. + +
1.2 Виготовлення страв з сировини замовника - +
1.3 Послуги кухаря, кондитера у виготовлені страв, кулінарної продукції та кондитерських виробів на виїзд. + +
1.4 Виготовлення страв та кондитерських виробів за рецептурою замовника. - +
1.5 Виготовлення на замовлення н/ф, кулінарних виробів. + +
1.6 Виготовлення і реалізація продукції з використанням нетрадиційної сировини. - -
  Послуги з реалізації кулінарної продукції.    
2.1 Реалізація кулінарної продукції та кондитерських виробів через торговий зал, буфет. - -
2.2 Реалізація кулінарної продукції поза підприємством. + +
2.3 Відпуск обідів з собою. + +
  Послуги з організації споживання та обслуговування.    
3.1 Організація та обслуговування святкових подій, банкетів, індивідуальних замовлень в тому числі на виїзд. + +
3.2 Організація харчування та обслуговування учасників зборів, нарад. + +
3.3 Доставка страв і кондитерських виробів на замовлення споживачів у тому числі в банкетному виконанні. + +
3.4 Доставка страв та кондитерських виробів на замовлення споживачів на робочі місця. - -
3.5 Організація комплексного харчування. + +
3.6 Прийом замовлень на комплектацію наборів у дорогу. - +
3.7 Організація дієтичного харчування. - -
  Разом    

Також_звичайно:

- WiFi

- І купа різних забаганок клієнта

Додаткові сфери діяльності і надання додаткових послуг відвідувачам, підвищують конкурентоспроможність підприємства, а також привертають увагу більшої кількості споживачів. Також підприємство урізноманітнює надання послуг і за рахунок цього збільшуються прибуток підприємства.


Зм.
Кільк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
2.3 Реклама підприємства. Загальні відомості про рекламу

Реклама сучасного ресторану, їдальні, кафе, бару, буфету,– це інформація про місце розташування підприємства, послуги, які надаються в ньому, асортимент продукції, що реалізується.

Реклама повинна сприяти створенню позитивної думки про підприємства з метою залучення відвідувачів.

Для реклами їдалень, кафе, барів, буфетів, і послуг, які надаються в них, застосовують різні засоби: вивіски і вітрини, плакати, транспаранти і панно, газети, радіо і телебачення. Реклама підприємства завжди починається з його зовнішнього оформлення, яке повинно бути індивідуальним для кожного підприємства, гармонійно вписуватися в інтер’єр, виконувати інформаційну, естетичну і рекламну функції.

Вивіска – важливий елемент вуличної реклами. Її розміщують вертикально або горизонтально по фасаду будівлі, або в площині, перпендикулярній до нього так, щоб вона добре читалась, привертала увагу перехожих, ознайомлювала їх з типом підприємства, його спеціалізацією, режимом роботи.

Часто застосовують світлові й газосвітні вивіски, які ефективні увечері.

Вітрина -це вікна кафе, бару, буфету, які є важливим джерелом рекламної інформації про тематичну спрямованість підприємства (характерний асортимент напоїв, закусок, десертів), послуги, які надаються в ньому, його спеціалізацію. На віконному склі розміщують прозорі кольорові фотоплівки з різними малюнками і фотографіями, що відбивають індивідуали особливості підприємства, виставляють рекламні панно, декорації. Як доповнення до оформлення вітрини застосовують квіти, різні рослини. Віконні вітрини повинні доповнювати вивіску і становити з нею єдине ціле. Вони повинні привертати увагу перехожих, зацікавлювати їх, сприяти виникненню бажання відвідати це підприємство.

Панно, транспаранти розміщують поблизу кафе, бару, буфету, а інколи – і при вході в нього. Відомості про послуги і асортименти продукції підприємства, яке відкрилося нещодавно, подаються більш докладно.

Плакати містять дані про місце розташування підприємства, режим його роботи, асортимент продукції, форму обслуговування, послуги. Рекламний текст плаката повинен бути лаконічним, складатися з двох-трьох фраз, написаних великим і яскравим шрифтом.

Зм.
Кільк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
Рекламні плакати вивішують вздовж автостради, вони повинні добре читатися з вікон транспорту, що рухаються.

Оперативним засобом рекламування підприємства є радіо і телебачення.

Інформація про підприємства при використанні радіо рекламні повинна бути конкретною, короткою і переконливою. Цікаву рекламу можна організувати по телебаченню.

Серед засобів внутрішньої реклами велике значення мають інтер’єр підприємства, емблема, меню.

Важливим елементом реклами підприємства є емблема, яку наносять на вивіску плаката, одяг обслуговуючого персоналу.

Оскільки меню є візитною карткою підприємства, його зовнішній вигляд повинен привертати увагу відвідувачів, художнє оформлення меню повинно бути органічно пов’язаним із загальним стилем підприємства. Для оформлення обкладинки меню використовують національний орнамент, зображення емблеми.

Їдальня «Уплітай-ка»застосовує різні види реклами, в основному це зовнішня і внутрішня реклами.

Зовнішньою рекламоюресторанує вітрини які оформлені, згідно назви, та вивіска, яка надає потенційному клієнту основну інформацію. Вона підібрана з урахуванням архітектурного рішення будівлі і розміщена по фасаду в горизонтальному положенні.

Вивіска знаходиться з обох боків підприємства для того,щоб люди які направляються в ту чи іншу сторону могли прочитати назву підприємства, яка представлена на вивісці. Біля входу в ресторан можна знайти інформацію про режим роботи; кухню яка представлена; додаткові послуги.

В вечірній час вивіска набуває особливо красивого вигляду, завдяки спеціально підібраному освітленню (галогенні лампи).

Засобами внутрішньої реклами ресторанує інтер’єр приміщення: у концепції залу найбільш виражений європейський та більш сучасний стиль.

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 377 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

756 - | 697 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.